Aralık ayı araç tescili ve mtv

Dun antalya bayi ye sordum. 250 tl karsiliginda ocak ayina tescili kaydiriyorlar.. Ben 5 aralik aldim ve 2. Donem vergim cikiyor. Bayii ustlenmiyor. Fiat ve hunadi a sordurdum. Onlarada aralik cikisli araclarin mtv sini odemiyorlarmis. 4-5 sene once odemeler oluyormus. Bu isi bilene pazarlik payi olarak kaliyor. Forumda odeten var. Cogunluk kendi oduyor...

TURKCELL T50 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bence ne tuttururlarsa onu alıyorlar. Ben 2017 Aralık ayında Opel Corsa aldım. 2017 Mtv'lerini onlar ödedi. Ben 2018'de ödemeye başladım.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Dun antalya bayi ye sordum. 250 tl karsiliginda ocak ayina tescili kaydiriyorlar.. Ben 5 aralik aldim ve 2. Donem vergim cikiyor. Bayii ustlenmiyor. Fiat ve hunadi a sordurdum. Onlarada aralik cikisli araclarin mtv sini odemiyorlarmis. 4-5 sene once odemeler oluyormus. Bu isi bilene pazarlik payi olarak kaliyor. Forumda odeten var. Cogunluk kendi oduyor...

TURKCELL T50 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
benim aracimda kasim 12 de teslim aldım , bir hafta sonra e devlette öylesine geziniyordim baktım aracın MTV borcu var aradim bayiyi dedim böyle böyle ,aa odememisler mi dedi ,tamam en geç 1 aralikta ödenir dendi baktım ödenmiş borç gözükmüyor .bayinin ödemesi gerekiyor aslında satış yapamaz borçlu arabayı ancak sıfır araç alımında noter vekaleti verdiğimiz için borçla birlikte satışi vekalet verdiğimiz bayi personeli alıyor,sonradan da bizim üstümüze geçiyor borç baştan konuşmak lazım aslında normal şartlarda ödemese ödemez ama etik değil yani ,MTV yi ödeyip satış yapması lazım .

FC5_ELEGANCE_CVT

Benmde imzalama işlemi 22.11.2018 de oldu ancak aracı 02.12.2018 de teslim aldım. Şimdi mtv yi ben mi ödiyeceğim onlar mı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Benmde imzalama işlemi 22.11.2018 de oldu ancak aracı 02.12.2018 de teslim aldım. Şimdi mtv yi ben mi ödiyeceğim onlar mı?

hayırlı olaun kazasiz belasiz sürün.Aralık ayını onlar ödüyor. Ocağı siz oduyorsunuz. E devletten kontrol edin. Yada herhangi bi internet bankaciligi kullaniyorsaniz oradanda kontol edebikirsiniz. Eger Aralık ayı odenmemisse aldığınız bayiyle iletişim kurabilirsiniz.

hayırlı olaun kazasiz belasiz sürün.Aralık ayını onlar ödüyor. Ocağı siz oduyorsunuz. E devletten kontrol edin. Yada herhangi bi internet bankaciligi kullaniyorsaniz oradanda kontol edebikirsiniz. Eger Aralık ayı odenmemisse aldığınız bayiyle iletişim kurabilirsiniz.

Allah razı olsun cümlemizin kazasız belasız inşallah. Hala ödenmemiş gözüküyor vergi

Cok yaziyoruz fikirlerimizi iletiyoruz da bayii sen odeycen dediginde elimizde hangi kanunun hangi maddesi ile cevap verecegiz. Avukat veya konuya vakif bikir kisi var mi? 6 ocak 776,5 tl mtv var. Sahsen bu tarihi bekleyecegim. Odeme olacagini dusunmuyorym. Hem 2018 hemde 2019 ocak taksitini banka karti ile 3 taksit odeyrcegim. Vergi bana tahakuk etmis. Muatap benim. Bayii degil. Kanun maddesi??

Sent from my TURKCELL T50 using CivicTR Forum mobile app

Cok yaziyoruz fikirlerimizi iletiyoruz da bayii sen odeycen dediginde elimizde hangi kanunun hangi maddesi ile cevap verecegiz. Avukat veya konuya vakif bikir kisi var mi? 6 ocak 776,5 tl mtv var. Sahsen bu tarihi bekleyecegim. Odeme olacagini dusunmuyorym. Hem 2018 hemde 2019 ocak taksitini banka karti ile 3 taksit odeyrcegim. Vergi bana tahakuk etmis. Muatap benim. Bayii degil. Kanun maddesi??

Valla haklısın hocam ben yarın bayii ile görüşeceğim telefonla olmazsa yanlarına gideceğim . Bu işe bi netlik getirmek lazım. Alacağım bilgileri yine burada paylaşırım.

Bayiyi her halukarda ramak gerek. Ama Aralık mtvsini odememissiniz deyin bence direk. Bizmi oducez demeyin.

Bayiyi her halukarda ramak gerek. Ama Aralık mtvsini odememissiniz deyin bence direk. Bizmi oducez demeyin.
aynen öyle denmesi gerekiyor,aracımi alırken başka araç için gelen müşteri satis danismanina MTV sizden dimi diye sormuş tu satış temsilcisi de evet biz ödüyoruz demişti ,benimde aklımda öyle kalmıştı ,benim aracimda da MTV borcu çıkınca aradım MTV borcu gözüküyor hayırdır dedim ,aaa odememisler mi dedi bende evet odememisler dedim en kısa zamanda oderiz kontrol edersiniz dedi 3 gün sonra baktim ödenmiş ,hiç arayıp sormasam borç bize kalacak normalde onların ödemesi gerekiyor ama vekalet verdiğimiz için bastanda konusulmadiysa borç dolayısı ile bize kalıyor hak talep etme şansı bırakmıyorlar ,etik bir durum değil yani . siz yine talepte bulunun hemde ısrarla.

FC5_ELEGANCE_CVT

Geri