Benzin LPG’den fazla yakıyor?

Ad Soyad
Errrrrrrrrr
Aracınız
Civic FC5 2021
Merhabalar,
2021 eco elegance aracımı işe gidip gelirken aynı yolda 2 aydır kullanıyorum. Göstergede benzinde şehir içi 8,5LT yakarken lpgde 8,2LT yakıyor. Araç benzinde çok yakıyor. Acaba uzun yolda lpgli kullandım benzinli hiç uzun yol yapmadım diye olabilir mi? Benzinin lpgden fazla yakması durumuyla karşılaşan var mı?
İyi günler

Aracınız
Civic FC5 2018
Bende benzine geçtim. Km yi sıfırladıktan sonra henüz 50 km yaptım yakıt değerim 15.7 düşer daha diye düşünüyorum

Mi Note 10 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Errrrrrrrrr
Aracınız
Civic FC5 2021
Ben avantajı konusunda değilim. Lpgnin benzinden daha fazla tüketilmesi fizik kuralları gereği ama benim araçta tam tersi bir durum var? Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu?

Aracınız
Civic FC5 2017
2017 eco elegan aracımla ankara şehir içi 100 km de 11,5-12 lt lpg tüketimi var , tam dolu olmasada 3 çeyrekten fazla bir depo da zamlardan sonra benzinde kullandım. benzinde de 100 km de ortalama 11,5 gösteriyor yol bilgisayarı ki okadar da yakıyor. emin olmak için hafta başında depoyu benzinle fulledim 100 km yapınca tekrar aynı pompadan fulleyip yol bilgisayarı verileriyle karşılaştıracağım. aracımın lpg ve benzindeki litre bazında tüketiminin aynı olması bana enteresan geliyor. böyle olacaksa şuan itibariyle fiyat avantajı nedeniyle ben lpg ye devam etmek zorundayım.

Ad Soyad
Errrrrrrrrr
Aracınız
Civic FC5 2021
Eşit olması bence de garip acaba benzinle ilgili bir ayarın mı yapılması lazım

Aracınız
Civic FC5 2017
Eşit olması bence de garip acaba benzinle ilgili bir ayarın mı yapılması lazım
yetkili servise bu durumu 60000 bakımında ilettim, hatta bakım sırasında bekleme salonunda eşinin 2021 benzinli fc5 inin sabah çalışmaması nedeniyle servise getiren bir mercedes c 200 sahibiyle muhabbet ettim. muhabbet ettiğim kişi mercedes c 200 aracının sert kullanmasına rağmen maksimum 8,5 lt benzin tükettiğini söyledi. ben şok oldum. bizimkiler baya fazla yakıyormuş dedim. her neyse serviste kış ayı kısa mesafe vs. bahaneler öne sürdüler ancak 11-12 lt benzin tüketiminin fazla olduğunu da kabul ettiler. bakılması için aracın serviste ekstra 3-4 saat kalması gerektiğini söylediler. bende biraz daha gözlemleyip kesin bir tüketim değeri ile aşırı benzin tüketimini yetkili serviste kontrol ettireceğim.

yetkili servise bu durumu 60000 bakımında ilettim, hatta bakım sırasında bekleme salonunda eşinin 2021 benzinli fc5 inin sabah çalışmaması nedeniyle servise getiren bir mercedes c 200 sahibiyle muhabbet ettim. muhabbet ettiğim kişi mercedes c 200 aracının sert kullanmasına rağmen maksimum 8,5 lt benzin tükettiğini söyledi. ben şok oldum. bizimkiler baya fazla yakıyormuş dedim. her neyse serviste kış ayı kısa mesafe vs. bahaneler öne sürdüler ancak 11-12 lt benzin tüketiminin fazla olduğunu da kabul ettiler. bakılması için aracın serviste ekstra 3-4 saat kalması gerektiğini söylediler. bende biraz daha gözlemleyip kesin bir tüketim değeri ile aşırı benzin tüketimini yetkili serviste kontrol ettireceğim.

Dostum bizim atmosferik 1.6 lar benzini de lpg yide içiyor. Kimse az yakıyor falan demesin. Ben şehir içi kısa mesafede kullanıyorum. Gösterde de 11 lt altına düşüremedim. Ne FD6 da ne FB7 de.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
ben hem şehir içi hem şehir dışı istatistik tuttum her ikisinde de kesinlikle lpg daha avantajlı.

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben Kastamonu sahil kesiminde kullanıyorum hocam benzin 100/7 Lpg 100/10,59 tüktetim var son zamnlardan sonra bile 10tl daha uygun benzin

Aracınız
Civic FC5 2019
Ben Kastamonu sahil kesiminde kullanıyorum hocam benzin 100/7 Lpg 100/10,59 tüktetim var son zamnlardan sonra bile 10tl daha uygun benzin
ben her iki depoyu full yapıyorum. 100 km lpg ile 100 km de benzinle gidiyorum. benzinliğe gidip her iki depoyu tekrar full yapıyorum. lpg 65/70 tl benzin 78/86 tl arası ödüyorum. uzun yol da yaptım 200 km gidiş lpg 200 km benzin. yine lpg daha az ödedim. bendeki durum bu

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri