Aracın bir tarafı daha alçak

2015 model fb7 kullanıyorum ilk sahibiyim araç 50 bin km de ve tüm bakımları eksiksiz yapılıyor. Fakat dikkatli bakınca aracın sol tarafı daha alçak görünüyor servise sorduğumda araç LPG li olduğu için normal diyorlar sizce bu normal mi yoksa bakmaya üşendikleri için mi böyle diyorlar ( aracın geçen sene karıştığı bir kazadan dolayı arka aksı ve yayları değişti)

Çok net düzgün bir zeminde aracı park edin ve ölçün. Emin olun.
En basitinden bircsaluncak fişeği aşınmıştır ve henüz ses bike yapmıyordur ve be dediginiz sorun olur

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
LPG tankı ortalı değil mi sağa ve ya sola mı yaslı?

Aracınız
Civic FB7 2012
Ben aracı ilk aldığımda fark etmeden aldım. İki ay sonra fark ettim amaservis normal dedi. Düz yolda düz, yamaçta ise biraz yamukmuş gibi durur dediler. Hatta adam hiç bir şey olmaz deyip 180 km hıza kadar çıktı. Sonra arkadan gıcırtı sesi geldi iyiyki. Burçlar değişirken servisteki usta fark etti %3 yamuk dedi. Düzelttiler. Yol tutuşu değişmedi. Ama şimdi araç düz duruyor. LPG tankı simit bende yani bir tarafa yük binme olayı yok. Ama yamaçta falan dengesizmiş gibi duruyor. Oda yumuşak bir süspansiyona sahip olduğu içinmiş.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
2015 model fb7 kullanıyorum ilk sahibiyim araç 50 bin km de ve tüm bakımları eksiksiz yapılıyor. Fakat dikkatli bakınca aracın sol tarafı daha alçak görünüyor servise sorduğumda araç LPG li olduğu için normal diyorlar sizce bu normal mi yoksa bakmaya üşendikleri için mi böyle diyorlar ( aracın geçen sene karıştığı bir kazadan dolayı arka aksı ve yayları değişti)
LPG ile alakası olduğunu düşünmüyorum, geçiştirme amaçlı bir cevap vermişler bence.
@MVLT PTK paylaşımında belirttiği gibi bence aşağı gibi duran tarafın alt takımında irdelenmesi gereken bir sorun var olabilir.

Geri