!!!ANKET!!! Otomatik mi? Manuel mi?

Otomatik mi? Manuel mi?

• Kullanılan toplam oy
    81
Aracınız
Civic FD6 2009
tork aynı Dior da bayır yukarı cvt yı geciyor manuel 125 manuel gidişi zayıf değil

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ben bu gün fd6 otomatik araç aldım. Abimde corolla hb 1,6 110 luk manuel var. 110 luk ama 200 gidiyor ve serilik olarak benimkinden aşağı kalmaz. Hatta kalkışlarda vs geçer diye düşünüyorum ama fd6 belli bir seviyeden sonra baya açılıyor.

Aracınız
Civic FC5 2017
Ben bu gün fd6 otomatik araç aldım. Abimde corolla hb 1,6 110 luk manuel var. 110 luk ama 200 gidiyor ve serilik olarak benimkinden aşağı kalmaz. Hatta kalkışlarda vs geçer diye düşünüyorum ama fd6 belli bir seviyeden sonra baya açılıyor.
110 Luk manuel 125 otomatik ona ragmen 110 daha atik dogru mu ?

S

Silinen üye 20336

Guest
Merhaba saygıdeğer civic.tr üyeleri. Forumda otomatik ve manuel şanzıman olmak üzere her ikisini de kullanan arkadaşlarımız mevcut. Kimimize göre otomatik vazgeçilmez, kimimize göre ise manuel. Bu anket ile ağırlıklı olarak hangisinin kullanıldığını belirleyebiliriz. Haydi, eller seçim butonuna. Otomatik mi, manuel mi? ?
Not: Oy kullanmak isteyenler tarayıcıdan girmeli. Uygulama, anket seçeneğini desteklememektedir.
Merhaba @seckins33 hocam ;

•Konfor ve rahatlık için otomatik şanzıman.
•Dinamizm ve tam kontrol için manuel şanzıman.

**Manuel şanzıman, karda kışta otomatik şanzımanla yapılamayacakları yapmaya imkan verebilir.
**Otomatik şanzıman bakım maliyetinin daha yüksek olması, yetkin bakım servisinin sınırlı olması ve genellikle yakıt tüketimini artırması gibi dezavantajlarını da ekleyelim.

İstanbul trafiğinde debriyaja basmaktan bacağımın titrediği zamanları hatırlıyorum:) Otomobili neredeyse her gün ve şehir içi trafiği ağırlıkta kullanmak durumundaysam otomatik şanzıman tercih ederim.

Anketi mevcut aracımıza göre mi yoksa gönlümüzün dediğine göre mi cevaplayalım hocam :)

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba @seckins33 hocam ;

•Konfor ve rahatlık için otomatik şanzıman.
•Dinamizm ve tam kontrol için manuel şanzıman.

**Manuel şanzıman, karda kışta otomatik şanzımanla yapılamayacakları yapmaya imkan verebilir.
**Otomatik şanzıman bakım maliyetinin daha yüksek olması, yetkin bakım servisinin sınırlı olması ve genellikle yakıt tüketimini artırması gibi dezavantajlarını da ekleyelim.

İstanbul trafiğinde debriyaja basmaktan bacağımın titrediği zamanları hatırlıyorum:) Otomobili neredeyse her gün ve şehir içi trafiği ağırlıkta kullanmak durumundaysam otomatik şanzıman tercih ederim.

Anketi mevcut aracımıza göre mi yoksa gönlümüzün dediğine göre mi cevaplayalım hocam :)
Gönlünüzden ne geçiyorsa hocam ?

Aracınız
Civic FC5 2019
Bendede görünmüyor.
Valla otomatik diyorum. Hiiic biyerini yormuyor. Zamaninda otomatik arabalarim oldugunda arkadaslarim napacan otomatigi. Sanzimani kucagina alirsin diyolardi. Simdi bakiyorum. Herkes otm ye donuyo. Rahat abi. Sehir içindede disindada.

GM 5 Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Kesinlikle otomatik. Hatta arabamda eksikliğini hissettiğim iki husus daha var. Onlar da olsa tam otomatik araba olacak. Anahtarsız giriş/ çalıştırma ve adaptif hız sabitleyici. Öndeki yavaşlayınca yavaşlasın hızlanınca hızlansın.

Kün feyekün..

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Bendede görünmüyor.
Valla otomatik diyorum. Hiiic biyerini yormuyor. Zamaninda otomatik arabalarim oldugunda arkadaslarim napacan otomatigi. Sanzimani kucagina alirsin diyolardi. Simdi bakiyorum. Herkes otm ye donuyo. Rahat abi. Sehir içindede disindada.

GM 5 Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam tarayıcıdan girerseniz oy seçeneklerini görebilirsiniz. ?

apoduman42

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Kesinlikle otomatik. Hatta arabamda eksikliğini hissettiğim iki husus daha var. Onlar da olsa tam otomatik araba olacak. Anahtarsız giriş/ çalıştırma ve adaptif hız sabitleyici. Öndeki yavaşlayınca yavaşlasın hızlanınca hızlansın.

Kün feyekün..

Cozum 1.5 exe+

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2009
110 Luk manuel 125 otomatik ona ragmen 110 daha atik dogru mu ?

Sadece kalkışlarda hocam yani şöyle soylim arsci daha tsm çözemedim ama 2 den son güzel uzuyor honda. Tabi bu iş biraz yüksek hızlarda belli olur 120 130 dam sonra honda iyi gidiyor. 110 luk hb Corolla da yabana atılacak araba değil. Sınıfında çoğunu üzer. Ayrıca hondaya basarsan 2 kat yakıyor ?

Geri