Aracımın yağ seviyesi iyimi değilse nerde olmalı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan umut15
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Tırtıklı alan Max ve min. arasını gösterir. Yağın olduğu tarafın tırtığın son bulduğu yer minimum diğer taraf Max olarak yorumlanır. Fotoğrafa göre yağ minimuma yaklaşmış duruyor. Yağ bakımına az kaldı ise kurtarır. Bakım yeni oldu ise sebebi araştırılmalıdır.

Yağ kontrol şekli:
Motor 90 derece düz zeminde stop et. 3 dakika bekle çubuğu çek, silip tekrar tak çıkar. Gördüğün asıl seviyesi bu oluyor. Motor soğuk iken seviye biraz daha fazla çıkar.
Yağ bakımına kadar yağın biraz azalması normaldir. Kullanım tarzı ve lpg bunu etkiliyor. Tırtıklı alanın altına inmediği sürece sıkıntı olmaz.

Son düzenleme:

apoduman42

Özel Üye
Ad Soyad
ABDULLAH DUMAN
Aracınız
Civic FC5 2020
Tırtıklı alan Max ve min. arasını gösterir. Yağın olduğu tarafın tırtığın son bulduğu yer minimum diğer taraf Max olarak yorumlanır. Fotoğrafa göre yağ minimuma yaklaşmış duruyor. Yağ bakımına az kaldı ise kurtarır. Bakım yeni oldu ise sebebi araştırılmalıdır.

Yağ kontrol şekli:
Motor 90 derece düz zeminde stop et. 3 dakika bekle çubuğu çek, silip tekrar tak çıkar. Gördüğün asıl seviyesi bu oluyor. Motor soğuk iken seviye biraz daha fazla çıkar.
Yağ bakımına kadar yağın biraz azalması normaldir. Kullanım tarzı ve lpg bunu etkiliyor. Tırtıklı alanın altına inmediği sürece sıkıntı olmaz.
Hocam yazdıklarını benimsemekle birlikte yağın azalması durumu benim bir türlü mantığıma yatmıyor. Babamda 97 corolla var masallah yağ seviyesi, yağ yeni değismis gibi hiç eksilme yapmıyor. Ufacıkta olsa yağ eksilmesi bir problem olduğu anlamına gelmez mi? Sanırım bu araçta da görüntüye dayanarak söylüyorum bayağı bir eksilme olmuş gibi ama.

Ad Soyad
Murat Aras
Aracınız
Civic FE1 2023
Civic motorlarında yağ eksiltme normalde oluyor mu acaba?
Kronik 1.4 ler var yağ eksilten egea gibi, dizel araçlarımda bariz eksiltme yaşamamıştım mesela.

Ad Soyad
Shhshs
Aracınız
Civic FC5 2016
Civic motorlarında yağ eksiltme normalde oluyor mu acaba?
Kronik 1.4 ler var yağ eksilten egea gibi, dizel araçlarımda bariz eksiltme yaşamamıştım mesela.
Lpg li araç elinde sonunda yağ yakar ondan pek sıkıntı edilicek durum değil cvicte arkadaşın dediği gibi yeni değişmis olup yağ eksikse sıkıntı olabilir benim aracimda problem şu yeni aldiğım için galericide ne zaman bakiminin yapildigini bilmediğinden ilave yapıp gircek ayda temmuz 12 gibi full bakima sokucagım idare edermi diye sormak istedim

Ad Soyad
Murat Aras
Aracınız
Civic FE1 2023
Lpg li araç elinde sonunda yağ yakar ondan pek sıkıntı edilicek durum değil cvicte arkadaşın dediği gibi yeni değişmis olup yağ eksikse sıkıntı olabilir benim aracimda problem şu yeni aldiğım için galericide ne zaman bakiminin yapildigini bilmediğinden ilave yapıp gircek ayda temmuz 12 gibi full bakima sokucagım idare edermi diye sormak istedim
Anladım teşekkür ederim, min seviyede dahi kullanılır aracınız, uzun yol veya 1 ay km yapilmayacaksa beklenebilir temmuz ayı, adettendir 2. El alınınca hemen bakıma sokarsaniz daha iyi olur, sıvılarının ölçümlerini de yaptırın.

Emirbey

Project Man
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
ben yapılan yorumlara istinaden sunu sormak istiyorum?
ilk yag dolumunda seviye nerdeysi biliyormusunuz.

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Aracı galeriden yeni almış. Aldığı yerde bilmiyor.
öyleyse aslında yine eksiltme yapmıs veya yapmamıs demek cok dogru olmaz. yag filtresi değişmiş yagı doldurmus motoru calıstırıp 2.defa kontrol etmedilerse bu seviyeye düşer normal deriz. o yuzden ilk dolum seviyesini bilmek önemli bu yag eksilttimi eksiltmedimi yorumu yapmak için

Geri