BRC Comfort Honda Kit

Faz19

0
Aracınız
Civic FC5 2018
2018 Model aracıma henüz 6000 km de iken 2019 Yılı başında BRC Yetkili Servisinde 2 Yıl veya 100.000 km garantili BRC Comfort Honda Kit LPG sistemi montajı yaptırdım.
Yaklaşık 3 yıldır ve 35000km dir düzenli LPG bakımlarını yaptırarak sorunsuz kullandığım aracım 10 gün önce Motor Arıza Lambası yakarak tekleme yapmaya başladı. Aracımı yine montaj ve bakım işlemlerini yaptırdığım BRC yetkili servisine götürdüm. Sağ olsunlar servis çok ilgili ve konuya hakim olduğundan çok kısa bir sürede sorunun LPG beyni (ecu) arızası olduğu tespit etti. Ecu değişikliği yapılınca aracımdaki sorun çözüldü.
2 yıl 100bin km garanti kapsamında satılan bir ürünün 3 yıl 35000 km kullanım sonunda hiçbir müdahale ve dış etkene maruz kalmaksızın arızalanması nedeniyle 2500 TL ücret ödemek zorunda kaldım. Marka ve kalitesine güvendiğim BRC firması ile iletişim kurup sorunumu anlattığımda garanti bitmesi nedeniyle hiçbir konuda yardımcı olamayacaklarını belirttikleri için 3 yılda LPG kullanarak yapılan tasarrufun arıza sebebi ile ortadan kalktığını, araçlarımıza bu LPG sistemini taktırmanın hiçbir tasarruf etkisi olmadığından bu konuda mağdur oldum.
BRC firması garantisi bittiği için hiçbir açıklama veya tespit yapmayacaklarını belirtiyor. En azından satış yaptıkları ürünün arızasının tespit edilmesi ve yeterli oranda iyi niyet garantisi uygulayarak Marka Güvenilirliğine zarar vermemelerini beklerdim.
Bu şekilde kaliteli markaların bile satış yaptığı ürünün arkasında durmaması nedeniyle bundan sonra hiçbir aracıma LPG sistemi montajı yaptırmayı düşünmüyorum.

Geri