Bir depo Lpg ile 300 km bile gidemiyorum ( Bayi yanıtı )

size tavsiyem lpg nozullariniz ile lpg enjektor ms. Surelerinizi baktirin. Benzinle lpg nin enjektor ms. Sureleri arasinda cok fark olmamali. Benim aracim benzin enjektor ms.2.80 lpg de nozul capini 2.2 mm.e cikardiktan sonra 3.75 civari oldu. Bu bazilarinda 2 katindan fazla. Son sehirdisi seyehatimde aracta tek yuksuz olarak 110-120 km hizla 38 litre lpg 450 km.yaptim. sehir ici 400 km. Gormek bana biraz sacma geliyor. son ayar sonrasindaki degerleri test edemedim. 4.90 civari olan ms. Degeri 3.75 e dustu belki fark edebilir :D

Eko modu sadece benzin için mi geçerli yoksa lpg de geçerli oluyormu eko modu

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Evet öyle. Civic eco Agresif kullanım olmazsa gayet güzel sonuçlar veriyor

Araç şehirlerarası yolda agresif kullanım olmazsa mükemmel ama şehiriçinde çok yakıyor. Onu nasıl halledebiliriz. Eğer şehiriçinde daha az yakacak bir formül bulunursa bu yapıdaki bir araba için yakıt yönünden daha iyisi olamaz.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
@sportmen bunun malesef bir cozumu yok hocam. Elinden gelen bakimi yapip gerisini oluruna bırakacaksın. Tevekkül etmek gibi düşün. Kabullenmek zorundayiz :)

mmy

Şehiriçi kullanımda arabayı satma düşüncesine bile girdim :) ama ne olursa olsun şehiriçi yaksın ortalama tüketimde farkı kapatırız :) Civic candır ;)

Aracınız
Civic FC5 2018
Bu araclarlar sehir icinde yakiyor ama hangi sehir icinde? Simdi bir araci istanbul da izmir de ankara da sıkısık trafikte yol yapmak var bir de ornegin osmaniye gibi trafigin daha rahat oldugu yerlerde yapmak var. Bu yakiti etkileyen bunca etken varken belli bir ortalamanin olmasi imkansiz. Bunun icin bence hangi trafikte ne kadar km yaptigini da yazmali arkadaslar.

Geri