Araç değişikliği KREDİ den dolayı

Selamlar 2021 eco elegance 26 bin km de bir aracım var. Siz dostlara bir danışmak istedim,

Şöyle ki 45 bin kadar bir kredim var bir buçuk yıl kadar sürecek bu krediyi kapatmak için aracımı satıp megane joy 1.3 otomatik sedan sıfır km almak düşüncesine girdim Renoult bana bu aracı 415 sayıyor benim araca 450 veriyor yani arada 35 bin tl kalıyor bana veriyor kredimi karşılamıyor ama piyasada bakıyorum benim km deki araçlara daha uygun yazmışlar kendim satmakla uğraşmak istemedim kredimi kapatmak için
Sizce ne yapmalıyım düşüncelerini paylaşırsanız kafamda bişeler oturmuş olacak
Ayrıca lpg den benzine geçişte fiyatlar böyleyken çok ciddi farklar olup çok zorlarmı beni ?
Şimdiden teşekkür ediyorum.

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba 2020 model ,26 bin km'de Eco elegance paket aracını arkadaşım yeni sattı,405 bin liraya, epey bekledi satabilmek için. Megane 2021 model ise size 30 bin lira kadar pahalıya satıyor ama 40 bin lira fazlaya sizin aracınızı alıyor. Sahibinden üzerinde aracınızı satabileceğiniz fiyat şuan için en fazla 410 bin, Megane ise aynı sitede 380-385 bin liraya kadar alınabiliyor.Bu değişiklikte borcu kapatma,motor ve km artısı, donanım eksisi var. Seneye ne olur bilinmez ama benim gördüğüm kadarıyla son 3 yılda prim anlamında en zayıf kalan araçlar Corolla ve Civic(dolu paket olmasına rağmen) oldu.Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Yerinizde olsam borcu ödemek için başka finansman seçenekleri düşünürdüm. Bahsettiğiniz Megane ın 10-20k km de olanlarının fiyatları çok daha uygun çünkü, ayrıca bu değişiklik sonrasında kendi aracınızı arayacağınızı düşünüyorum. Her ne kadar turbo motorlu da olsa Renault un sürüş dinamiklerini hiç beğenmiyorum.

Aracınız
Civic FC5 2019
Krediyi mutlaka kapatmak zorundaysanız Civicten civice geçin mümkünse 2 yaş eskisini alın yada bulursanız 2019 makyajlılardan bulun takas vs aradaki farklar uyarsa krediyi kapatın. Aksi halde Civici ararsınız.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Megane Joy ile aracınızı karşılaştırın lütfen.

Ayrıca o motor ve ssnziman seçeneğinin 50 bin km de ne sürprizlere gebe olduğunu unutmayın.

45 bin borcu ödemek şu an kasıyor ise daha uzun vadeye yapılandırma yapin.

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar gerekli açıklamaları yapmışlar, bende tecrübemi paylaşayım... Çünkü kullanmak istediğiniz aracı şuan kullanıyorum motoru dizel.... hanımada araba almak şart oldugundan 2 araba yapmak zorunda kaldığım için, 2020 eco elegance aracımı satıp, kendime 60 bin kmde ' de 2017 model 1.5 dci megane touch paket araba aldım.. Ekim ayından beri kullanıyorum. Yakıtı ve motoru haricinde hondamı arıyorum desem yalan olmaz... Özellikle sürüş dinamiği açısından megane , civic' e asla yaklaşamıyor. Konfor olarakda civic adha konforlu ayrıca... Yani krediye kapatacağım derken sonra keşke satmasaydım demeyin... Yerinizde olsam satmamak için alternaritf yollar arardım krediyi azaltmaya yönelik... Misal elime 50-60 bin tl para geçerse, yine civic alırım FC5, ama bu sefer kesinlikle 1.5 turbolu alırım. Megane'nın motorundan sonra resmen oh be dedim çünkü... Basıyosun gidiyor, yakmıyorda asla...

Dediğim gibi şuan megane'ı sadece, torkundan, lpg ile uğraşmamaktan, dizel yakıtından, ve ses yalıtımından dolayı seviyorum. Geri kalan tüm şeyler için Civici aratıyor...

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Bir ara bende sizin gibi bir hesap yapmıştım.Eger kredinizi odeyebiliyorsaniz hiç aracınızı satmayın derim.Megane iyidir,kötüdür demem.Eldeki aracınızı koruyun derim.

Geri