Araç bakımı

Cümleten selamın aleyküm bu siteyi kurandan Allah razı olsun yardımcı olan arkadaşlardanda sorularımıza cevap buluyoruz çok şükür ben internette filtere seti sipariş ettim şimdi bide yağ sipariş edeceğim 10 bin bakım için aracım 100 bin e geldi neredeyse 100 bin bakımı için neler almalıyım internetten sipariş edip ustaya götürcem bakım için gerekli olan malzemeleri böylesi daha iyi olmaz mı

Aracınız
Civic FB7 2013
Madem ağır bakım yapılacak, subap ayarı da yaptırabilirsin.
Hatta triger falan gireckse açıldı mı marş motoru yağlaması da yapılabilir. Kronik olan cırtlama olmasın diye.
Bunun yanında aşağıdakilere bakılabilir.

Filtreler
Motor yağı 0-20 (Eneos öneririm)
Buji kontrolü - (Bütçene göre NGK İridyum olabilir)
Şanzıman yağı, (Eneos öneririm)
triger seti, devirdaim ve V kayış seti (km ye göre) (Dayco veya Gates)
Fren Balatalarının kontrolü (Genelde Ferodo şikayeti en az olan ama her markada az çok ses şikayeti var)
disklerin kontrolü,
hidrolik ve diğer sıvıların değişimi (Su, antifriz değişimi vs..)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Cümleten selamın aleyküm bu siteyi kurandan Allah razı olsun yardımcı olan arkadaşlardanda sorularımıza cevap buluyoruz çok şükür ben internette filtere seti sipariş ettim şimdi bide yağ sipariş edeceğim 10 bin bakım için aracım 100 bin e geldi neredeyse 100 bin bakımı için neler almalıyım internetten sipariş edip ustaya götürcem bakım için gerekli olan malzemeleri böylesi daha iyi olmaz mı
Ve aleykümselam
Eklediğim konuya bir göz atın.

Aracınız
Civic FB7 2013
Geri