Benzinli otomatik fb7 düşük viteste devir düşüşü

Aracınız
Selam, aracim benzinli otomatik 43 binde , son zamanlarda sanki düşük hızlarda ayağımı gazdan çekince devir düşüyor sonra tekrar biraz daha yüksek te sabitleniyor, araçta da hafif silkeleme yapıyor..
Şanzıman mi? Yoksa acaba subap ayarı mi? Yoksa aracın karakteristik özelliği mi ? Anlayamadım.

Aracınız
Civic FD6 2008
Lpg ile kullanılmadıysa subap en son seçenek olmalı. Şanzıman yağ değişimine daha 20 bin var. Ama içiniz rahat etsin isterseniz şanzıman yağını serviste yada servisten alıp değiştirebilirsiniz. Lpg olsaydı bir çok şey söylenebilirdi. Lpg ayarı , buji , subap ayarı vs

Aracınız
Lpg ile kullanılmadıysa subap en son seçenek olmalı. Şanzıman yağ değişimine daha 20 bin var. Ama içiniz rahat etsin isterseniz şanzıman yağını serviste yada servisten alıp değiştirebilirsiniz. Lpg olsaydı bir çok şey söylenebilirdi. Lpg ayarı , buji , subap ayarı vs
Şanzıman yağını Ağustos ta serviste değiştirdim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Selam, aracim benzinli otomatik 43 binde , son zamanlarda sanki düşük hızlarda ayağımı gazdan çekince devir düşüyor sonra tekrar biraz daha yüksek te sabitleniyor, araçta da hafif silkeleme yapıyor..
Şanzıman mi? Yoksa acaba subap ayarı mi? Yoksa aracın karakteristik özelliği mi ? Anlayamadım.
Bu durum vites değiştirmek için ayağımı gazdan çektiğimde vites yükseltmesi sonrası tekrar gaza basmadığımda bende de oluyor, bir sorun olduğunu sanmıyorum.

Aracınız
Civic FD6 2008
Şunu öğrendim ki bizim araçların vites geçişleri hissediliyor bir dsg gibi yağ gibi akmıyor :D ama dsg den kat ve kat dayanaklı olduğunu biliyorum o yüzden içim rahat :D

Geri