Civic FC5 Bagaj kapı açma aparatı

Aracınız
Civic FC5 2018
Bende aldim ancak acildiktiktan sonra o kadar salliyorduki bagaj kapagini braketin bagli oldugu sac esniyordu, aradim arkadasi dedim hocam bu yay cok sert olmus ben begenmedim iade edecegim, o da sagolsun iade kabul edemem anlayisla karsilayin tasarimini calmak isteyenler olabilir dedi, ha bir de helal et dedi Haram olsun abicim. Tasarimini calip bu ise girecek olsam 100 lirayi kiskanmazdim zaten.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bende aldim ancak acildiktiktan sonra o kadar salliyorduki bagaj kapagini braketin bagli oldugu sac esniyordu, aradim arkadasi dedim hocam bu yay cok sert olmus ben begenmedim iade edecegim, o da sagolsun iade kabul edemem anlayisla karsilayin tasarimini calmak isteyenler olabilir dedi, ha bir de helal et dedi Haram olsun abicim. Tasarimini calip bu ise girecek olsam 100 lirayi kiskanmazdim zaten.

Fc5 aracımda da aynı sorunu yaşadım. Çok sert açıyor açılınca oluşan momentum arabayı sallıyordu. Bende kendisini aradım iadeye çok sıcak bakmadığını anladığım için üzerinde durmadım. Zamanla esner yumuşar dedi ama pek içime sinmedi. Zamanla yumuşuyorsa normal gerilimli olanlar zamanla işlevsiz kalacak mı oda ayrı soru. Bir arkadaşın fb7 kasası var fırsat bulsam ona takacağım onda da olmazsa siteye yarı fiyatına koyarım. Kendisi başka bir başlık altında açıklama yapmış telefonda da söyledi civiclerde bagaj montajı standart olarak yapılmıyormuş her araçta farklı olabiliyormuş. Bagaj kapağı ile kaporta arasında ki boşluklar fazlaysa ki benim aracımda da fazla küçük parmağım girer o derece bu bagajlara uyum sorunu oluyormuş. Uygulamadan memnun arkadaşlarda var tabi muhtemel onların bagaj bağlantı ayarı bu uygulamaya daha müsait. Emek verilmiş üzerinde çalışılmış ve memnuniyet oranı fazla bir uygulama ama ben forum referansı sebebiyle iade noktasında daha anlayışlı olunması gerektiğine inanıyorum sonuçta kendisi bu işten para kazanıyor alan insanların da memnuniyeti gözetilmeli. Açıkcası alırken eğer olmaz uyum sağlamazsa anlayış gösterilir diye düşünmüştüm. Kargo ücreti kesilerek vs bir çözüm üretilebilir.

Aracınız
Civic FC5 2017
Gerek yok bagajı el ile ac sankı cok mu ağır bagaj kapağı he şimdi elin dolu iken bagaj acılıyor ne guzel diyenler olucaktır eee sen elin dolu iken anahtara basabılıyor isen elin dolu o kapagıda acarsın bence gereksiz.. Sankı kac kere kullanıyoruz kı bagaj kapağını kargo arabası mı bu bence gereksiz ama saygı duyarım güzel bişiy...

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
09.12.2019
✓ FB7 Otomatik Bagaj Açma Yay Sistemi montajı yapıldı
✓ Sistemin ismi Hobays
✓ Montaj yapan kişi @fc5bagajacanadam

Montajı Ercan usta gerçekleştirdi. 3 çeşit yay (yumuşak, orta, sert) önerisinde bulundu. Yumuşak yay tercih etmedim çünkü ilerleyen zamanda bagajın yarıda kalma riski oluşacaktı. O yüzden orta sertlikte yay tercihinde bulundum. Zaten Fb7'lerin sac kalınlığı Fc5'lere göre daha kalın olduğunu belirtti. Dolayısıyla yayın takıldığı sacda eğilme problemi yaşamadım. İlk etapta (montaj esnasında) bagaj biraz hızlı açılıyordu ama zamanla yumuşadı. Ayrıca belirtmek isterim ki, yaydan kaynaklı herhangi bir ses problemim yok. Gayet memnunum.

MI 8 Explorer Edition cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri