Civic FB7 Araç 185i geçmiyor

2013 fb7 Civic sedan LPG aracım.185 km yi geçmiyor son zamanlarda.esasen yüksek hız merakım yoktur fakat aracı test etmek amacıyla bazen hizlaniyorum.sorun ne olabilir acaba

GM6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2009
Merhabalar , temiz olmayan hava filtreleri , bitmeye yakın bujiler yapar diye düşünüyorum ben . En son bakımları ne zaman yaptırmıştınız ? Bir de yol eğimlimiydi ? Eğimli ise 185 i geçmeyebilir düz yolda ise 185 i geçmesi lazım bence

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
190 kadar soluksuz gitmesi lazım kaç km de motor daha önce açıldı mı bujiler ne alemde bakmak lazım. Birde uzun devir cevirmelerde 0-20 yağ çabuk ısındıgı için performans bir miktar düşüyor fakat uzun solukta kullanmak için için birazcık deli olmak lazım Bunun bir cok sebebi var aracınız manuel mi ?

190 kadar soluksuz gitmesi lazım kaç km de motor daha önce açıldı mı bujiler ne alemde bakmak lazım. Birde uzun devir cevirmelerde 0-20 yağ çabuk ısındıgı için performans bir miktar düşüyor fakat uzun solukta kullanmak için için birazcık deli olmak lazım Bunun bir cok sebebi var aracınız manuel mi ?

Hatta 195 yani son hızına düz zeminde gayet iyi çıkıyordu.esasen bakımları yeni yapıldı.arac şu an 152000 de.buji kaynaklı sanırım.su an Bosch buji takılı.

hp1453

0
2013 fb7 Civic sedan LPG aracım.185 km yi geçmiyor son zamanlarda.esasen yüksek hız merakım yoktur fakat aracı test etmek amacıyla bazen hizlaniyorum.sorun ne olabilir acaba

1 yan sanayi hava filtresi
2 yan sanayi buji
3 subap ayarsızlığı
4 uygun olmayan lastik ebatı
5 ateşleme kablosu

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Bujileri yetkili servisten alın.
Subapnayarını yetkili serviste yaptırın boğaz kelebeği ve adaptasyonu ile birlikte.

Manuel sanzımanın yağını değiştirin.
K&N kutu içi filitre kullanın diyeceğim ama TR de o ürün yok. Olsa orijinale 10 basar. O yüzden Mann filitre kullansanız da olur.

Benzini V Power Shell den doldurun ve basın gaza gitsin LPG de zorlamayı tavsiye etmiyorum.

Geri