Ayıplı Mal

Honda civic FC5 eco Elegance 2018 model 2019 trafik Çıkışlı bir Araç Aldım İstanbul Beylikdüzünde Bulunan Bir Bayi'den Burası Honda'nın Kendi Bayi Gelelim Konuya

Aracı 11.01.2019 Cuma Günü Trafiğe Çıkardık 0 Kilometre'de Servisten Teslim Alıp Aradan 3 Gün Gibi Bir Süre Geçti Araçtan Şüphelenip Kaportacı Bir Abime Götürdüm Kendisi Sadece Klasik Araç Topluyordu Mesleğinde Araca Baktı Ve Daha 170 Kilometre'deki Aracın ön Sağ Kapı Ve Ön Kaput tan Şüphelenip Elimde Boya Ölçüm Cizhazı Mevcut Değil Sen Aracı Yarın İlk İşin Expertiz e Sok Demesi Oldu 15.01.2019 Günü Aracı Expertiz e Soktuğum'da 0 Olan Aracın ön Kaput Sol Kenarı Lokal Boyalı Çıktı Bayiyle Görüştüm Böyle Bişe Mümkün Değil Aracı Getirin Bizde Bakacağız Denildi Aracı Bayiye Götürüp Servise Soktuk Kaporta Ustası Olmaz Olamaz Edasıyla Geldi Boya'yı Ölçmeye Başladı Aracın Bütün Bölümlerinde Çıkmakta Olan 80 90 Micron Boya Kalınlığı Ön Kaput Sol Kenarı 130 Micron Çıktı Ve Sustu Kaldı Usta Bu Bizim Hatamız Değildir Fabrika Hatası Denildi Fabrika İle Görüştüm Onların Da Bilgisi Yokmuş Denilene Göre Sonuç Bana Bu Araç Satıldı Geri İade Alınmıyor Herhangi Bir Belge Verilmiyor Sadece Verecekleri Belge 300 Micron a Kadar Fabrika Boyası Olduğu Belgeyi Veririz E Kardeşim 300 e kadar fabrika Boyası onu anladık da bütün araç kaporta aksamı 80 90 Micron çıkıyor da neden Ön Kaput 130 Çıkıyor onu bana verin diyorum 2 gün önce fabrika hatası dedikleri araç fabrika hatası değil diyorlar şimdi de katil mi olalım illa Gidip Aracımı Ateşe Vereyim Bayi Önünde Ne Yapayım Mahkemeye Versem Kazanma İhtimali %0.1

RNE-L01 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Sizin önce akü, şimdi de bu durum cidden can sıkıcı :confused: Geçmiş olsun (y)

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
80 mikron ile 130 mikron arasında çok fazla bir fark yok, ben kendim kalite kontrol sorumlusuyum bizim fabrikada boya ölçümü yapıyoruz fırın toz boya 50-100 mikron arası standart değer kabul ediliyor, kataforez denilen kaplama usülü boyanın kalınlık standartı 18-25 mikron, fabrikada robot bile boyasa otomobilin heryeri asla aynı olmaz. Kaldı ki otomobillere elektrolit usülü gri fosfat kaplama üzerine boya yapıyorlar. Gri fosfat zaten 10-20 mikron gelir A4 kağıdından 20 kat ince. onun üzerine de 50-100 mikron boya gelse.

ha ancak kaportanın belli yerleri 50-90 mikron arası gelse bir parçası 400-500 mikron gelse tamam deriz burası boyanmış olabilir ancak başka emarelere de bakmak lazım boyadaki portakallanma pütürü, matlık parlaklık değişimi, yamulan yerlerin düzeltme izleri, ilgili parçanın vida kısımlarında anahtar izi vs. gibi varsa tamam ancak başka hiçbir belirti yok iken 50-100 mikronluk farklardan tahminimce bir sıkıntı olmaması gerekli.

80 mikron ile 130 mikron arasında çok fazla bir fark yok, ben kendim kalite kontrol sorumlusuyum bizim fabrikada boya ölçümü yapıyoruz fırın toz boya 50-100 mikron arası standart değer kabul ediliyor, kataforez denilen kaplama usülü boyanın kalınlık standartı 18-25 mikron, fabrikada robot bile boyasa otomobilin heryeri asla aynı olmaz. Kaldı ki otomobillere elektrolit usülü gri fosfat kaplama üzerine boya yapıyorlar. Gri fosfat zaten 10-20 mikron gelir A4 kağıdından 20 kat ince. onun üzerine de 50-100 mikron boya gelse.

ha ancak kaportanın belli yerleri 50-90 mikron arası gelse bir parçası 400-500 mikron gelse tamam deriz burası boyanmış olabilir ancak başka emarelere de bakmak lazım boyadaki portakallanma pütürü, matlık parlaklık değişimi, yamulan yerlerin düzeltme izleri, ilgili parçanın vida kısımlarında anahtar izi vs. gibi varsa tamam ancak başka hiçbir belirti yok iken 50-100 mikronluk farklardan tahminimce bir sıkıntı olmaması gerekli.
Çok fazla bir fark yok dur doğrudur kaputa bir çizgi çekin çizginin 1 tarafı 80 mikron iken diğer tarafının 130 çıkması ve bu aracı exper ler lokal boya demesi benim bu aracı 3 5 sene sonra hasarsız satarken kime inandırmam bekleniyor inandıramazsınız bizim halkımıza bunu bende doğal olarak bir evrak istiyorum ki illerdeki değer kaybını yaşamamak için orası fazla çıktığın da alın buyurun bayi nin fabrika nın verdiği evrak bu boya lokal boya değil fabrika boya standart ları içinde olduğu herhangi bir boya olmadığı sonradan yapılma işlemler sonucu deseler ben zaten kimseyi bu kadar uğraştırmam

Ve sıfır araç bu ön Kaput ta gözle görülür Boyada Toz Mevcut kalite kontrol lerde bu boya daki toz başlı başına bir sorun zaten fabrika da boyanan bir araca göre

Aracınız
Normal bence benimde 80 90 110 115 arası oynuyor. Hatta su bazlı boya yüzünden komple boyatmayi bile düşündüm ama 3 senelik arabaya kıyamadım. Bakın ben otomotiv sektor calisaniyim, bunlar normaldir. Hatta siz o kaputun üzerine bir folyo çekin kafanizi takmayin böyle şeylere o yaziyida alın bu TR de nedir bu boya takıntısı anlamış değilim bakın size aracımın geçen yaz ufak bir kaza resmini atıyorum. 3 parmak boya var özellikle dedim ki yapılmadan önce macun atacaksa. Ali abi hiç uğraşma camurlugu kestiricektim orası için sadece. Macun işi cidden sikinti. Yoklama olmasini bile istemem. Orası çekildi ve astar ile dolduruldu yakından bakilinca 1 mm fark var tampon ile arasinda. İnanın içinizi rahat tütün o arabanin başına illaki bir şey gelecektir ufak da olsa misal ben o kadar sakiniyordum garajdan çıkartmadan hava kosullarini bile dikkate alan biriyim altı kirlenecek sonucta. Aracinizda hiç bir problem yok henüz yeni yeni tanıyorsunuz 1 hafta olmuş ne güzel. O marş sorununu dert etmeyin düzelecek zamanla o motorun parçaları sıkı henüz alisacaktir.IMG_20180815_124535.jpegIMG_20180818_153050_169.jpeg

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Normal bence benimde 80 90 110 115 arası oynuyor. Hatta su bazlı boya yüzünden komple boyatmayi bile düşündüm ama 3 senelik arabaya kıyamadım. Bakın ben otomotiv sektor calisaniyim, bunlar normaldir. Hatta siz o kaputun üzerine bir folyo çekin kafanizi takmayin böyle şeylere o yaziyida alın bu TR de nedir bu boya takıntısı anlamış değilim bakın size aracımın geçen yaz ufak bir kaza resmini atıyorum. 3 parmak boya var özellikle dedim ki yapılmadan önce macun atacaksa. Ali abi hiç uğraşma camurlugu kestiricektim orası için sadece. Macun işi cidden sikinti. Yoklama olmasini bile istemem. Orası çekildi ve astar ile dolduruldu yakından bakilinca 1 mm fark var tampon ile arasinda. İnanın içinizi rahat tütün o arabanin başına illaki bir şey gelecektir ufak da olsa misal ben o kadar sakiniyordum garajdan çıkartmadan hava kosullarini bile dikkate alan biriyim altı kirlenecek sonucta. Aracinizda hiç bir problem yok henüz yeni yeni tanıyorsunuz 1 hafta olmuş ne güzel. O marş sorununu dert etmeyin düzelecek zamanla o motorun parçaları sıkı henüz alisacaktir.Ekli dosyayı görüntüle 250058Ekli dosyayı görüntüle 250059

Ben boya takan bir insan olsam önceki Aracımı Tavan dahi değişmiş almazdım ben takmam boya var yok işini karşımdaki insana inandıramam Türk insanı herşey den kıl kapıyor

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Sorun can sıkıcı maalesef. Fabrika kendini kurtarmak için o normal değerler arasında diye imzalı kağıt verirse mahkemede işiniz zorlaşır. O kağıt, servisin verdiği kaşeli bilgi vs yarın bir gün aracı satarken size sorun çıkarmayacağını düşünüyorum ona dahi takılan kişiler varsa satmayın takıntılı insan dolu ortalık .

Sorun can sıkıcı maalesef. Fabrika kendini kurtarmak için o normal değerler arasında diye imzalı kağıt verirse mahkemede işiniz zorlaşır. O kağıt, servisin verdiği kaşeli bilgi vs yarın bir gün aracı satarken size sorun çıkarmayacağını düşünüyorum ona dahi takılan kişiler varsa satmayın takıntılı insan dolu ortalık .
Bende ondan diyorum ya araç orjınal kalsın dersin satarken bişe çıkmasın Boyası eski bu Komple boyanacak der fiyat kırarlar Boyatırsın bu sefer bu Komple Boyalı derler gene sıkıntı Türk halkı ustam Türk halkı anlatamazsın anlamazlar benim şu kaputta ki lokal boya gözükmesi ooo Kaput ta lokal boya var tır kamyon bindirdi kesin buraya senin dediğinin 3 4 aldı teklif edilir haksız mıyım biz bile 2. El Bi araç alırken aman kazasız Boyasız olsun demiyor muyuz

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Normal bence benimde 80 90 110 115 arası oynuyor. Hatta su bazlı boya yüzünden komple boyatmayi bile düşündüm ama 3 senelik arabaya kıyamadım. Bakın ben otomotiv sektor calisaniyim, bunlar normaldir. Hatta siz o kaputun üzerine bir folyo çekin kafanizi takmayin böyle şeylere o yaziyida alın bu TR de nedir bu boya takıntısı anlamış değilim bakın size aracımın geçen yaz ufak bir kaza resmini atıyorum. 3 parmak boya var özellikle dedim ki yapılmadan önce macun atacaksa. Ali abi hiç uğraşma camurlugu kestiricektim orası için sadece. Macun işi cidden sikinti. Yoklama olmasini bile istemem. Orası çekildi ve astar ile dolduruldu yakından bakilinca 1 mm fark var tampon ile arasinda. İnanın içinizi rahat tütün o arabanin başına illaki bir şey gelecektir ufak da olsa misal ben o kadar sakiniyordum garajdan çıkartmadan hava kosullarini bile dikkate alan biriyim altı kirlenecek sonucta. Aracinizda hiç bir problem yok henüz yeni yeni tanıyorsunuz 1 hafta olmuş ne güzel. O marş sorununu dert etmeyin düzelecek zamanla o motorun parçaları sıkı henüz alisacaktir.Ekli dosyayı görüntüle 250058Ekli dosyayı görüntüle 250059

Hocam 3 yıl önce ailedeki arabayı 1 hafta babamın garajında bıraktım, orada soldaki parktan çıkan akıllı aynen sizin yerden benim tampona vurmuştu, tırnakları onarıldı geri takıldı, boya bile gerekmedi ama bu ülkede kişinin malına kendisinden başka herkes bir zarar veriyor gibi :( Artık nazarlık niyetine diyip umursamamayı öğrendim gibi.

Geri