Civic FB7 Bakımlar bitmiyor :(

Aracınız
selam benim araç 71 bin km de 2012 model ve benzinli buji değişimi gerekir mi ?
Birde Z rotun değişimini neye göre yaptınız? Nerden anlaşılıyor?

Bozuk ve çukurlu yollardan özellikle de yavaşça geçerken sağdan tıkır tıkır tıkır sanki bir yerin somunu çıkmışta boşta oynuyormuş gibi bir ses gelmeye başlamıştı.Yine yavaş giderken direksiyonu sağ sol-sağ sol yaptığımda da geliyordu.Çıkan z rotun bir körüğü patlamış ve içerisine küçük çakıl taşı ve çamur dolmuştu.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2009
Şimdi ben arabadan anlamayan biri değilim.Gittiğim yer servis değil Hondaya bakan özel bir tamirhane.Aracın kitapçığında buji değişimi için 120 bin km yazar fakat lpgli kullanım ile benzinli kullanımda bujinin yıpranması farklı olur.Çıkan bujileri ben kendim özellikle büyüteçle inceledim yeni bir bujiye göre epey yıpranmıştı.Evet belki daha 20-30 bin km gider ama bobinlerin sağlığı açısından bu riski almadım.Zaten tamirhanede zorla değiştirmiyorlar kararı size bırakıyorlar sonuçta.Hocam bu arada çıkan bujileri almıştım isterseniz size gönderebilirim:)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ustam bende arabadan anlamayan biri değilim. Tamam dediklerinizde haklısınız. Bobin bozma ihtimali var ama millet lpg'de çakma bujiyi 30-40 bin kullanıyor. Tabi bunuda tavsiye etmiyorum. Ucuz bir parça değil bana göre 60 binde değişmek lüks olur. Zaten ateşlemede sorun olsa bunu anlarız. 125 binde aldım arabayı, aldım tamirci arkadaşım söktü baktı değişelim dedi. Değişelim dediğide alıp yan sanayi takacağız. Araba saat gibi çalışıyor, 150 bin oldu araba şu adan lpg ye geçince bir sıkıntı olduğu belli muhtemelen benimde değişim zamanım geldi. Ama dediğim gibi 60 binde iridyum bujiyi değişmek bana biraz lüks gelir . Gerekirse bobini bozarız .d

Aracınız
yakıt filtresi için kitapçıkta 6 YIL veya 120 Bin KM de değişim diyor. aracım 10 yıllık km de 72 bin de; değiştirmekte fayda var sanırım _?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
yakıt filtresi için kitapçıkta 6 YIL veya 120 Bin KM de değişim diyor. aracım 10 yıllık km de 72 bin de; değiştirmekte fayda var sanırım _?

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
selam benim araç 71 bin km de 2012 model ve benzinli buji değişimi gerekir mi ?
Birde Z rotun değişimini neye göre yaptınız? Nerden anlaşılıyor?
Araç benzinli demişsiniz....lpg yoksa 100.000/120.000 gider rahat....Bende 2013 FB7 vardı hemde Eco elegance (gazlı) 100.000 de değişmiştim bujileri ... Sorun yoksa sizin araçta yakıt sarfiyatı,çalışma sorunları vs. gibi..... devam ke

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Her zaman değişmekte fayda vardır...ama benzin filtresi kolay kolay tıkanmaz...Çalışma sorunları yaşıyorsanız değişin....yoksa Ağanın eli öpülmez size kalmış değiştirmek

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri