Benzin Filtresi Hakkında

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Evet bu videoyu izlemiştim. Bir başka videosu daha var, içini açıp bakıyor. Onda ise daha kötü çıkıyor. Aracı aldığımdan beri bende hiç değiştirmedim. 5 sene oldu. Herhangi bir sıkıntım yok. Fakat şu olayı gördükten sonra Man filtre alıp değiştirmeyi düşünüyorum. Araç lpgde iken benzin pompası çalışıyor. Yani depodaki benzini daima döndürüyor. Birde uzun süre bekleyen benzin varsa filtreyi erken tıkayabilir. Benzin az ise pompa tortuda çekebilir. Eski filtremi açıp içine bakmam lazım. Bu işin peşindeyim.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2018
Peki hocam serviste filtre değişim ücreti ne kadar

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2017
Forumda yanlış hatırlamıyorsam 60 bin bakım başlığında (yanlış hatırlıyorsam düzeltin lütfen) 1800 TL gibi astronomik bir fiyata faturalandırılmıştı diye hatırlıyorum.

Aracınız
Civic FC5 2018
Forumda yanlış hatırlamıyorsam 60 bin bakım başlığında (yanlış hatırlıyorsam düzeltin lütfen) 1800 TL gibi astronomik bir fiyata faturalandırılmıştı diye hatırlıyorum.
Bilmediğim için soruyorum aracım 28.000 oldu serviste malum zamanı gelince oda var bu da var diye iteler sonuçta cevap için teşekkürler

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2017
Servisler ne yazık ki bazı parçaları vaktinden çok önce değiştirmeyi seviyor. Örneğin bir kullanıcı 50 binde servisin bujileri değiştirdiğini yazmıştı, en hafif tabirle ayıp diyorum sadece. 50 binde buji mi değişir yahu :cautious:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Paylaşım için teşekkürler :)

Bence 10 yaşındaki bir arabada değiştirilmesi faydalı olabilir, zaten normal şartlarda benzinli kullanımda kullanım kitapçığında filtreye 120bin veya 6 yıl ömür biçilmiş.

LPGli kullanımda 200bin km veya 10 yılda bir değiştirilmesi bence mantıklı olur.
Ancak şöyle bir durumda söz konusu, FD6 ve FB7lerde MannFilter aracın yakıt filtresinin ömürboyu kullanımlık olduğunu belirterek yakıt filtresi seçeneği sunmuyor yani üretmiyor :unsure: Aracın üstündeki filtre konusunda bana birazda güven veren husus buydu diyebilirim :)

32270D61-70DB-4DEF-855E-09D77CEDA24B.jpeg

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Evet bu videoyu izlemiştim. Bir başka videosu daha var, içini açıp bakıyor. Onda ise daha kötü çıkıyor. Aracı aldığımdan beri bende hiç değiştirmedim. 5 sene oldu. Herhangi bir sıkıntım yok. Fakat şu olayı gördükten sonra Man filtre alıp değiştirmeyi düşünüyorum. Araç lpgde iken benzin pompası çalışıyor. Yani depodaki benzini daima döndürüyor. Birde uzun süre bekleyen benzin varsa filtreyi erken tıkayabilir. Benzin az ise pompa tortuda çekebilir. Eski filtremi açıp içine bakmam lazım. Bu işin peşindeyim.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...
Hocam yanlış görmediysem sizin kasa Civic içinde Mann Filter yakıt filtresi üretmiyor, sizinkini de ömürlük olarak değerlendirmiş muhtemelen.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam yanlış görmediysem sizin kasa Civic içinde Mann Filter yakıt filtresi üretmiyor, sizinkini de ömürlük olarak değerlendirmiş muhtemelen.
Sağolasın hocam daha araştırmamıştım. Kimse almıyorsa bende üretmezdim. :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Sağolasın hocam daha araştırmamıştım. Kimse almıyorsa bende üretmezdim. :)
Evet filtre ömrü çok uzun olduğu ve pek değişim olmadığı için gerek görmemiş, sizin araç için BLUEPPRINT’in üretimi var görünüyor :)

Fiyat olarakta aloparca.com’da 200 lira altında görünüyor,

Geri