Arac Kumanda Pili Bir Anda Biter mi

Aracınız
Civic ES7 2003
Selamün aleyküm aracımın (2003 vtec2) kumandasi bugüne kadar sıkıntısız çalışıyordu. Bugün 100-150 km yol yapıp akşam eve döndüğümüzde aracın kumandasi kapıları kilitlemedi. Kumandanın ışığı hiç yanmiyor. Akşam olduğu için anahtarciya da gitmedim. Yarın bi anahtarciya götüreceğim ama kafama takılan kumandanın pili bir anda bitmiş olabilir mi? Ya da kumanda mi bozulmuştur? Bu konuda tecrübesi olan var mı. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi akşamlar.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Selamün aleyküm aracımın (2003 vtec2) kumandasi bugüne kadar sıkıntısız çalışıyordu. Bugün 100-150 km yol yapıp akşam eve döndüğümüzde aracın kumandasi kapıları kilitlemedi. Kumandanın ışığı hiç yanmiyor. Akşam olduğu için anahtarciya da gitmedim. Yarın bi anahtarciya götüreceğim ama kafama takılan kumandanın pili bir anda bitmiş olabilir mi? Ya da kumanda mi bozulmuştur? Bu konuda tecrübesi olan var mı. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi akşamlar.
Olabilir hocam, benim eski FD6da da pil kapıyı ara sıra kitlememeye başlamıştı, sonrada çalışmaz oldu.
Hatta ilk taktığım pil boşmuş ve bende dikkat etmediğim için anahtarcılara gösterip sorunu çözmeye çalıştım, sonra herşeyden vazgeçmişken öylesine başka bir pil takınca bir anda çalışmaya başladı :)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ve aleykümselam. Pil zayıfladığında ışık şiddeti azalır. Sizde hiç yanmıyor ise büyük ihtimalle bitmiştir. Sonuçta pilinde belli bir ömrü var. Önce pil multimetre ile ölçülür. Sağlam çıkar ise bağlantı yerleri ve lehimler gözden geçirilir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic ES7 2003
Cevaplarınız için teşekkür ederim.
Kumandanın pilini ölçtürdüm bugün pil de sıkıntı yokmuş. Bulunduğum yerde anahtarci cuma gününe kadar yok. Mecbur bekleyeceğiz.
Bu arada ben de araştırmaya devam ediyorum.
Acaba devre kartı yanık olabilir mi. Gözle pek birşey göremedim ben.
Servisi arayıp yeni kumanda fiyatı sordum 2bin tl dedi.
Başka bir yerden uygun kumanda fiyata temin edebilir miyim?

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
İzmirde 250 TL ye sıfırdan anahtar yapıyorlar hemde çok güzel şık anahtarlar. Servise o paraları vermeye gerek yok.

Ekli dosyalar

• 88739B39-79FB-442D-AB6E-11DBE76980D1.jpeg
    88739B39-79FB-442D-AB6E-11DBE76980D1.jpeg
    131.7 KB · Görüntüleme: 53
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba arkadaşlar
Şu şekilde bir sıkıntı meydana geldi ve sizlerle paylaşmak istedim. Sizlerde böyle bir durum ile karşılaştınız mı bilemiyorum.
1 hafta öncesinde FC5 aracımın kumanda pili azaldığına dair uyarı aldım. Bugün kendim CR 2032 pil alıp değiştirme işlemi yaptım.
Maxell CR 2032 pil aldım. Fakat pili değiştirdikten sonra kumanda çalışmadı ve araç kumandayı algılamadı. Daha sonrasında kendi pilini geri taktığım zaman araç yine kumandayı algılamadı.
Bu durumla alakalı etrafa bakındım ama pek yararlı birşey bulamadım. Sırf bir pil olayı yüzünden 3 TL olan pile 200 TL serviste vermek istemiyorum.

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar
Şu şekilde bir sıkıntı meydana geldi ve sizlerle paylaşmak istedim. Sizlerde böyle bir durum ile karşılaştınız mı bilemiyorum.
1 hafta öncesinde FC5 aracımın kumanda pili azaldığına dair uyarı aldım. Bugün kendim CR 2032 pil alıp değiştirme işlemi yaptım.
Maxell CR 2032 pil aldım. Fakat pili değiştirdikten sonra kumanda çalışmadı ve araç kumandayı algılamadı. Daha sonrasında kendi pilini geri taktığım zaman araç yine kumandayı algılamadı.
Bu durumla alakalı etrafa bakındım ama pek yararlı birşey bulamadım. Sırf bir pil olayı yüzünden 3 TL olan pile 200 TL serviste vermek istemiyorum.

Senin durumu bilemiyorum fakat hocam bende de fc5 var geçen ay pili bitti yeni pil taktım direk çalıştı. Eşleştirme vs olmadan direk kullandım. Bence üstteki arkadaşın dediği gibi pilde sorun olabilir baska bir pil denemelisin. Bide kişisel tavsiyem duracell gibi koruma katmanı olan piller kullanman hocam çocugum olduğu için pek çok pil markası denedim(oyuncaklarda) ben duracellden şaşmam.

Geri