Antifriz değişimi

Arkadaslar herkese merhaba aracımın yarın antifrizini degistirmek istiyorum bugun opete sordum mavi renkli -57 derece 3 litre antifriz 53 tl fakat mavimi yoksa kirmizimi kullanilir bilmiyorum pek sanayide degistirme taraftari degilim kendim degistirmek istiyorum az cok anliyorum acaba baska bi puf noktasi varmi yardimci olursaniz sevinirim tesekur ederim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ben kırmızı kullanıyorum. Kaliteli olması daha önemli. Rakamlar reklam gibi kalıyor. Kendiniz değiştirecek iseniz sistemin hava almamasına dikkat edin. Birkez nasıl yaptıklarını görürseniz. Daha isabetli olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ben kırmızı kullanıyorum. Kaliteli olması daha önemli. Rakamlar reklam gibi kalıyor. Kendiniz değiştirecek iseniz sistemin hava almamasına dikkat edin. Birkez nasıl yaptıklarını görürseniz. Daha isabetli olur.

https://youtu.be/2DCMuRYKis4

Şu videoyu izledim hocam ayrintili guzel bi sekilde anlatmis arkadas ama lpg li aracta farklimidir hava almamasi derken siz neyi kasdettiniz tam olarak anlayamadim hocam

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Videoyu izledim. Güzel açıklamış. Tıpanın olması işi kolaylaştırıyor. Havadan kastım şuydu: boşaltma esnasında boru ve radtayörde oluşan hava antifiriz ekleme esnasında sistemde bekleme yapmamalı. Ekleme esnasında üstten yavaş ekleyip kenardan hava çıkışı sağlanır. Üsten tam dolduğunda tıpadan tamamen su akışı sağlamalı. Bu konuda üstten üfleyen bile gördüm. :)
İş bittikten sonra bir gün araç kullanımı sonrası. Üst kapakta eksiklik varsa tamamlanır. Kolay gelsin.

Videoyu izledim. Güzel açıklamış. Tıpanın olması işi kolaylaştırıyor. Havadan kastım şuydu: boşaltma esnasında boru ve radtayörde oluşan hava antifiriz ekleme esnasında sistemde bekleme yapmamalı. Ekleme esnasında üstten yavaş ekleyip kenardan hava çıkışı sağlanır. Üsten tam dolduğunda tıpadan tamamen su akışı sağlamalı. Bu konuda üstten üfleyen bile gördüm. :)
İş bittikten sonra bir gün araç kullanımı sonrası. Üst kapakta eksiklik varsa tamamlanır. Kolay gelsin.

Hocam cok tesekur ederim birazdan gidip degistirecem kendim tek aklimda kalan suanda kirmizimi mavimi yani sadece kalite farkimi var yoksa kirmiziysa mavi eklesem sorun yaratirmi

Aracınız
Kırmızı ile maviyi kesinlikle karıştırmayın. Aracınızda daha önce hangisi varsa onu kullanın. Sonuçta ama adındanda anlaşılacağı gibi antifreeze. -30'sa her ikiside -30'dur.

Son düzenleme:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Farklı renkle karıştırmakta herhangi bir sorun olurmu? Bu konuda hiç tecrübem yok. Bir arkadaşımız açıklamış fakat forumda değişim gerçekleştiği için yazılar tam okunamıyor. Elhasıl karıştırmamanı tavsiye ediyor. Kafam rahat olsun dersen. Mavi al. Ucuz antifirizden uzak durun. Araştırıp öyle alın.

Cevap verenlere tesekkur ederim bugun kendim 1 bucuk saatte hallettim total marka mavi renk antifriz aldim videodaki islemleri takip ederek hallettim videoya ek olarak önce arabanın ön tekerlerini iki taşın üzerine cikardim sonra krikonun altinada bi taş koyup 5 litrelik pet sise altina girecek sekilde kaldirdim videodaki gibi %50 antifriz %50 su kattım -37 derece oluyormus oyle guzel bi calisma oldu hallettim cok sukur 50 tl ye aldim bu arada antifrizi 3litre

Aracınız
Ben de kırmızı antifiriz kullanıyorum 1 seneyi geçti hiç bir sıkıntı yaşamadım.
Maviyi boşalttıktan sonra tekrar antifirizsiz su koydum ve bir gün kullandıktan sonra tekrar boşaltarak kırmızıya döndüm.

SM-G800H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri