Araba marş almama problemi

Aracınız
Civic ES7 2001
Öncelikle hayırlı akşamlar aracım 2001 model es7 Garip bir durum ile karşı karşıya kalmaktayim. Sabah aracıma bindim tek marş saat gibi calişti 7-8 km yol yaptım rampa 60 derecelik bir rampaydi kaput tarafı rampa aşağı yönünde idi. Aracı park ettim el frenini çektim aracı stop ettim. Sonra direksiyonu tam sağ yapıp tedbir alayım dedim araç çalışmadı 1 dk önce çalışan araç rampada akü bitmiş gibi çalışmadı. Akü yeni arabada kaçak olsa dedim 7-8 km de akü dolardi marş alacak kadar. Takviye verdim saat gibi calişti 3-4 defa rampada denedim çalıştı. Daha önce de 30 km yol gitmiştim. Araç gene meyilli bu seferki çok az meyilli bir yerdeydi. Araba gene marş almadı uzun yol yaptım 1 hafta boyunca kullandım hep tek marş aldı. Sorun yoktu Dedim akü kutup başları gevşektir onlarda sıkı dedim pas vardır temizledim pasta yoktu. Amfi var araçta dedim amfi arızalı akü bitiyor aküden sigorta ve kontağa bağlı. Şase yapiyor desem hareket halindeydim akü bitmesi imkansız. Akü doluyor dinamo vs ölçü aleti ile kontrol ettiğim zaman çalışıyor. Benzin pompası arızalı desem LPG de de calismadi. Çözemedim daha önce böyle bir sorunla karşı karşıya kalan var mı acaba ?

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Selam hocam...aracınız 2001 model yani 23 yaşında...Yazdıklarınızı okudum...şunu anladım...

Araç sürüş esnasında problem yok..anahtarı açtığımda göstergeler herşey normal,Akım var,akü yeni Dinamo aküyü motor çalışırken şarj ediyor ama araç stop ettiğimde marş yapmıyor...doğru mudur ?? Eksik bişey varmı söylediklerimde ??
Akım Var Göstergeler herşey normal Motor marş yapmıyor ise
1.Marş motoru ömrünü tamamlıyor olabilir,içinde kömürler var bitiyor olabilir..yada marş motoru üstündeki marş selonoidi..
2.Kontak anahtarda temassızlık olabilir
3.Marş elektrik tesisat kablosunda kapukluk/kırılma olabilir..
4.İmmobilizer varsa.. cip/şifre problemleri..
5.İyi bir oto elektrikçi bulmanız gerekli.. iyi günler tabi bunlar tahmin..aklıma bunlar geldi şimdilik..

Aracınız
Civic ES7 2001
Bugün Ankara İvedik aküsan rocket akü bayisini telefonla aradım. İlk defa böyle bir şikayet duyuyorum dedi buyrun gelin bir kontrol edelim varsa bir arıza sıkıntı giderelim dedi gittim ampermetre bağladı dinamo 14.2-4 arası veriyor dinamo sağlam dedi sonra marş kapat dedi kapattım 12 v 7-8 kadar düşüyordu abi aküden gibi duruyor değiştirelim dedi oradayken 3-5 defa marş yaptım abi şimdilik problem yok ama kaçak felan şüphe düşüyorsan kontrol ettirnende fayda var dedi. Fırsat bulunca hafta içi gidip bir elektrikçi kontrol setçi bulup baktiracağim

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Bugün Ankara İvedik aküsan rocket akü bayisini telefonla aradım. İlk defa böyle bir şikayet duyuyorum dedi buyrun gelin bir kontrol edelim varsa bir arıza sıkıntı giderelim dedi gittim ampermetre bağladı dinamo 14.2-4 arası veriyor dinamo sağlam dedi sonra marş kapat dedi kapattım 12 v 7-8 kadar düşüyordu abi aküden gibi duruyor değiştirelim dedi oradayken 3-5 defa marş yaptım abi şimdilik problem yok ama kaçak felan şüphe düşüyorsan kontrol ettirnende fayda var dedi. Fırsat bulunca hafta içi gidip bir elektrikçi kontrol setçi bulup baktiracağim
Akü yeni değişti demişsin,,,akü raf ömrünü tamamlamış aküymüş demekki.normalde yeni akü ölçümde 10 v düşer...7/8 lerde düşmez ordan belli .takip edin belli eder zaten....yoksa yukarıda yazdıklarıma yönelirsiniz..iyi günler..

Aracınız
Hocam fb7 kasa aracimda geçen yaz aynı sorunu yaz tatilinde yaşadım.

Araç hersey sorunsuz ve üzerindeki mutlu aku 3 yillikti. Aracı akşam parkettim ve sabah marşa basamadım.
Takviye ile Mersin Silifkede bir oto elektrikciye çektik. Usta akü kalp krizi geçirmiş yani içerisinde plaka kopmuş dedi. 12V yerine 8V civarı gösterdi. Değiştik aküyü ve herşey düzeldi.

Yani akü yeni de olsa içerisindeki birbirine bağlı plakalar arası kopma yapabiliyor bilginize. Bende dahil o zaman birşey daha öğrenmiş olduk.

SM-A235F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam fb7 kasa aracimda geçen yaz aynı sorunu yaz tatilinde yaşadım.

Araç hersey sorunsuz ve üzerindeki mutlu aku 3 yillikti. Aracı akşam parkettim ve sabah marşa basamadım.
Takviye ile Mersin Silifkede bir oto elektrikciye çektik. Usta akü kalp krizi geçirmiş yani içerisinde plaka kopmuş dedi. 12V yerine 8V civarı gösterdi. Değiştik aküyü ve herşey düzeldi.

Yani akü yeni de olsa içerisindeki birbirine bağlı plakalar arası kopma yapabiliyor bilginize. Bende dahil o zaman birşey daha öğrenmiş olduk.

SM-A235F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Akü içinde iletken sıvı bozuk herhalde az felan diye düşündüm

Geri