Bana Ait Olmayan Trafik Cezası için bilgi ?

Arkadaşlar selamlar ,

28.02.2021 Kocaeli Derince 06 yönünde trafik cezası yediğim görülüyor e devletimde. Tutar 652 TL hız ihlali

Daha eve tutanak gelmedi ama Kocaeli trafiği aradım bir yere bağladılar ve telefondaki görevli çok yoğundu gürültülü bir ortamda benle pek ilgilenmedi.

Diyor ki buraya gelin yada itiraz davası açın.

Kardeşim işimiz gücümüz var sizin hatanız yüzünden benim aracım Anadolu yakasına bile geçen araç değil niye ben ve benim gibiler böyle şeyle uğraşıyoruz dedim cevap yok.

Pazartesi Derince trafik denetlemeye gideyim mi bişeyler değişebilir ceza silinebilir mi ?

İspat isterlerse HGS geçişlerim en son 13.02.2021 15 Temmuz şehitler köprüsü göstereceğim

Ne yapayım fikir verirseniz memnun olurum

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Çözüm
Arkadaşlar selamlar ,

Bugün Kocaeli’ye gidip , sağolsun memur arkadaşlara derdimi anlattım ve sistemden kontrol edip yanlışlığı gördüler.

Plaka ve model komple farklı bir araç. Bir evrak yazıp beni gönderdiler ve şimdi kontrol ettiğimde ceza nın silindiğini gördüm.

Çok rahatladım :)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aracınız
Civic FC5 2019
Adliyeye gidip Sulh Ceza Hakimliği'ne itiraz dilekçesi veriyorsunuz. Sonra dilekçeyi trafik denetleme şube müdürlüğünün hukuk müşavirliğine tebliğ ediyorlar. trafiğin avukatı sizin itiraz dilekçenize karşı cevap dilekçesi hazırlıyor. daha sonra hakim iki tarafın beyanlarını değerlendirip bir karar veriyor. bu yüzden 2-3 ay kadar zaman alabiliyor o ilin yoğunluğuna göre. başka bir olur yolu hukuken yok.
Hocam avukat karşı cevap yazıyor diye eğer biz de haksız çıkarsak ekstra bı vekalet ücreti çıkıyor mu? Bazı şehirlerde vekalet ücreti adı altında tekrar masraf çıkıyor. Malatya'da geçen yıl 600 TL çıkıyordu.

Ad Soyad
Aydın K.
Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam avukat karşı cevap yazıyor diye eğer biz de haksız çıkarsak ekstra bı vekalet ücreti çıkıyor mu? Bazı şehirlerde vekalet ücreti adı altında tekrar masraf çıkıyor. Malatya'da geçen yıl 600 TL çıkıyordu.
Yok hayır ayrıca vekalet ücreti ödemezsiniz. Farklı farklı uygulamalar olamaz ayrıca, binlerce emsal var alınmadığına dair.

Son bir sorum daha olacak: çift plakayı nerden öğrenebilirim acaba?

Üzülerek söylüyorum ki bir ceza ile karşılaşırsanız öğrenebilirsiniz. aksi halde suç duyurusunda bulunmanız gerek, tespiti içinde eğer ikiz plakanız varsa pts'lerden birinden muhakkak geçmiş olması gerek. başka türlü fark edilemez.

Aracınız
Civic FC5 2019
Yok hayır ayrıca vekalet ücreti ödemezsiniz. Farklı farklı uygulamalar olamaz ayrıca, binlerce emsal var alınmadığına dair.

Üzülerek söylüyorum ki bir ceza ile karşılaşırsanız öğrenebilirsiniz. aksi halde suç duyurusunda bulunmanız gerek, tespiti içinde eğer ikiz plakanız varsa pts'lerden birinden muhakkak geçmiş olması gerek. başka türlü fark edilemez.
Bı ceza yedim ve ödedim ama hep aklımda o araç benim değil diye soru işareti var. Yediğim saatte orda olma ihtimalm sıfır ve o suratlara Haramiderede ulaşmam da imkansız

Ben yarın muhtarlığa gidip tebligatı bi sorayım.

DonanımHaber sitesinde bir kişi yediği bölgeye gidip cezayı kesen memuru buldurmuş ve tabletten kayıtlara bakmışlar yanlış olduğunu tespit edip cezayı silmişler e devletten.

Bu sebeple hiç adliyeye gitmeden acaba derinceye gidip bi şansımı denesem mi diyorum ?

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhabalar
Ekipler yoldan geçerken gördükleri zaman akılda kalan araçlara ceza yazabiliyorlar veya rastgele plaka girebiliyorlar. Bazen de karakolda koçandan girişleri yapan taze polis kardeşlere veriyorlar, harf-rakam hatası olabiliyor.

Benim birader de geçen yıl ocakta Erzincanda askere gitmişti aracıyla, şubatta araca Kastamonuda ceza yazmışlar. Emniyeti aramış bu yanlışı sizle de hallederim, sizsiz de hallederim, şimdi kışlada işlerim var kapatmam lazım demiş, 3 gün sonra cezası kalkmış.

CIVIC 2017 FC5 RS

LEON 2009 MK2 1.4 TSI

Arkadaşlar selamlar ,

Bugün Kocaeli’ye gidip , sağolsun memur arkadaşlara derdimi anlattım ve sistemden kontrol edip yanlışlığı gördüler.

Plaka ve model komple farklı bir araç. Bir evrak yazıp beni gönderdiler ve şimdi kontrol ettiğimde ceza nın silindiğini gördüm.

Çözüm

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar selamlar ,

Bu kadar kısa ve kolay halletmenize sevindim. Hayırlı olsun.

Geri