Civic FD6 Bagaj Kaldırma sistemi Amartisör ile

Aracınız
Civic FD6 2010
Arka camın oradaki haporler kapakları tırnaklı onu çekip Çıkarın çünkü orda bir delik var amartisörün bir tarafını o tarafa 13 somun ile sabitleyip Amartisör diğer ucunu bagaj açıkken bagaj ayağının geldiği hizayı işaretleyip matkap ile delip orayada 13 somun ile sabitlemek olay bukadar basit sağ sol iki tarafa da takılacak Amartisör 2 Amartisör ile malzemeleri ben 75₺ aldım > şaşmaz yedekçi otomotiv den <

IMG_4065.JPGIMG_4064.JPGIMG_4063.JPGIMG_4062.JPGIMG_4061.JPG

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam yedekci isimli satıcıdan n11 üzerinden alışveriş yaptım. ürün uzun geldi sizin aldığınız ürün kaç cm acaba? Ayrıca bana gelen ürünün başlıkları böyle değildi.

Honda civic Fb7 aracından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben çamkıran garaj dan aldım her hangi bir delme işlemi felan yapılmıyor. Hatta ürünün sayfasında resimler ile video farklı idi özellikle sordum video da görünen delme işlemi gerektiriyor ondan istemiyorum dedim yok bu resimlerde görünen delme işlemi gerekmeyen ürün dediler öyle aldım. Henüz montajı yapmadım bu gün yada yarın halledicem
Ürün yanında takoz ve yedek kafalık da geliyor. Üzerinde yazdığına göre 160n

IMG_1714.JPGIMG_1715.JPG

Motorlu taşıtlar ikiye ayrılır;
1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

Ben çamkıran garaj dan aldım her hangi bir delme işlemi felan yapılmıyor. Hatta ürünün sayfasında resimler ile video farklı idi özellikle sordum video da görünen delme işlemi gerektiriyor ondan istemiyorum dedim yok bu resimlerde görünen delme işlemi gerekmeyen ürün dediler öyle aldım. Henüz montajı yapmadım bu gün yada yarın halledicem

Ekli dosyayı görüntüle 258794Ekli dosyayı görüntüle 258795

1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus
Ben bunlarla deliniyor sanıyordum hocam meğer buna da çözüm getirmişler.
Adı hobays tı galiba yaylı olandan taktım.
Neyse eğer bu yaylar sıkıntı çıkarırsa sizin ki gibi delme gerektirmeyen amortisöre geçiş yaparım muhtemelen.

'?? ??? ???. (??????)
'?? ??? ???. ?-???? ??-? (?????)
'?? ??? ???. (????? ??????? :)

Ekli dosyayı görüntüle 258794Ekli dosyayı görüntüle 258795

1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus
hocam montajını yaparken vidyo çekme imkanınız olursa paylaşırsaniz sevinirim bende düşünüyorum ama bu delme işi vazgecirmisti beni tekrardan bu işe girilebilir ozaman

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben bunlarla deliniyor sanıyordum hocam meğer buna da çözüm getirmişler.
Adı hobays tı galiba yaylı olandan taktım.
Neyse eğer bu yaylar sıkıntı çıkarırsa sizin ki gibi delme gerektirmeyen amortisöre geçiş yaparım muhtemelen.

'?? ??? ???. (??????)
'?? ??? ???. ?-???? ??-? (?????)
'?? ??? ???. (????? ??????? :)
hocam montajını yaparken vidyo çekme imkanınız olursa paylaşırsaniz sevinirim bende düşünüyorum ama bu delme işi vazgecirmisti beni tekrardan bu işe girilebilir ozaman

Montajını yaptım bagajın içinde bi yarım saat kıvrandım bu arada içinde derken ayakkabılarımı felan çıkarttım baya baya içine yattım dışardan kesinlikle olmaz bel boyun felç olur ?
Sonuç olarak çok hoş oldu alışması için 8-10 sefer açıp kapadım derken tamda şüphe ettiğim yerden koptu ama yılmadım daha sağlam şekilde tutturmak için çeşitli projelerim var bunun için sanayi yolu görüldü almam gereken bi kaç parça var. Kalite olarak çok iyi açılırken farklı videolardaki gibi yaylanmıyor zorlamıyor, yanında gelen takozlar üzerindeki orjinal takozları tam olarak karşılıyor fiş ile priz gibi sanki olması lazımmış da konmamış gibi.
Bu sebeple aynı malzeme lakin farklı bir kaç parça ile yola devam ??
Resimdeki parça koptu daha iyisini bulucam4162AF03-6C39-435A-A24F-1398B1D95E6C.jpeg621D8FF5-BDAA-4EC9-B888-826AFF7B0988.jpeg

Montajını yaptım bagajın içinde bi yarım saat kıvrandım bu arada içinde derken ayakkabılarımı felan çıkarttım baya baya içine yattım dışardan kesinlikle olmaz bel boyun felç olur
Sonuç olarak çok hoş oldu alışması için 8-10 sefer açıp kapadım derken tamda şüphe ettiğim yerden koptu ama yılmadım daha sağlam şekilde tutturmak için çeşitli projelerim var bunun için sanayi yolu görüldü almam gereken bi kaç parça var. Kalite olarak çok iyi açılırken farklı videolardaki gibi yaylanmıyor zorlamıyor, yanında gelen takozlar üzerindeki orjinal takozları tam olarak karşılıyor fiş ile priz gibi sanki olması lazımmış da konmamış gibi.
Bu sebeple aynı malzeme lakin farklı bir kaç parça ile yola devam
Resimdeki parça koptu daha iyisini bulucamEkli dosyayı görüntüle 258845Ekli dosyayı görüntüle 258846
#Aliexpress TRY 199.46 20%OFF | Tamir araba arka bagaj kapağı kaldırma desteği gaz bahar gaz şok braketi hidrolik çubuk gergi çubukları Honda Civic 2016 2017 için 2018 2019
https://a.aliexpress.com/_d6EpFFF şu linkteki vidyoyu inceleyin hocam sizin kopan parçanın yerine burdaki gibi bişey yaparsanız çok sağlam olur bence

#Aliexpress TRY 199.46 20%OFF | Tamir araba arka bagaj kapağı kaldırma desteği gaz bahar gaz şok braketi hidrolik çubuk gergi çubukları Honda Civic 2016 2017 için 2018 2019
https://a.aliexpress.com/_d6EpFFF şu linkteki vidyoyu inceleyin hocam sizin kopan parçanın yerine burdaki gibi bişey yaparsanız çok sağlam olur bence

Hay elinizi seveyim işte tam olarak da uykumu kaçıran parça buydu
İki ucu 10 luk somun sıkılacak şekilde kılavuzlu U şeklinde olan demir işimi görür. Diğer parçaları zaten buldum ama kollara delmeden nasıl takacağımı düşünüyordum.
Delmek heleki koltuk arkasındaki incecik saca iki tane akıllı vida atılarak yapılan montajı aklım almıyor çok kısa bir zaman sonra akıllı vida atılan delikler genişler o yüzden delme işi olmadan yapmak en iyisi.
Bu resimdeki parça sanayide bulunur yada yaptırabilirim
IMG_1761.JPG

Diğerlerini daha önce bulmuştum
IMG_1742.JPG
IMG_1743.JPG

1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

Geri