Brc bölge bayisinden talebime gelen cevap

Aracınız
Olabilir :unsure:
2015 yılında bir arkadaşımın otomotiv mühendisliğinde okuyan kardeşi anlatmıştı, Türkiye'de fabrikalara dönem dönem teknik geziye gittiklerini ve Honda Türkiye fabrikasının diğer fabrikalara göre daha manuel ve insangücü ağırlıklı olduğunu anlatmıştı. Kendi izlenimine göre Honda Türkiye fabrikasının altyapısına diğer üreticiler kadar yatırım yapmıyor diyordu. Belki üretim hacmi düşük olduğu içinde olabilir :unsure:

Şu Honda Türkiye videosunda ki kaynak bölümündeki manuelliğe bir bakın,

Birde ingiltere fabrikasındakine,

Bonus :):
Video dan anlaşıldığı kadarı ile honda japonya Türkiye'den umudu çoktan kesmiş, son demlerinde fabrikadan ne kazanırsak modundalar. Zaten görünen bizde üretilen araçların büyük bölümü iç piyasaya veriliyor, kalanı da sırbistan vs gibi doğu bloğu ülkelere gidiyor. O yüzden kalite de işçilik de düşük seviyede.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Video dan anlaşıldığı kadarı ile honda japonya Türkiye'den umudu çoktan kesmiş, son demlerinde fabrikadan ne kazanırsak modundalar. Zaten görünen bizde üretilen araçların büyük bölümü iç piyasaya veriliyor, kalanı da sırbistan vs gibi doğu bloğu ülkelere gidiyor. O yüzden kalite de işçilik de düşük seviyede.
Parça kalitesinde sorun olacağını sanmıyorum, motor-şanzıman gibi temel parçalar japonya'dan geliyor diye biliyorum. Hatta şanzıman monte şekilde blok olarak tek parça geliyor (y)
Sorun potansiyeli kaporta aksamında oluşabilir, ordaki işçilik hataları da zaten herkesin malumu :cautious:

Aracınız
Parça kalitesinde sorun olacağını sanmıyorum, motor-şanzıman gibi temel parçalar japonya'dan geliyor diye biliyorum. Hatta şanzıman monte şekilde blok olarak tek parça geliyor (y)
Sorun potansiyeli kaporta aksamında oluşabilir, ordaki işçilik hataları da zaten herkesin malumu :cautious:
hocam benim kast ettiğim de kaporta işçiliği ve yerel tedarikçilerden alınan parçalar zaten, yoksa dediğiniz gibi motor-şanzıman japon üretimi, orada sorun yok

Geri