Brake-Hold Çartlama sesi

Aracınız
Civic FC5 2019
değerli forum üyeleri bugün brake hold açık şekilde aracı kullanırken şöyle bir olay geldi başıma ışıklarda tam durmak üzereydimki freni çok hafif saldım tabi bu arada brake hold lambası yanar gibi oldu araçın ön tarafından sağlam bi çart sesi geldi.Daha sonra herhangi bi problem yaşamadım.Yaşadığım olayı paylaşmak istedim.herkese güvenli sürüşler dilerim.

Aracınız
Civic FC5 2019
buna benzer bir olay ben de yaşadım.Sıkışık trafikte çok ağır ilerlerken arac kararsız kalıp freni çekti sonra tekrar bıraktı.O an bi panikledim.Devreden çıkarıp yola devam ettim.Tecrübeli arkadaşlar belki yorum yapabilir.Yakın zamanda servise uğraşacağım zaten ordan bir sorarım.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Sıkışık trafikte bende brake hold'u kullanıyorum ama böyle bir kararsızlık yaşamadım. Sık sık bu problemi yaşamıyorsanız, servisinde yapabileceği bir şey olduğunu düşünmüyorum.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Ben brake hold'u ya kırmızı ışık yeni yanmışsa aktif ediyorum ya da trafik çok sıkışıksa ama genel olarak kullanmamaya çalışıyorum. Özellikle dur kalk süresi çok hızlı ise hiç kullanmıyorum balataları bırakma sesi acayip gıcığıma gidiyor.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Brake hold hop dur diyor freni saldığın için motor şanzıman kalk gidelim diyor. Bu tarz birşey yaşamamak için ağır ağır ilerlemeyin bence.

Ben önümdeki araba yarım metre gidip dursa bile kıpırdamıyorum. Aracı kararsizliga bırakmadan tam fren yapıp durdurun.

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri