Araç hız Sinyalinde aşırı değişim ne demek?

Gknxxx

0
Merhaba,
2005 civic otomatik şanzuman kullanıcısıyım. Aracı bilgisayarla kontrol ettiğimde 22 numaralı arıza koduyla Araç hız sinyalinde aşırı değişim ( düzenli teşhiş) şeklinde bir arıza kodu verdi.
Bu ne demek neden kaynaklanıyor olabilir ve çözümü ne olabilir. Ayrıca Araç 4 viteste IMG_20190418_183325.jpgiken 4bin deviri geçmiyor, ve hız 160 170 arasında çakılıp kalıyor. Alt viteslerde devirlenme veya hızlanma ile ilgili bir sorun yok.Konu hakkında bilgi paylaşan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Aracınız
Bu kodun ne anlama gediğini bilmiyorum . Fakat benzer bir sorunu bende yaşamıştım . Yağ seviyem azalmış Vtec 4 binde kesiyordu . Yağ seviyenizi kontrol etmenizi öneririm

Gknxxx

0
Yağ seviyem normal,kendim haftalık periyotlarla kontrol ediyorum. Bakımları 2bin km önce yapıldı zaten. Başka forumlardan da yaptığım araştırmalar vtec selenoid valfini isaret ediyor sanırım.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
P0022 Kam Mili Giriş Sensörü /Ön/sol/ Bank 2 Devresinde Zamanlama Hatası Düşük Performans (ROTAR)

Sebepler:
Valf Zamanlaması Kaçık - Motor Mekanik Hata - Kam mili Sezicisi

Honda ecu okuyucusu ile bir bakın. İfadeler bazen düzgün çıkmaz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Gknxxx

0
P0022 Kam Mili Giriş Sensörü /Ön/sol/ Bank 2 Devresinde Zamanlama Hatası Düşük Performans (ROTAR)

Sebepler:
Valf Zamanlaması Kaçık - Motor Mekanik Hata - Kam mili Sezicisi

Honda ecu okuyucusu ile bir bakın. İfadeler bazen düzgün çıkmaz.

Teşekkür ederim,
Fazla teknik bilgim yok ama bahsettiğiniz terimler sensör yada subap ayarını mı işaret ediyor acaba yanlış yorumlamıyorsam?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Teşekkür ederim,
Fazla teknik bilgim yok ama bahsettiğiniz terimler sensör yada subap ayarını mı işaret ediyor acaba yanlış yorumlamıyorsam?
Kam mili subapların açılıp kapanmasını sağlar.
Egzantirik soketide kam milinin dönüşünü ecuya bildirir.
Özel Honda servisinde Hondanın kendi okuyucusu ile hatayı baktırırsanız isabetli yorum yapılır.
Subaplar düzgün kapanmaz ise sıkıştırma iyi olmaz verim düşer.

Gknxxx

0
Kam mili subapların açılıp kapanmasını sağlar.
Egzantirik soketide kam milinin dönüşünü ecuya bildirir.
Özel Honda servisinde Hondanın kendi okuyucusu ile hatayı baktırırsanız isabetli yorum yapılır.
Subaplar düzgün kapanmaz ise sıkıştırma iyi olmaz verim düşer.

Evet sanırım dediğiniz gibi, çünkü aracın son hız değerleri subap ayarından sonra 170 i geçmez oldu. Teşekkür ederim

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geri