Aracım hararet yaptı

Aracınız
Civic FD6 2008
Arkadaşlar hayırlı pazarlar.
Ben 2008 model otomatik civic aldım 1 ay önce. Şimdiye kadar herhangi bir problem yaşamadım. Ama bugün yolda giderken vsa ışığı ve ünlem işareti ışığı yandı bununla beraber arabanın hararet göstergesi sonuna kadar yükseldi. Aracın kontağını kapatıp tekrar açtığımda hata Işık'ları sönüp hararet göstergeside sıfırdan yükselip olması gerektiği yerde duruyor. Bir müddet yol gittikten sonra tekrar arıza Işık'ları yanıp hararet tekrar yükseliyor sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir aracın motoruna zarar vermiştir. Teşekkür ederim...251597IMG_0372.JPG

Aracınız
Civic FD6 2007
Arabanın suyu kalmamış bence şu ilave edin hararet olayı dewam ederse eger ve suda eksilmese varsa radyatör kapağını değiştirmekle işe başlayın yine düzelmez radyatöre delik varmı diye baktığın.

Arkadaşlar hayırlı pazarlar.
Ben 2008 model otomatik civic aldım 1 ay önce. Şimdiye kadar herhangi bir problem yaşamadım. Ama bugün yolda giderken vsa ışığı ve ünlem işareti ışığı yandı bununla beraber arabanın hararet göstergesi sonuna kadar yükseldi. Aracın kontağını kapatıp tekrar açtığımda hata Işık'ları sönüp hararet göstergeside sıfırdan yükselip olması gerektiği yerde duruyor. Bir müddet yol gittikten sonra tekrar arıza Işık'ları yanıp hararet tekrar yükseliyor sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir aracın motoruna zarar vermiştir. Teşekkür ederim...Ekli dosyayı görüntüle 251597Ekli dosyayı görüntüle 251597

Honda motoru hararet yapmaz tabii suyu varsa, suyunu kontrol ettiniz mi ?

EK1 - ES7 - EP2 - FD6

Beyinle alakalı bir problemde olabilir, hararet yükselirse kontak açıp kapayınca tekrar yerine niye düşsün ki ? Üstelik arıza ışığı ve vsa ışığının hararet ile ilgisi yok

EK1 - ES7 - EP2 - FD6

zero

0
Soğutma sistemi, kapak, soğutma sıvısı miktarı, kaçaklar...Hepsi makul. Elektronik sıkıntı da olabilir...
O zaman arttırıyorum: Bozuk bir termostat da olabilir :giggle: Al sana bir ihtimal daha...
Şaka bir yana arkadaşların da saydığı gibi, değişken çok, hararet önemli konu, hemen ilgilenmelisiniz. Aracın sizden önce hangi bakımları gördüğünü tespit edin. Dediğim gibi otomatik termostat bozulmuş da olabilir, başka şeyler de..
Tecrübeli arkadaşların dediği gibi hararet sorunu kronik bir araç değil aracınız. Merak etmeyin çözersiniz, geçmiş olsun..

Aracınız
Civic FD6 2008
Arkadaşlar cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Suyunu kontrol ettim suyu vardı. Uyarı Işık'ları hareket ettikten sonra yanıyor. Elektriksel bi arıza gibi geldi acaba radyatör fanı mı devreye girmiyor. Motora zarar vermemişizdir inşallah

Aracınız
Civic FB7 2013
1 ay olmuş araç alınalı yeni sayılır öncelikle aracınız hayırlı olsun burdan bilgisi olan yardımcı olacaktır .

Bu konu bence hassas evvela ustanıza aracı kontrol ettirmeniz gerekir ve orada yanan ışıkların bir sürü sebebi var

Suyu var yazmışsınız antifiriz olması gerekmez mi?
Bakım yaptırdınız mı ?

mertk

0
Aracınız
Hondanın normal koşullarda hararet yaptığını görmedim duymadım.
Bir sürü değişken ve sebep olabilir. Ayrıca Vsa nında hararetle filan alakası olmaması lazım. Aracınızı acilen ustaya götürün derim.

Geri