Ambiyans/Paspas Aydınlatması

okn737

0
him kapi esigi o zaman tavan lambasina baglanmis demekki zamaninda demmekki sofor kapisinin oralardan bi kablosu gidiyo o zaman acip bakicam kapi musurunden gelen kabloyu takip edersem bulurum die dusunuyorum.

him kapi esigi o zaman tavan lambasina baglanmis demekki zamaninda demmekki sofor kapisinin oralardan bi kablosu gidiyo o zaman acip bakicam kapi musurunden gelen kabloyu takip edersem bulurum die dusunuyorum.
Evet kapı eşiği tavan lambasına bağlı müşüre elimle basınca bi süre sonra söndüğünü farkettim ama kapı altında ışıklar da var oraya giden kablolardan da alabilirsiniz hocam mutlaka onlar da tavan lambası ile beraber çalışıyodur ama yinede en garantisi sizin dediğiniz gibi kapı müşüründen çıkan kabloyu takip ediceksiniz eşikteki plastikleri sökmek çok kolay koltuğa oturun sağ uçtan ve sol uçtan tutup kendinize çekin çatır çatır geliyo sonra yukarıya kaldırın bagaj açma kolunun orda ufak bi vida var onu unutmayın

Byplt

0
Arka tavan lambasının kablosu kapı altından gitmiyor. Sol A direğini sökün oradan ön okuma lambalarının kabloları renklerinden kolayca bulabilirsiniz. Sonra elektrik alır oradan devam edersiniz.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Bende yarın kumandalı olanını monte Edicem. Sorum şu arka koltuk altlarında nereye monte etmeliyiz. Koltuğa mı yoksa ön koltuk altlarında bulunan yatay sabit şaselere mi. Sabit şaselere koymak taraftarıyım ama orda da taban dölemesine yapışır mı acaba

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Bende yarın kumandalı olanını monte Edicem. Sorum şu arka koltuk altlarında nereye monte etmeliyiz. Koltuğa mı yoksa ön koltuk altlarında bulunan yatay sabit şaselere mi. Sabit şaselere koymak taraftarıyım ama orda da taban dölemesine yapışır mı acaba

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben ön koltuk altlarına koymuştum. Ön koltuk sırtı kılıfının aşağıda bittiği yere tel toka ile kıstırmıştım (şerit led). Koltuğun ileri geri hareketini ve araka yolcu ayaklarının buraya uşamadığına emin olunacak bir yer en ideali. Çok da dibe koyarsanız arka yolcu paspasını değil, ön koltuk altını aydınlatmış oluruzu, dikkat.

Açtığım konu aşağıdadır

Aracınız
Civic FD6 2010
Konuyu açalı çalışmasını gösteren video ekleyim diyordum ama fırsat olmadı, konu soğumadan geçmiş zamanda çektiğim fotoları ekliyorum. Ha bugün ile tek farkı şimdi 3d paspas var :))
Çalışması ise tavan lambanın otomatik modu ile paralel. Tavan lambasını üzerindeki düğme ile "off" yapsanızda ya da sürekli "on" dahi paspas aydınlatmaları yine kapıların ve kapı kilidinin durumuna göre yanıp söner. Tavan lambasındaki sönümlü yanıp sönme efekti bunlarda da aynı şekilde oluyor.
(Işıklar gözüme daha sonra parlak gelmeye başlamıştı, şerit led üzerinde birkaç kat yarı şeffaf sarı folya yapıştırmıştım, hafif sarı tonda yanıyor..)

Ekli dosyayı görüntüle 258826 Ekli dosyayı görüntüle 258827

Geri