Anahtarsız Otomatik Kilitleme Bazen Olmuyor

Merhaba arkadaşlar,

2018 Eco executive FC5 civic 2 hafta önce sıfır olarak aldım alırken anahtarsız kapıları kapatıp çıktığımda 2-3 adım atınca araç otomatik kilitleniyor ancak bazen arabadan iniyorum kapıyı kapatıyorum normalde tek bip edip kitlemesi gerekirken bip bip bip şeklinde sanki uyarıyormuş gibi alarm veriyor ve yürüyorum araç kitlenmiyor. Kapıyı tekrar açıyorum far auto da normalde elimde kapatıyorum o zaman kitleniyor ama bunu yapmama gerek yok far zaten auto konumunda bu şekilde kitliyor normalde araçta herşey kapalı anahtar cebimde bazen böyle yapıyor çok nadir neyi atlıyorum acaba yardımcı olabilirmisiniz ne zaman bu uyarıyı verip kitlemez anlayamadım?

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba,

bu problem bende de oluyor. Fardan kaynaklı değildir. o anda cebinizden sinyali alamıyor olabilir.

Kapıyı açıp kapatıyorum. sonrasında kilitliyor.

arada sırada yapıyor o şekilde.

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Arkadaşlar bu kapı üzerindeki düğmeye basmadan, uzaklaşınca otomatik kilitleme olayını nereden yapıyoruz? Ben menüde bunun ayarını göremedim, her seferinde düğmeden kilitliyorum.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar bu kapı üzerindeki düğmeye basmadan, uzaklaşınca otomatik kilitleme olayını nereden yapıyoruz? Ben menüde bunun ayarını göremedim, her seferinde düğmeden kilitliyorum.
Öyle bir ayar var mı bilmiyorum ama benim aracın eski sahibi de yapmış olabilir.

Eve gidince bir kurcalayayım

Aracınız
Civic FC5 2018
WAL ayarini acmaniz gerekmekte bu ozelligi kullanabilmek icin.

Duzenleme: WAL (Walk Away Lock) :Turkce'ye cevirecek olursak 'Uzaklasmada kitle' gibi bir alama geliyor.

Geri