Civic FK7 Blow Off

aykutoğlu

Özel Üye
Orijinal kit globalde en ucuz 200$ üzerindeyken nasıl bu fiyata ürünü satabiliyorlar benim aklım almıyor. İmitasyon olmadığını nasıl anladınız ürünün? Satınalmayı yetkili servisten sağladığınız için mi orijinal olduğunu düşünüyorsunuz yoksa herhangi bir şekilde kontrol edip/ettirip mi bu sonuca vardınız?

Hocam orjinal derken direk 12v ile çalışan turboya hiç bir faydası olmayan sadece ses çıkaran ürünler var bu onlardan değil. Bu direk turboya bağlanıyor ve yapması gereken işi yapıyor. Yaptığı işi ve turboya faydasını kopyala yapıştır yapıyorum. Orjinal dememin sebebi budur.
"Blow off Valve turbochargerlarda olan turbo lagi minimuma indirmek icin gelistirilmis olan bir çeşit valfdir.

Turbocharged bir araçta gaza basmayı kestiginiz anda, o an devrede olan turbo devreden çıkar ve kompres edip benzin ile karışması için gönderilen hava geri gelir ve turbo rotorunun terse dönmesine neden olur. Bu yüzden bir daha gaza basıldığında turbonun devreye girmesinde gecikme olur. Çünkü turbo rotoru terse dönmektedir ve durup tekrar ileri doğru dönüp havayı kompres etmesi gerekir.

Blow off valve denilen bu valf ise tasarımı gereği gazı vermeyi kestiğinizde geri tepen kompres edilmiş havanın turbo rotoruna gelmeden dışarı atılmasını sağlar. Böylece hava rotora minimum derecede gelir ve turbo lag (gecikme) kısmen azaltılmış olur."

Motorlu taşıtlar ikiye ayrılır;
1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

Arkadaşlar bizim araçlarda. Blow off işini yapan dump valve var diye biliyorum yanlışsam düzeltin buna rağmen neden blow off taktırmak istiyorsunuz ses icin ise sadece sound plate tarzı bir ürün taksaniz daha iyi olmaz mı ve cvt de anı bir devir düşmesi olmadığı için bu ses nasıl olacak onuda merak ediyorum

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Arkadaşlar bizim araçlarda. Blow off işini yapan dump valve var diye biliyorum yanlışsam düzeltin buna rağmen neden blow off taktırmak istiyorsunuz ses icin ise sadece sound plate tarzı bir ürün taksaniz daha iyi olmaz mı ve cvt de anı bir devir düşmesi olmadığı için bu ses nasıl olacak onuda merak ediyorum

Söylediklerinin hepsi doğru. Bizim araçlarda Blow off var. Sadece araya sound plate takılması yeterli. Biz 2 yıldır kullanıyoruz zaten. Çok güzel turbo boşaltma sesi alıyoruz.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri