Bayiden aldığımız güncel fiyatlar

Aracınız
Civic FC5 2018
Onlar kendilerine uydurmuştur illa ki sözleşmeyi. Maalesef tüketici olarak herşeyi kelime kelime okuyup yorumlayamıyoruz. Onların da sağlam avukatları oluyor ve her kelimeyi yazarken üzerindeki 10 kere düşünüp yazıyorlar.
Arkadaşlar sözleşmelik falan bir durum yok burda. Kanunla düzenlenmiş konular hakkında taraflar arasında yapılan sözleşmeler, tarafları bağlar devleti ilgilendirmez. Vergi kanunlarında cezanın muhatabı açıkça belirlenmiş. Burada vergisel yönden doğacak sıkıntıların muhatabı bayiler. Alıcılar için bir problem yok. Kaldıki bayilerde ben vergi kacırıcam yakalanırsam ödemem gereken vergiyi senden alırım diye bir sözleşme yapmaz, yapamaz diyelim ki yaptı o sözleşmenin hukuken bir geçerliliği olmaz.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar sözleşmelik falan bir durum yok burda. Kanunla düzenlenmiş konular hakkında taraflar arasında yapılan sözleşmeler, tarafları bağlar devleti ilgilendirmez. Vergi kanunlarında cezanın muhatabı açıkça belirlenmiş. Burada vergisel yönden doğacak sıkıntıların muhatabı bayiler. Alıcılar için bir problem yok. Kaldıki bayilerde ben vergi kacırıcam yakalanırsam ödemem gereken vergiyi senden alırım diye bir sözleşme yapmaz, yapamaz diyelim ki yaptı o sözleşmenin hukuken bir geçerliliği olmaz.
Tamamen farklı bir konudan bahsediyoruz. Taraflar özgürler ve devlet her zaman üstün taraftır ve kendisi lehine düzenlemeler tabii ki yapar. Devletle bayiler arasında herhangi bir sözleşme de yok olamaz da. Kanun koyar o kanuna göre işlem yapar ve vergi kaçırıldığını görürse müdahale eder tabii ki.

Arkadaşlar bu kadar vergi kaçırmadan bahsettiniz adamlar en sonunda basacak zammı girecek 80 lik dilime fiyatlar uçacak alın şimdi aksesuarsız diyecek. O kadar kurcalamaya gerek yok devlet zaten bir araba vergi alıyor bırakın sıradaki arkadaşlar araçlarını alsınlar öyle ya da böyle. Mevcut sistem zaten acımasız verginin vergisi alınıyor. Bu da insanların psikolojisinde bir öfke hınç alma duygusu yaratıyor. O yüzden böyle şeyleri ben müstehak görüyorum.

Aracınız
Honda CRV
arkadaşlar gerçekten gereksiz tartışıyorsunuz. Bayileri bu konuda topa tutmanız başlıca hata. clionun 200 bin tl olduğu ülkede sizce hondanın 217 bin tl olması normal mi ? Honda şuanda araçları %80lik dilime soksa eski fiyatları mum ışığında ararsınız. En aşağı eleganceyi 276 + aksesuar fiyatı bu sefer belki düşer 5-8 bin tl arası olur anahtar teslim 280 bin tl den eco eleganse fiyatı olur. Hanginiz alırsınız bu fiyatlara çıksa ?? Ekim zammı kaç olur bilemiyorum ama şuanda her marka için bayide araç için sıra bekliyorsunuz. Kur sabitleme yok doğal olarak yok, çünkü döviz her saat başı artıyor. Dövizin artmasını araçlara zam gelmesini veya araçlarla birlikte aksesuar satmalarını şuan ki ortamda bence fazla kurcalamayın. Ben 1.5 2 aydır almaya niyetlendim başta bende aksesuar olayına vs karşı çıktım ama adamlarında yapacak birşeyleri yok malesef. Bir yandan kendi kazançlarını düşünüyolarlar bir yandan müşterilerini araç sahibi yapmaya çalışıyolar. ( Şuanda iletişim halinde olduğum bayiler için konuşuyorum. Hepsi aynıdır demek doğru olmaz ) Herkes cebindeki bütçeye baksın alternatifleri değerlendirsin. Paranız hazırsa beklemeden alın.

Aracınız
Civic FC5 2018
arkadaşlar gerçekten gereksiz tartışıyorsunuz. Bayileri bu konuda topa tutmanız başlıca hata. clionun 200 bin tl olduğu ülkede sizce hondanın 217 bin tl olması normal mi ? Honda şuanda araçları %80lik dilime soksa eski fiyatları mum ışığında ararsınız. En aşağı eleganceyi 276 + aksesuar fiyatı bu sefer belki düşer 5-8 bin tl arası olur anahtar teslim 280 bin tl den eco eleganse fiyatı olur. Hanginiz alırsınız bu fiyatlara çıksa ?? Ekim zammı kaç olur bilemiyorum ama şuanda her marka için bayide araç için sıra bekliyorsunuz. Kur sabitleme yok doğal olarak yok, çünkü döviz her saat başı artıyor. Dövizin artmasını araçlara zam gelmesini veya araçlarla birlikte aksesuar satmalarını şuan ki ortamda bence fazla kurcalamayın. Ben 1.5 2 aydır almaya niyetlendim başta bende aksesuar olayına vs karşı çıktım ama adamlarında yapacak birşeyleri yok malesef. Bir yandan kendi kazançlarını düşünüyolarlar bir yandan müşterilerini araç sahibi yapmaya çalışıyolar. ( Şuanda iletişim halinde olduğum bayiler için konuşuyorum. Hepsi aynıdır demek doğru olmaz ) Herkes cebindeki bütçeye baksın alternatifleri değerlendirsin. Paranız hazırsa beklemeden alın.
Size katılıyorum. Aslında bende honda sahte liste fiyatlarına ve bayilerin göz göre göre toplasan 5 lira etmeyecek aksesuarları 30 40 bin TL ye bize kakalamasına sinirlendim. Konu farklı yerlere gitti :)

Aracınız
Civic FC5 2017
bayi kar marjını çoğaltmak için aracı aksesuarlı satıyor alan alır almayan da almaz Dior neyin vergi kaçırması neyin tafrası bu arkadas lar serbest piyasada bu normal , arkadas lar yapabılır yani zaten bunun hukuksal bir geri dönüşü olsa bu işe girer mi sizce ? yani senin benim düşündüğümü koskoca bayi düşünmüyor mu sizce ? Değişik değişik yorumm yapmıssınız

ayrıca bu aksesuar işini suan sadece Honda değil Türkiye de tüm arac satıcıları yapıyor..

Araclar suan karaborsa oldu...

Bunun devletle ilgisi var mı ?

var tabıkı üretimi teşviklemıyor vergi yukunu arttırıyor, bayıler kar marjı azalınca böle bir yola başvuruyor..

Öle bayilere kızacagınıza biraz da bu olayların köküne ??? Elini taşın altına koymuyan hukumeti dusunun... Herkes bayiye sallamıs atmış tutmus ???

peki olayların buraya kadar gelmesindekı esas sebeb e neden kımse bir şey demiyor ???

bu aracların bu kafayla az bıle satılıyor en az 500 bin TL olması lazım...

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2019
hem satış kaçmasın hem ötv dilimine girmesin hemde fiyat eski fiyatın altında kalsın valla ilginç diğer markalar zaten hiç düşünmedi bunu ondan hemen ötv dilimine girdi onlarda hadi canım çocuk inanmaz buna

Aracınız
Civic FC5 2019
arkadaşlar kafanızı şişirmek gibi olmasın geçen yıl bu zamanlar 160 180k bandında araç bakarken aşağı yukarı bütün markaları inceledim. 2015 bmw 520i 2018 a3 2016 a4 2016 bmw320 vs ikinci el araçlar hep bu fiyat peryodundaydı. ben ekim ayında 170 kya makyajlı eco exe honda aldım. şimdi aracı satsam en fazla 260 k eder. almadığım ikinci el bmwler 400k audiler 350k bandında. pejo renolar bile 300 bandında hondaya yazıklar olsun hiç prim yapmadı.. bütün araç piyasası yükseldi honda da ona ayak uydurdu sadece. araç 90k prim yaptı bütün araçlar 90k üzerinde prim yaptı. hondayı satayım desem o fiyata alınacak araç yok! hondanın bir an önce fiyat politikasını gözden geçirmesi lazım. yeni araç alacak arkadaşlar prim yapmayan araca neden 300 k bağlasınlar ki...

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
bayi kar marjını çoğaltmak için aracı aksesuarlı satıyor alan alır almayan da almaz Dior neyin vergi kaçırması neyin tafrası bu arkadas lar serbest piyasada bu normal , arkadas lar yapabılır yani zaten bunun hukuksal bir geri dönüşü olsa bu işe girer mi sizce ? yani senin benim düşündüğümü koskoca bayi düşünmüyor mu sizce ? Değişik değişik yorumm yapmıssınız

ayrıca bu aksesuar işini suan sadece Honda değil Türkiye de tüm arac satıcıları yapıyor..

Araclar suan karaborsa oldu...

Bunun devletle ilgisi var mı ?

var tabıkı üretimi teşviklemıyor vergi yukunu arttırıyor, bayıler kar marjı azalınca böle bir yola başvuruyor..

Öle bayilere kızacagınıza biraz da bu olayların köküne ??? Elini taşın altına koymuyan hukumeti dusunun... Herkes bayiye sallamıs atmış tutmus ???

peki olayların buraya kadar gelmesindekı esas sebeb e neden kımse bir şey demiyor ???

bu aracların bu kafayla az bıle satılıyor en az 500 bin TL olması lazım...

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Şimdi işin siyasi tarafını tartışmasına hiç girmiyorum. Hepimiz bu ülkede yaşiyoruz olanları görüyoruz.Ortada bir düzenleme var. Doğru veya yanlış. Ve yine kendi kar majını korumak için bildiğin milyonlarca lira vergi kaybı yaratan bayiler var. Biz şuan honda hatta özelinde civic için konuştuğumuz için bu kadar yüklendik hondaya.Elbette başka bazı firmalarda yaptı, yapıyor bunu. Madem öyle adam gibi yapsınlar fiyatları alan alsın almayan almasın. Olması gereken fiyati yapsa aksesuarsız excutive 280 bin civarı oluyor. Bugün zaten alan kişiler o paralara yakın paralar ödüyor. Yani biz kızıyoruz evet ve o yüzden bu kadar eleştirdik ama bunların yaptıkları da boru gibi hukuksuz işler. O büyük firma dediğiniz firmalar öyle güzel çakallıklar yapıyolar ki( yada yaptıklarını saniyolar) yarın da devlet tepelerine binince ağlıyolar. Yani bu büyük firamalar herşeyi bilir düzgün yapar, herşeyi kılıfına uydurur, biz düşünemeyiz onlar düşünür diye birşey yok.Eğer öyle olsaydı sadece otomotiv bayileri özelinde söylüyorum 2017-2018 yıllarında olduğu gibi yaptıkları ÖTV çakallıkları yüzünden milyonlarca lira ceza ile muhatap olmazlardı. Benden bu kadar arkadaşlar başka da yorum yapamayacağım bu konuda. İnşallah hepimize istediğimiz gibi bir araba nasip olur. Kalın sağlıcakla.

Geri