Aracım Pert Oldu

Ustura

0
Merhaba.

Oncelikle bir seyin altini cizmek lazim. %0 kusurlu oldugunuz surece, kaskonuz olmasa dahi karsi tarafi sorumlu alabilirsiniz. Basimdan gecen ornegi anlatacagim;

2011 model corolla aracim vardi. Aracimda aksesuar olarak kapi bandi vb. Bir kac parca sey vardi. Bir gun yolda giderken, parketmis bir arac yola bakmadan cikti ve sol arka kapima girdi. Yetkili servise goturdum. Kasko devreye girdi ve karsi tarafin sigortasindan aldi. Deger kaybi vs. de aldim. Hikaye burada bitmiyor. Kaskomda kapi bandi aksesuari belirtilmemisti. Kaskom o topa hic girmedi. Servisteki serefsiz, para verip alip taktiracaksin dedi. Karsi tarafin sigortasini aradim, kaza fotograflarinda kapi bantlari gozukuyordu. Ikinci dosya acip essek gibi odediler.

Yani aracinizdaki aksesuarlar kaskoda gecmese bile, pesini birakmayin. Ikinci dosya actirin.

Mi Note 10 Lite cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kardeşim geçmiş olsun.

Etrafında sigortacı yok mu hiç?

Eskişehir de isen gel yardımcı olayım.

Aracınız
Civic FB7 2014
1.5 ay once benim de fb7 kasa aracim pert oldu. Kusur karsida %100. Kasko bana 175bin tl para odedi. Aracin ederi piyasada 185 civariydi.. Sigorta sirketleri piyasadan hep dusuk teklif eder. Neden kabul ettim 175i? Avukata danistim: kabul etmez itiraz ederiz davalar 1 yil surer, 1 yilda o parayi faizi ilr aliriz ama 1 yil icinde arac fiyati yine o parayi kurtarmaz dedi. 3e 5e bakma teklif ettiklerinde cok fahis fiyat farki yoksa kabul et dedi. Ben de kabul ettim..Sigirta sirketleri raic belirlerken Turkiyenin her sehrinden fiyat ortalamalari aliyor. Istanbulda 280bin olan arac ornek elazigda 265 bin oluyor..
Size tavsiyem kaskonun ilk teklifi uzerine itirazini yapin, yukselteceklerdir teklifi. 2.tekliflerinde 3e 5e bakmayin paranizi alin.
Bana ilk teklifleri 165di. Olmaz dedim. 10 dk sonra 175 son teklifimiz dediler arayip..
Allah yardimciniz olsun. Zor bir surec bilirim

Aracınız
Civic FC5 2020
Teşekkür ederim arkadaşlar yardımlarınız için 2 hafta oldu ancak daha kaskodan eksper raporunun sonucu gelmedi. Perte mi çıkacağı ya da tamir mi olacağına dair. Hem arabanın fiyatlarına zam geldi, perte çıkarmazlar diye tahmin ediyorum. Gelişme oldukça tekrardan buraya yazarım

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Merhaba arkadaşlar, birkaç gün önce aracımın perte ayrıldığına dair bilgi geldi kaskodan. Daha sonradan ise 278.000 tl gibi komik bir rakam teklif ettiler, tabi ki itiraz ettik. Sonrasında ise bugün 340.000 tl teklif ettiler araca karşılık. Kabul ettik biz de. Sizce iyi mi yapmışız ?

Bence rakam güzel, iyi yapmışsınız.

Aracınız
Civic FC5 2020
Ama işte sahibindendeki rakamları görünce biraz ucuz olmuş gibi düşünüyorum yine

Yok yok ucuz değil kesinlikle. Hatta çok iyi fiyat vermişlet hocam. Sarı siteye bakma. O fiyatlara satılan araç yok. Hepsini fava alın takip edin

Geri