Bluetooth problemi yaşayan var mı?

1zeq

0
Aracınız
4 aydır aynı sorunu yaparken geçen hafta fark ettim 'ses aygıtı ekle' seçeneğini ve sorunun aslında sorun olmadığını anladım. Sanırım motoru çalıştırmadan önce bluetooth bağlanmadığı zaman ses aygıtı olarak tanımlamıyor.
Ben de çok geç farkettim fakat serviste baska bir multimedya cihazi taktirdim. Dediginiz gibi aslinda sorun degilmis...

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Arkadaşlar benzer bir sorun bende de var. Eski android telefonumla bluetooth ile bağlanarak müzik dinliyordum Spotify üzerinden telefonumu değiştirdim ve şimdi tekrar bağlanıyorum bu sefer müziği çalmıyor biri arayınca konuşabiliyorum araç içinde sadece müziği çalmıyor sorun ne olabilir?

TA-1012 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar benzer bir sorun bende de var. Eski android telefonumla bluetooth ile bağlanarak müzik dinliyordum Spotify üzerinden telefonumu değiştirdim ve şimdi tekrar bağlanıyorum bu sefer müziği çalmıyor biri arayınca konuşabiliyorum araç içinde sadece müziği çalmıyor sorun ne olabilir?

Telefon ayarlarında ortam sesi aktif gözüküyor mu?
Arabanın ayarlarında da bağlan yazan kısımda "müzik ve telefon" bağlantısı kırmızı(aktif) olarak gözüküyor mu?
Peki sadece spotify da mı ses gelmiyor? Yani başka müzik uygulamalarını dinleyebiliyor musun?
Eski telefonların bazıları a2dp yi desteklemezdi. Bu yüzden bluetooth üzerinden sadece konuşmaya izin verirdi.
Bunlarda sorun yoksa arabadan telefondan baplantıyı silip ,tekrar eşleştirmen lazım.
Eğer hala sorun varsa bluetooth verilerini silmen lazım

Screenshot_20180929-222747_Settings.jpgSmartSelect_20180929-223554_Settings.jpg

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Arabanın ayarlarında da bağlan yazan kısımda "müzik ve telefon" bağlantısı kırmızı(aktif) olarak gözüküyor mu?
Peki sadece spotify da mı ses gelmiyor? Yani başka müzik uygulamalarını dinleyebiliyor musun?
Eski telefonların bazıları a2dp yi desteklemezdi. Bu yüzden bluetooth üzerinden sadece konuşmaya izin verirdi.
Bunlarda sorun yoksa arabadan telefondan baplantıyı silip ,tekrar eşleştirmen lazım.

Ekli dosyayı görüntüle 8050Ekli dosyayı görüntüle 8052

Dediklerinizi uygulayıp bilgi vereceğim hocam.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Söylediğiniz her şeye baktım. Aktif ve bağlı görünüyor telefon, youtubedan da açsam ses gelmiyor, telefon eski değil bluetooth 5.0 var zaten, verileri sıfırladım silerek yeniden kurdum android cihazı yeniden başlattım fabrika ayarlarına dahi getirdim yok hiçbiri işe yaramadı. 6 yıllık telefonum sorunsuz bağlanıyor yeni telefon aldık bağlanmadı uyuz etti beni [MENTION=10329]Duman efendi[/MENTION]

Aracınız
Civic FC5 2017
Bazı araç modellerinde bu var. Iphone kullanıyorsanız cihaz baglı dememesinin nedeni I tunes den hic paralı şarkı satın almamış olmanız. Eğer 1 kerelik 2 tl ye herhangi bir şarkı satın alırsanız ses çalısmaya başlıyor. Bende Iphone varken bu sorunu böyle çözdüm bi daha başıma gelmedi. Ama android telefona geçtim aynı sıkıntıyı tekrar yaşamaya basladım. bunda ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.

Aracınız
Civic FC5 2017

Ekli dosyayı görüntüle 214535Ekli dosyayı görüntüle 214536

aynı sorunu eşimin Note 5 telefonunda bizde yaşadık ve bu şekilde çözmüştük. telefonunuzdan ayarlar, uygulamalar, sistem uygulamalarından bluetootha tıklayın sonra durmaya zorlayın, aynı menüden depolamayı açın ön belleği temizleyin ve veriyi silin, son olarakta telefonunuzu kapatıp açın ve telefonunuzu aracınıza tekrar bluetoothla bağlayın.

Geri