Bekleme esnasında D konumda gelen ses

S.a arkadaşlar 2007 elegans otomatik kullanıyorum yaklaşık 2 haftadır oldu örneğin kırmızı ışıkta beklerken D konumda sol ön taraftan hırıltı horultu bir ses geliyor boşa alırsam ses kayboluyor geri viteste bu sesi yapmıyor başına böyle bir şey gelen oldunu sağlam bir tamircim yok sebebi nedir bilen varsa ona göre bakcam caresine teşekkür ederim

M2101K6G cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

S.a arkadaşlar 2007 elegans otomatik kullanıyorum yaklaşık 2 haftadır oldu örneğin kırmızı ışıkta beklerken D konumda sol ön taraftan hırıltı horultu bir ses geliyor boşa alırsam ses kayboluyor geri viteste bu sesi yapmıyor başına böyle bir şey gelen oldunu sağlam bir tamircim yok sebebi nedir bilen varsa ona göre bakcam caresine teşekkür ederim

Vites yükte iken yani D iken yapıyor diyorsunuz...Başka bi tanıdığınız 2007 elegans aynı km araç varsa karşılaştırma yapın...yani sorun mu yoksa normal mi diye..

Daha önce bu ses yoktu diyosanız Honda dan anlayan otomatik şanzıman ustasına bi gösterin derim..iyi günler

Son karar tabiki sizin. Saygılar

A.kumselam, sadece bu dediğiniz sesi beklerken D konum haricinde yolda giderken bayır çıkarken gaza basinca hizliyken seyir halinde giderkende yapıyor mu ?

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Benim fb7 de başıma gelmişti, aracı park ederken P ye aldığımda ses yok ama D ye aldığımda hırıltı geliyordu araç hareket halindeyken herhangi bir şey duymuyordum, motorun üstündeki plastik kapağın vidası gevşemiş bu yüzden geliyormuş ses.

Benim fb7 de başıma gelmişti, aracı park ederken P ye aldığımda ses yok ama D ye aldığımda hırıltı geliyordu araç hareket halindeyken herhangi bir şey duymuyordum, motorun üstündeki plastik kapağın vidası gevşemiş bu yüzden geliyormuş ses.
Zaten bu tip sesler absürt şeylerden dolayı olur hava filtresindendir hava hortumu yirtilmistir biyer gevsemistir yada işlem olmuştur iyi sıkılmamıstır vs vs ..

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Araç boşta veya D 'de her durumda ses yapıyor ise, yağlı motor kulağı. araç sadece yük binince (D ye alınca ) ses yapıyorsa, gergi kütüğü değişecek.
Yağlı motor kulağı (benim başıma gelmedi ama arkadaşım anlatmıştı) arabayı çalıştırınca, vitesi neye alırsan al traktör gibi ses geliyordu demişti. Daha önce sattığım FD6 araçta, boşta iken ses yokken D ye alınca harıl hurul ses geliyor, bir iki kez gaza basıp çekince giden bir ses vardı. Gergi kütüğü değişti. Ina marka olanını alın. yan sanayi kesinlikle almayın.

ses yapıyorken, şöyle test edebilirsiniz. fıs fıs şişesi yok mu? onun içine su koyun. aracı çalıştırın. el freni çekik iken D ye aldığınızda ses gelecektir. v kayışının iç kısımların su sıkın. ses kisilirse,kesinlikle gergi bilyasıdır. gergi kütüğü değişecek. genelde bilyadan bozar.

Geri