Araç muayenesi

İyi günler;
2017 yılı Honda civic LPG’li modelini kullanmaktayım. Aracımın ilk tescil tarihi 14.02.2017 dir. Ruhsat üzerinde ki araç muayene geçerlilik Tarihi 01.02.2019 gözükmektedir.

Yeni araçlarda ilk muayene 3 yıl sonrasında yapılıyor olarak biliyordum. Sormak istediğim acaba araç LPG çıkışlı olduğu için mi muayene tarihi, ilk tescil tarihinden 2 yıl sonra ya da ruhsat üzerinde ki tarih mi yanlış yazılmış ?

Bu konuyla alakalı bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

kayhanbozkus

0
Yönetici
Sanirim bu durum Nisan ayinin belli bir tarihinden sonrasi icin gecerliydi. Forumda bu konuyla alakali bir konu acilmisti arastirirsaniz bulabilirsiniz.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

İyi günler;
2017 yılı Honda civic LPG’li modelini kullanmaktayım. Aracımın ilk tescil tarihi 14.02.2017 dir. Ruhsat üzerinde ki araç muayene geçerlilik Tarihi 01.02.2019 gözükmektedir.

Yeni araçlarda ilk muayene 3 yıl sonrasında yapılıyor olarak biliyordum. Sormak istediğim acaba araç LPG çıkışlı olduğu için mi muayene tarihi, ilk tescil tarihinden 2 yıl sonra ya da ruhsat üzerinde ki tarih mi yanlış yazılmış ?

Bu konuyla alakalı bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba benim de aracım 2017. Ben de maalesef LPG den dolayı 2.yıl muayeneye götürüyorum aracı. LPG olduğu için aracı aldığınızda bayi zaten muayene yaptırıyor tadilat muayenesi Ve biz bu yüzden 2. Muayeneye gitmiş oluyoruz aslında.

Aracınız
Bu konuyi sigortacima danismistim. Aracin fabrikada banttan ciktigi tarihe gore hesaplanabilir demisti. Aklima yatti benim bu. Ben de 2018 mart ayinda executive eco aldim. Aldigimda aracin subat uretimi oldugu belirtildi. Ruhsatta 20.03.2018 trafige cikis, 15.02.2021 muayene tarihi yaziyor. Yani 3 yil. Subat ayinda banttan ciktigindan dolayi banttan ciktiktan 3 yil sonra muayene yapilacak. Ayrintisini sigortaciniza danisabilirsiniz.

MI 8 Lite cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bu konuyi sigortacima danismistim. Aracin fabrikada banttan ciktigi tarihe gore hesaplanabilir demisti. Aklima yatti benim bu. Ben de 2018 mart ayinda executive eco aldim. Aldigimda aracin subat uretimi oldugu belirtildi. Ruhsatta 20.03.2018 trafige cikis, 15.02.2021 muayene tarihi yaziyor. Yani 3 yil. Subat ayinda banttan ciktigindan dolayi banttan ciktiktan 3 yil sonra muayene yapilacak. Ayrintisini sigortaciniza danisabilirsiniz.

MI 8 Lite cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Evet doğru olan budur, misal benim aracın uygunluk raporunda 16.02.2019 üretim tarihli olduğu yazıyordu. Ruhsatta ise bunun tam 3 yıl sonrasında muayne tarihi yazıyor.

Geri