Aracınızı hangi modda kullanıyorsunuz?

Arkadaşlar iyi günler. Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler.
Eco executive var bende. Bayiden çıkarken eleman şehir içinde eco modunu çok kullanıp motoru yormamamı tavsiye etti. Çok bir yakıt farkının olmadığını belirtti. Bu konuda sizin deneyimleriniz nedir? Yakıt-performans ilişkisi nedir? Benim aracım yeni ve hondaya aşina olmadığım için henüz deneyimleyemedim.

Bir diğer sorum ise yarın 1000km bakıma gideceğim. Dikkat etmem gereken bir şey var mı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Genelde econ

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Yeni teknoloji sayesinde, artık motorun hareketli parçalarının birbirini aşındırarak optimum seviyeye ulaşması (rodaj) şeklinde bir durum yok. Araçlar artık banttan indiklerinde rahatça kullanabileceğiniz verimlilikte oluyorlar. En basitinden pistonun etrafını sarmalayan sekmanların, silindir içindeki gömleğe temas seviyesi bile milimikron seviyelerindedir. Yani biraz uygun devirlerde çalışsın, parçalar birbirine alışsın ondan sonra normal kullanabilirsiniz durumu pek yok.

Gfb

Aracınız
Civic FC5 2018
Dün 1000 bakımı için honda boradaydım. Econ modunu tekrar sordum. Şehir içinde yorar dedi tabi kullanıma da bağlı dedi. Econ modunu açınca gaza çok basmamak gerekir dedi.

Ben hiç econ modda kullanmadım. Aracımın yakıt değerlerini yazıyorum:

270 km( şehir içi ama yoğun trafik yok içinde)
82.5₺ gaz aldı.

Ankara natoyolu cad. Shell şubesinde gaz 3.06

Aracınız
Artık yeni nesil atmosferik motor bunlar hepsi rodaja gerek yok ama bende 1000km e gelene kadar çok zorlamadım econ modunu hiç kullanmadım 1000 km den sonra zaten ister istemez arabanın tepkileri değişiyor econ modu da aynı nasıl kırmızı Işık’ta dururken vitesi boşa atmazsak araba gitmek istiyor siz bırakmıyorsunuz boşa aldığınız zaman araba rölantide duruyor bana göre econ da öyle siz gaza basıyorsunuz o motor freni yapıyor ne gerek var az benzim lpg harcamak isteyen gaza aşırı tepki vermesin yeter

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Arkadaşlar lpg de econ modunu 1 depo açık bir depo kapalı denedim.hiç bi faydası yok.ayrıca daha çok yaktı.daga kısa mesafe gittim.benzinde kullanacaksanız mantıklı imiş

E6603 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
hep econ modunda kullanıyoyum. Şehir dışında LPG 5,5 ları gördüm. Ortalama şehir dışı 6,5-7 litre yakıyorum. Şehir içinde econ modu çok işe yaramıyor 10 litrenin altına düşmüyor

Eco modda kullandim bir fark olmadi üstüne zaten dogol olarak tepkileri azaltti.Normale aldim cok fark etti sürüs ve tepki acisindan ve yakit olarak gram oynamadi , yaklasik 1 depo ile yani 36 lt ile 320 330 km yol yapiyorum istanbulda.

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

hep econ modunda kullanıyoyum. Şehir dışında LPG 5,5 ları gördüm. Ortalama şehir dışı 6,5-7 litre yakıyorum. Şehir içinde econ modu çok işe yaramıyor 10 litrenin altına düşmüyor
o sizin gordugunuz benzin yakıt tuketimi lpg degil, ayrica arac lpg siz ise econ ise yarar ama lpg de bence econ kullanmayin zaten ekonomi icin lpg takili aldik daha neyin ekonomisi

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri