Brc göstergesi son ışık problemi

Aracınız
Merhaba,

BRC marka kit kullanıyorum . Son dolumda dolum sonrası ışıkların yanması normaldi. 4 ışık yandı . Tek tek azaldı . Fakat son ışık yanarken gazın bittiği işareti geldi . normalde son Işık’tan sonra yanıp sonmeli sonra 50-60 km sonra bitmeliydi. Fakat yanıp sönme olmadan direk bitti uyarısı geldi. Daha önce karşılaşan oldumu acaba.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bende zavoli var. Uzun yolda giderken gaz bitiminde yanıp sönme olmuyor. Direk gaza geçiyor. Tekrar düğmeye basıyorum kısa süre sonra tekrar benzine geçiyor. Sonra Lpgyi fulledim. Meğersem gaz bitmiş. Şehir içinde farklı yanıp sönme yapıyor. Belli bir km. sonrası benzine geçiyor.
Ben şuna bağladım şehir içinde 2000-2500 devir aralığı gidiyorum. Şehirler arası 3500-4000 devir aralığında. Devir yükseldiğinde lpg miktarı artıyor. Benzine geçişi hemen oluyor. Bitmesine yakın ikazı göstermiyor. Ben litre ve km. Hesabı yaptığım için çokta önemsemiyorum.
Toplam litre hesabınızı km. ile kıyaslayın. Önceki değerler tutuyor ise şamandıradaki göstergenin konumundan bile kaynaklanabilir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bazen gaz basınç ayarı düşük oldu mu o uyarıyı veriyor. Benzer durum gaza birden yüklenildiği zaman direk benzine atma durumu olabiliyor.

Aracınız
Evet bende tekrar gaza geçirdim ama bitti uyarısı geldi hep shellden alırım geçen sefer po dan almıştım bakalım bu seferde shellden aldım değişecekmi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhaba,

BRC marka kit kullanıyorum . Son dolumda dolum sonrası ışıkların yanması normaldi. 4 ışık yandı . Tek tek azaldı . Fakat son ışık yanarken gazın bittiği işareti geldi . normalde son Işık’tan sonra yanıp sonmeli sonra 50-60 km sonra bitmeliydi. Fakat yanıp sönme olmadan direk bitti uyarısı geldi. Daha önce karşılaşan oldumu acaba.

Aynını yaşıyorum şuan fakat petroldeki yetkili ful diyor gösterge depo boş diyor arıza veriyor

Aracınız
Bu sorun için LPG taktırdığım yere candanlara gittim. İlk gidişimde ilgilenmeden depoyu boşalt gel dediler . Depoyu boşaltım gittim . Neden boşaltınız gerek yoktu dediler. Siz boşalt dediniz dedim ilginç biz öle söylemeyiz dediler. Derdimi anlattım dedim uzun yolda bile takip ediyorum her 80-85 km de bir düşüyordu şimdi ışıklar sapıttı.abartmıyorum güldüler hemde birbirlerine söylemek öle şeyim olur ya diye . Dedim bende biliyorum bazen ışık yanar bazen Söner ama bu öle değil.En son göstergeyi değiştirdiler bundandır dedi. Şimdi deponun bitmesini bekliyorum sorun çözülecek mi diye. Ama şunu söyleyim işçilik bişi diyemem birde paranızı alıncaya kadar kısmına fakat sonrası çok kötü bir firma . Yanımda arkadaşım vardı oda LPG taktıracaktı 2010 model aracına vazgeçti böyle hizmetmi olur diye.

Aracınız
Bu sorun için LPG taktırdığım yere candanlara gittim. İlk gidişimde ilgilenmeden depoyu boşalt gel dediler . Depoyu boşaltım gittim . Neden boşaltınız gerek yoktu dediler. Siz boşalt dediniz dedim ilginç biz öle söylemeyiz dediler. Derdimi anlattım dedim uzun yolda bile takip ediyorum her 80-85 km de bir düşüyordu şimdi ışıklar sapıttı.abartmıyorum güldüler hemde birbirlerine söylemek öle şeyim olur ya diye . Dedim bende biliyorum bazen ışık yanar bazen Söner ama bu öle değil.En son göstergeyi değiştirdiler bundandır dedi. Şimdi deponun bitmesini bekliyorum sorun çözülecek mi diye. Ama şunu söyleyim işçilik bişi diyemem birde paranızı alıncaya kadar kısmına fakat sonrası çok kötü bir firma . Yanımda arkadaşım vardı oda LPG taktıracaktı 2010 model aracına vazgeçti böyle hizmetmi olur diye.

Candan montaj disinda arizayla falan pek ilgilenmiyor. Bende eski aracimla bir defa ariza icin gittim pek onemsemediler sonra gel dediler. Fb7 aracima gecen sene mayis ayinda brc taktirdim. O donem candan 3250 fiyat verdi, emre muhendislige taktirdim fiyat 2750 benzin dusmememesi icin modul de bu fiyata dahildi. İscilik on numara, dolum agzi benzin depo kapagina sabit yapildi, gayet memnun kaldim. Arkadasiniz taktiracaksa emre muhendislik vahap ustayi tavsiye ederim.

Bu arada benim isiklar 60 kmde bir tek tek sönüyor. Son isik yanip sonmeye baslayinca yaklasik 100 km daha gidiyor.

Redmi Note 5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri