Aracım 0,65 Kuruş Yakıyor

Aracınız
Civic ES7 2005
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katılıyorum. 2005 vtec es oto. aracım var yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve çok memnumun ama tek problemim aracıma gaz ayarı yaptırdım ve halen 65 kuruş yakıyor. Satan arkadaş çok az yaktığını söyledi ama alakası yok. Bakımlarını yeni yaptırdım sizce nasıl bir problem olabilir?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

vlkn

0
Aracınız
Merhaba, aracın çok yakması yakıtın tam verimli yanmamasına işarettir. Sübap ayarı yaptırmanı tavsiye ediyorum, direkt performansın artmakla birlikte yakıt sarfiyatın da düşecektir. Bu arada ateşleme sisteminin, bujilerin sağlıklı olduğunu varsayıyorum.

Aracınız
Civic ES7 2005
Merhaba, aracın çok yakması yakıtın tam verimli yanmamasına işarettir. Sübap ayarı yaptırmanı tavsiye ediyorum, direkt performansın artmakla birlikte yakıt sarfiyatın da düşecektir. Bu arada ateşleme sisteminin, bujilerin sağlıklı olduğunu varsayıyorum.
Ya aslında aldığımda yeni yaptırmış adam sordum gerek yok dediler.

vlkn

0
Aracınız
Ya aslında aldığımda yeni yaptırmış adam sordum gerek yok dediler.

Peki o zaman benzindeyken performans Lpg ye göre cok fark ediyor mu? Şunun için soruyorum; lpg sistemin ayarları v.s düzgün ise bizim araçlarda Benzin-Lpg performansı birbirine çok yakın oluyor.

Aracınız
Civic ES7 2005
Peki o zaman benzindeyken performans Lpg ye göre cok fark ediyor mu? Şunun için soruyorum; lpg sistemin ayarları v.s düzgün ise bizim araçlarda Benzin-Lpg performansı birbirine çok yakın oluyor.
Yok neredeyse aynı, geçenlerde lpg ayarıda yaptırdım gaz açık biraz kıstım dedi, şimdi ustayı aradım arabayı aldığım kişinin akrabası zaten, subap ayarı bozulmuştur dedi ama 4 yada 5 ay önce yaptırdık dedi bana dediği pek manktıklı gelmedi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Düzgün yapılmayan ayar, ayar değil zarardır sabahları direksiyonda titreşim varsa aracı kontrol ettirin

Aracınız
Civic ES7 2005
Düzgün yapılmayan ayar, ayar değil zarardır sabahları direksiyonda titreşim varsa aracı kontrol ettirin
Zaten aracı yeni aldığımdan dolayı bu tür şeylere dikkat ederim sadece rolantide çalışırken çok az titreme oluyor onun dışında birşey hissetmedim. Yarın sabah tekrar lpg ayarına ve motora baktıracağım subap ayarı hiç aklıma gelmemişti, ama 5 ayda bu ayar bozulması bana çok mantıklı gelmiyor.

vlkn

0
Aracınız
Zaten aracı yeni aldığımdan dolayı bu tür şeylere dikkat ederim sadece rolantide çalışırken çok az titreme oluyor onun dışında birşey hissetmedim. Yarın sabah tekrar lpg ayarına ve motora baktıracağım subop ayarı hiç aklıma gelmemişti, ama 5 ayda bu ayar bozulması bana çok mantıklı gelmiyor.

sübap ayarı çok hassas bir işlem olduğundan sahiner1985 arkadaşın dediği gibi düzgün yapılmaması ihtimalide var ve 4-5 ay süre içerisinde sert kullanılıp çok km yapılmış ise yine sübap ayar ihtiyacı olabilir. Bence güzel bir ayar yaptır sorunun düzelecektir(y)

Aracınız
Civic ES7 2005
sübap ayarı çok hassas bir işlem olduğundan sahiner1985 arkadaşın dediği gibi düzgün yapılmaması ihtimalide var ve 4-5 ay süre içerisinde sert kullanılıp çok km yapılmış ise yine subap ayar ihtiyacı olabilir. Bence güzel bir ayar yaptır sorunun düzelecektir(y)
Yarın baktıracağım umarım subap ayarındandır. Son durumu burada paylaşacağım ilginiz için teşekkürler

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar olabilecekleri bahsetmişler. Yeni araç aldığınız için ve dedikleri pek tutmadığından. Subap ayarı ilk iş gibi duruyor. Buji kontrolü hatta ne zaman takılmış. Subap ayarından sonra 100 km. Benzinde kullanım. Ardından güzel lpg ayarı. Lpg filtresi, enjektörler, baskı balata, V ve triger kayışı, fren balataları, 10.000 bakımı Vs. Önceki sahibinden bilgilerini almanız sizin için güzel olur.
Arıza lambanız yanıyor mu?

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri