Aracimi calistirirken motor sarsintili calisiyor...

Emre78

0
Aracınız
Arkadaslar 2015 civic eco aracim suan 36 binde son zamanlarda aracimi calistirdigim zaman motor cok sarsintili calisiyor rolanti dusup tekrar olmasi gereken yerde duruyor bunu bazen hafif bazen sert yapiyor. Genelde kisa araliklarla stop edip tekrar calistirinca yapiyo gibi geldi bana sicak motorda daha cok yapiyo gibi gozlemledim. Ama soguk motorda da yaptigi oldu. Sebebi ne olabilir subap ayari hic yapilmadi araca 40 bin bekliyorum ayrica tekleme sorunumda mevcut lpgde onunla ilgili forum sayfasinin hepsini hatim ettik zaten? subap ayarindan sonra belki azalabilecegini dusunuyorum... Bu sarsintili calisma daha once basina gelen var mi ? Tesekkurler simdiden. Herkese iyi bayramlar

Supap ayarı istiyorsa araç şıkırtılı bir ses çıkartıyor o sesin motordan geldiğini anlayabilirsiniz. Araç yeniymiş benim aklıma motor takozu geldi açıkçası söyledikleriniz motor takozu arızasına benziyor takoz lastiği özelliğini yitirmiş olabilir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız daha çok yeni. Fakat olabilecekler. Motor takozu hakan söylemiş zaten. Birde ateşleme sistemi ile yakıt sistemi koordinasyonuna bakımlı. Tekleme genel olarak bunla alakalı olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aynı sorun benim aracımdada vardı motor soğuk iken çalıştırmada rolanti dalgalanması ve sarsıntı olmuyordu ancak motor ısındıktan sonra kısa süreli park edip çalıştırdığımda rolanti dalgalanması ve sarsıntı oluyordu boğaz kelebeği temizlendi adaptasyon yapıldı + supap ayarı yapıldı şuan sorun çözüldü.

Geri