ARAÇ LPGYE GEÇMİYOR

Aracınız
Civic FC5 2016
Merhabalar aracım 2017 ve bu güne kadar sorunsuz bir şekilde lpg'ye geçen araç bu gün lpg'ye geçmedi, konu ile ilgili yardımcı olabilir misiniz. Tşk.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Arkadaşlar bu olay daha önce fd6 aracımda oldu, sorun lpg beyni (elektronik olan regülatör değil) girişindeki soketlerin oksitlenmesi çıktı, bunu da bir elektronikçi arkadaş çözdü saolsun soketler zamanla nemden dolayı ve sarsıntıdan dolayı oksitlenerek bağlantıları tam geçiremiyor ve lpg sürekli gidip geliyordu elektronik beyni söktük ve ısı tabancası ile lehimleri yenileyip soketleri zımparaladık daha sonra hiç bir sorun olmadan uzun süre kullandım.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Arkadaşlar bu olay daha önce fd6 aracımda oldu, sorun lpg beyni (elektronik olan regülatör değil) girişindeki soketlerin oksitlenmesi çıktı, bunu da bir elektronikçi arkadaş çözdü saolsun soketler zamanla nemden dolayı ve sarsıntıdan dolayı oksitlenerek bağlantıları tam geçiremiyor ve lpg sürekli gidip geliyordu elektronik beyni söktük ve ısı tabancası ile lehimleri yenileyip soketleri zımparaladık daha sonra hiç bir sorun olmadan uzun süre kullandım.
Bu dediklerinizden kaynaklı belki de ama cidden bunu anlayacak veya yapacak adam bulmak o kadar zorlaştı ki, uygun bir zamanda elektrik ustasına götüreyim ben de.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Geri