Civic FC5 Bozuk yol zırıltı sesi

Ad Soyad
Hasan Tekin
Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar herkese iyi bayramlar aranıza yeni katıldım. Yaklaşık iki ay önce satın almış olduğum 2018 model Fc5 eco executive aracımdan bozuk yollarda bariz bir şekilde zırıltı sesi gelmekte. Her araçta trim sesi olur fakat bu zırıltı sesi bana çok tuhaf geliyor. Servise götürdüğümde aracın direklerine yalıtım yaptılar fakat ses geçmedi. Tavsiyelerinize açığım lütfen yorum yapın.

Köy yolunda çekmiş olduğum videonun linkini buraya bıraktım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Maalesef araçlarımızdaki en büyük problem bu olsa gerek . Sağı solu önü arkası soğuk havalarda daha çok hissedilir şekilde ötüyor araba . Bazı noktalarına yalıtım yapılarak çözülmekte . Bunlardan kısaca bahsedecek olursak ;
1) sanroof tuş takımından tıkırtı gelir. İnternette söküm videolarını izleyip söküp birbirine geçen plastik kısımları çift taraflı bantla sıkıştığında ses kesiliyor
2) double ekran arkasında kablolar vs aynı şekilde söküm videosuna bakarak söktükten sonra onlarıda bez bant yöntemiyle bantlaman lazım
3)Ön göğüs tek parça olduğu için zamanla aşağıya doğru 1-2mm kadar sarkıyor içerisinden geçen klima borularına plastik çarpıyor vs . Tam çözümü olmamakla beraber aynı şekilde çift taraflı yanmaz köpük bantlar la birbirine temas edeceğini düşündüğünüz noktalara bunları yapıştırmak, bu bölgelere ulaşmak için torpidoyu sökmeniz şöför kısmında ise direksiyon altından plastik parçaları söküp ulaşabildiğiniz kadar noktaya ulaşıp yalıtım yapabilirsiniz .
4) kapılarda tuş takımlarını söküp onlarında kablolarını bez bant ile bantlamanız lazım .

Genel manada özetlersek ne yaparsan yap bu araçların mutlaka bi tarafı ötecektir. Benim gibi çok kafaya takan bir tip değilseniz müziği biraz açın keyfinize bakın :)

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Açıkçası ben sesleri problem etmiyorum sadece merak ettiğim bu zırıltı sesinin normal olup olmadığıydı. Sizler anladığım kadarıyla bu kasa için sesin normal olduğunu söylüyorsunuz. Kronik ise yapacak bir şey yok Allah başka sıkıntı vermesin :)

Rica ederim, göğüste kullanılan malzemenin kritik noktalarında sert plastik kullanıldığı için kronik sayılır 100 kullanıcıdan 99u yaşamıştır

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive

Fakat bu zırıltı sesi plastikten daha çok metal bir ses gibi geliyor bana. O yüzden kafama takıldı. Acaba egzoz sacından falan mı diye düşünüyorum

Hayır yok. 2021 eco elegance sahibi bir arkadaşıma videoyu izlettim aynı sorunun kendi aracında da olduğunu ifade etti. Sanırım kronik bir sorun

Geri