Anahtarsız Çalıştırma Problemi

Aracınız
Civic FB7 2015
Öncelikle iyi akşamlar diliyorum.Aracım 2015 Civic Executive,aracım anahtarsız çalıştırma özellikli, 2 gün önce yoldan gelirken yakıt aldım,dönünce araç çalışmadı.marş basıyor ilk gaz geliyor sonra kesip stop ediyor.yedek anahtar yanımda yoktu,aracı aç kapa kilitle,akü başını sök yapmadığımız kalmadı yok yok.Aradan 20 dakika geçti tekrar denedik birşey olmamış gibi çalıştı.bunu sonraki gün yine yaşadım.bugün ise yedek anahtarla kullandım tekrar sorun oldu,bir süre sonra çalıştı. Böyle sorun yaşayan,çözümünü bilen var mı,teşekkür ederim.

Aracınız
Civic FB7 2015
Maalesef aku oyle bir illetki yola cikarsiniz bir yerde mola verirsiniz bi bakmissiniz arac calismaz,aku bitmis..oyle erken uyari falan da vermez bu meret :) bakim zamanlarinda akuyu olcturmek gerek..normal standartlarda 3 yil sonrasinda her an akunuz cortlayabilir..3 yildan sonra dikkatli olmak lazim
Samsundan Antalya'ya gittim dönüşte sıkıntıyı yaşadım,gitmeden önce de sanayide arkadaşıma ölçüm yaptırdım,daha gider dedi,ama bu anahtarsız çalıştırma veya start stop bulunan araçlarda diğer araçlara göre akü daha güçlü olmalı,belli bir sınırdan sonra pat diye kalıyor, valla buna da şükür.

Aracınız
Civic FD6 2008
Akü garanti kapsamına girmiyor mu neden ücret aldılar
Abartmayalim artık garanti olayını. Hangi marka aküyü garantiye sokar Allah aşkına. 3 yıl geçmiş diyor. Akülerin ömrü ne kadar zaten. Araç 6 yıl garantisi var diye yağ filtresi de 6 yıl garantiye girsin o zaman. Yada cam silecekleri de 6 yıl boyunca garantili olsun

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Abartmayalim artık garanti olayını. Hangi marka aküyü garantiye sokar Allah aşkına. 3 yıl geçmiş diyor. Akülerin ömrü ne kadar zaten. Araç 6 yıl garantisi var diye yağ filtresi de 6 yıl garantiye girsin o zaman. Yada cam silecekleri de 6 yıl boyunca garantili olsun

Garanti kitabini okumadan garantili dersek boyle bi sonuca ulaşıyoruz maalesef. Forumda bir kac defa yazmistim bunu. Lutfen garanti kitabini iyi okuyun arkadaslar. +3 yil garanti dedikleri durumda azalan, tukenen hicbir sey, lambalar silecekler bujiler vs. dahil hicbirsey garanti kapsaminda degil. Honda bunu servise devam etsinler diye kasitli garantili diyor gibi. Bir tek motor ve sanziman kaliyor geriye. O da servisin dudagindan cikacak iki kelimeye bagli. Onu da siz tahmin edin artik.

2019 ExecutiveEco

Aracınız
Civic FC5 2019

Abarttigimi düşünmüyorum akü yağ filtresi silecek giibi sürekli değişen birsey değil bundan önceki hiçbir arabamda 3 yilda akum bitmedi o yüzden garanti olayını sordum arkadaşa.

Aracınız
Civic FD6 2008
Abarttigimi düşünmüyorum akü yağ filtresi silecek giibi sürekli değişen birsey değil bundan önceki hiçbir arabamda 3 yilda akum bitmedi o yüzden garanti olayını sordum arkadaşa.
Aküyü üreten firma aküye kaç yıl Garanti veriyor? Birde hangi şartlar altında garanti devreye giriyor. Şarj dinamonuz arızalı ise akü şarj olmayıp bitmisse Honda garanti kapsamına sokar, şarj dinamosu çalışıyor ancak akü şarj olmuyorsa Honda garanti kapsamına sokar ama bu aküyü üreten firmadan alır.siz lambayı açık biraktiniz, durağan halde klima fan calistirdiniz,normalden fazla müzik dinlediniz akü bitti ise servis bunu garantiye sokmaz

Aracınız
Civic FD6 2008
Kardeş bu arada beni yanlış anlama. Ben servis çalışanı değilim aksine servislerin aşırı kazık oldukları için karşısındayım. Bir yandan da servislere fazla para aldıkları için kızmak doğru mu diye düşünüyorum. Çünkü yetkili servis açmak sanayide herhangi bir tamir atölyesi açmaya benzemiyor. Bir yetkili servis açmak yerine sanayide belkide tam teşekküllü 7-8 tane tamirhane açarsın. Onun için fazla para alsınlar ama aşırı abartmasinlar. Mesela normal bakım 600 TL olsa ben servise giderim bakım için ama onlarda abartiyor fiyatı. Filtre seti internette 80 lira (bu fiyata kargo ücreti ve satıcı kârı dahil) , yağ desen 160-170 TL (yine kargo ve satıcı kârı dahil). Eder 250 lira. Hadi serviste alsın 350 lira toplam olsun 600 lira. Ya biz yanlış yapıyoruz hesabı yada servisler yanlış politika izliyor.

Aracınız
Honda CRV
Benım akü gecen sene ücretsız degıstı servıste Varta 70 start stop. Sarja taktılar bır gün boyunca ama dolmadı ücretsız degısım yaptılar. Ama tek seferlıkmıs bı daha degısmıceklermıs öyle dedıler öyle hatırlıyorum

Aracınız
Civic FC5 2019
Haklısınız ama zaten servis çok yüksek fiyatlarla bakım yapıyor bari kendisi için maliyeti çok düşük olan silecek filtre akü ufak tefek malzemeleri değiştirsin ne olacak ki sonuçta müşteri memnuniyeti önemli değilmi bunlar icin.

Aracınız
Civic FB7 2015
Merhabalar,yaklaşık bir ay önce yazdığım sorunu tekrar yaşıyorum.Bu sefer araç yolda giderken bütün elektriği kesti,klima, sinyal,camlar,hız ekranı yani ne varsa kapandı.Eve geldim,aracı stop ettim ve sarı anahtar ışığı tekrar yandı ve araç yine çalışmadı.Yarım saat sonra hiç birşey olmamış gibi araç çalıştı. Bir ay önce serviste akü bitik denildi ve değiştim. Anlamadığım bu akü 1 ayda tekrar nasıl biter, hadi sorun aküden değilmiş desem,1 aydır hiç bir sorun neden olmadı.Bir forumda led farlar aküyü hızlı bitiriyor yazmışlar, Allah aşkına led taktı diye her ay akü değiştirecek babayiğit var mı.Ne yapsam bilemedim,bakalım servis ne diyecek.?

Geri