Bayiden aldığımız güncel fiyatlar

Aracınız
Civic FC5 2018
Benim aracımda elegance donanım diye geçiyor. Ama bel desteği, led far, siyah on panjur, çift bölgeli klima, far yıkama, arka kapılarda çıta vs. var. Güvenlik paketli olması sebebiyle de otomatik uzun far sistemi, adaptif cruise, şerit takip ve destek acil durum freni, tabela tanıma vs tüm sensing özellikleri de mevcut. Ama elegance. Avrupa versiyon diye geçiyor. Adamlara sattıkları elegance bile bizim düz exelerden üstün.
Ve bunu bize ÖTV de üst dilime geçip fiyat artmasın muhabbeti ile yutturmaya çalışıyorlar, hatırladığım kadarıyla 6-8 bin civarında bir farkı vardı bu saydığınız Avrupa versiyon özelliklerinin...

Aracınız
Civic FC5 2018
bugün honda bayiye gittim. bugün yeni bir fiyat listesi yayınlanacak. araçlar yüzde 80 ötv dilimine girecek fiyatlar executive eco için 280 civarı olacak. önümüzdeki aydan itibaren araçlar gelecek ikinci el fiyatları düşecek dedi.

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracı %80 dilime sokuyor, bir ay sonra araclar gelecek diyor ve ikinci el fiyatları düşürüyor,

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bence ikinci ellerdeki fiyat düşüşünden kastettiği şu anda 300binlere satılan liste fiyatının anormal üstündeki ikinci ellerin satış fiyatları normale dönecek anlamında konuşmak istemiştir. Yoksa sıfırının 280bin olduğu ve aracın bayiden alınabildiği bir ortamda 300bine ikinci el araç satamazlar.
Bayilerde fiyatlar 280binlere çıkınca talebin yavaşlayacağının az çok farkındalar.
İşin garibi Civic'in sıfırı 280bin bandına yerleşince FB7lerde 180-190binlere göre değerlemeye başladı ancak 200-210bin aralığında sıfır veya 1-2 yaş Corolla yer alıyordu, bu nedenle Corolla'lara ciddi bir talep oluştu ve şu anda bayiler 2020 kotalarının bittiğini Şubat 2021'den önce ek bir üretim kaydırması olmazsa araç olmadığını söylüyorlar.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bence ikinci ellerdeki fiyat düşüşünden kastettiği şu anda 300binlere satılan liste fiyatının anormal üstündeki ikinci ellerin satış fiyatları normale dönecek anlamında konuşmak istemiştir. Yoksa sıfırının 280bin olduğu ve aracın bayiden alınabildiği bir ortamda 300bine ikinci el araç satamazlar.
Bayilerde fiyatlar 280binlere çıkınca talebin yavaşlayacağının az çok farkındalar.
İşin garibi Civic'in sıfırı 280bin bandına yerleşince FB7lerde 180-190binlere göre değerlemeye başladı ancak 200-210bin aralığında sıfır veya 1-2 yaş Corolla yer alıyordu, bu nedenle Corolla'lara ciddi bir talep oluştu ve şu anda bayiler 2020 kotalarının bittiğini Şubat 2020'den önce ek bir üretim kaydırması olmazsa araç olmadığını söylüyorlar.

O bayiye şöyle bir cevap verilebilirdi, siz saçma sapan aksesuar paketlerini kaldırın ikinci el zaten yükselmezdi bu kadar!

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Aracınız
Civic FC5 2019
Piyasa arz talep dengesinden dolayı fiyatı belirliyor. Sıfır araç bayilerde olmadığından ve bir kaç ay sonrasına fiyat garantisiz sipariş alındığından normal bir durum, pandeminin etkisi sürmesi durumda kısa vadede düzeleceğini zannetmiyorum.Bence herkes elindeki aracın kıymetini bilsin. bu artamda sattğın aracı aynı fiyata geri alamıyorsun, kimsenin aklına böyle bir piyasa olacağı gelmemiştir.2019 model civic makyajsız gecen sen eylülde 158.000 tl ya aldım, bu sene eylül ayında yatırm amaçlı 252.000 tl ye sattım fakat istediğim yatırım işi olmadı tekrara almak istedim sattığım fiyata araba yok, 2019 makyajlı 261.000 tl ye alacakken , işim yaver gitti 2020 sıfır km de 270.000 tl ye aldım, kendimi şanslı hissediyorum diye düşünüyorum, Kasım başında bu döviz kuru bu araçlar % 80 vergi dilimine girer diye düşünüyorum ve hatta bayilerde bunu söylemekteler.

Geri