Aracımın yağ seviyesi iyimi değilse nerde olmalı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan umut15
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
öyleyse aslında yine eksiltme yapmıs veya yapmamıs demek cok dogru olmaz. yag filtresi değişmiş yagı doldurmus motoru calıstırıp 2.defa kontrol etmedilerse bu seviyeye düşer normal deriz. o yuzden ilk dolum seviyesini bilmek önemli bu yag eksilttimi eksiltmedimi yorumu yapmak için
Söylediklerinize kesinlikle katılıyorum.
Bakım geçmişi bilinmediğinden acil olarak değişim yapılmalı. Bu şekilde eksik kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum.
Değişim sonrası 10 binlik periyot içerisinde eksiltme konusu takip edilmeli. Ona göre sorun olup olmadığına kanaat getirilmeli.

Son düzenleme:
Ayrıca LPG'li araç yağ eksiltir derler ama ben uzun süre kullanımlarım sonucu tecrübelerime dayanarak buna ilişkin bir somut emare bulamadım.

7 yıl kullandığım Fd6 aracımda 6 kez 5w30, 1 kez de 0w30 kullandım. Hiçbir eksiltme göremedim.

1 yıl kullandığım Fc5 aracımda da olmadı.

Suanki kullandığım fb7 aracimda da 3500 km. Yol yapmama rağmen şimdilik bir eksiltme göremedim.

Burda bakım faktörü çok önemli diye düşünüyorum. Araçtaki yağ kaçakları ve aracın fakir karışımda uzun süre kullanımı motor sıcaklığını artıracağı için yağ eksiltmesine sebebiyet vereceğini düşünüyorum.

Ayrıca LPG'li araç yağ eksiltir derler ama ben uzun süre kullanımlarım sonucu tecrübelerime dayanarak buna ilişkin bir somut emare bulamadım.

7 yıl kullandığım Fd6 aracımda 6 kez 5w30, 1 kez de 0w30 kullandım. Hiçbir eksiltme göremedim.

1 yıl kullandığım Fc5 aracımda da olmadı.

Suanki kullandığım fb7 aracimda da 3500 km. Yol yapmama rağmen şimdilik bir eksiltme göremedim.

Burda bakım faktörü çok önemli diye düşünüyorum. Araçtaki yağ kaçakları ve aracın fakir karışımda uzun süre kullanımı motor sıcaklığını artıracağı için yağ eksiltmesine sebebiyet vereceğini düşünüyorum.
Konu benim ama konudan bağımsız yağ için 0w20 castolün yağını kullanmak istiyorum önerirmisiniz araçta 2016 civic 1.6 elegance

Konu benim ama konudan bağımsız yağ için 0w20 castolün yağını kullanmak istiyorum önerirmisiniz araçta 2016 civic 1.6 elegance
Fb7 ve fc5 için fabrika 0w20 yağ öneriyor. Kullanmanızda bir sakınca yok. Değişim yaptıktan sonra eksilme olursa bir sonraki bakımda 5w30 deneyebilirsiniz. Motul Eco lite tavsiye ederim. Motulde hiçbir eksilme yaşamadım.

Geri