BRC Honda Kit hakkında

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba, 2017 exec FC5 aracıma LPG dönüşümü yaptırmayı planlıyorum, bir kaç aydır çok severek benzin ile kullanıyorum fakat günlük 50 km yol bir de hafta sonu şehir içi/dışı yolculuklar artık maddi anlamda yorucu olmaya başladı. Benzinli hali ile ortalama tüketimim 6.4/6.6 arasında değişiyor. Bu değerler bile gayet iyi aslına bakarsanız.
Dönüşüm konusunda mutlaka başka iyi sistemler vardır ama benim aklımda Prins veya BRC Honda Kit var, Honda Kit araç için özel tasarlandığından aracıma değer katacağını düşünüyorum ve gösterge ekranında yakıt bilgilerini okumak cazip geliyor. Aramalarımda konu hakkında forumda özel açılmış başlık bulamadım. FC5'inde BRC Honda Kit (sonradan takılmış olan) kullanan ve aşağıdaki sorularımı yanıtlayıp yorumlarını bizim ile paylaşan olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

- Konu ilgili genel sorular;
1. Simit depo FC5'de bagaj tabanını yükseltip, bagaj hacmini düşürüyor mu? Yani stepne bölmesi simit deponun yerleştirilmesi için yeterli mi?
2. Bagaj tabanı yükseliyor ise zemini düz hale getirmek için araca özel tasarım styropor malzeme var mıdır? Yanlış hatırlamıyor isem yetkili bayide sıfır araçlarda avadanlıkların yerleştirildiği bölmeleri olan böyle bir malzeme görmüştüm.
3. Simit depoyu monte etmeden önce bagaj zeminine özel olarak bir yalıtım uygulayan var mıdır? Var ise hangi malzemeleri kullanmalı?

- BRC Honda Kit ile ilgili sorular
1. Gerçekten gerekli mi? Yorumlarsanız sevinirim.
2. Göstergeden yakıt bilgilerini aktarma konusunda ne kadar kabiliyetli. Sadece kalan yakıt miktarını mı gösteriyor, yoksa hız göstergesinin olduğu ekrana menzil, anlık tüketim gibi değerleri de aktarıyor mu?
3. Önceki arabamda BRC kullandım tüketimden memnundum fakat şamandıra takılması nedeni ile sorunlar yaşadım (pompada çok fazla yakıt basılınca depo boş olsa bile gaz almıyordu, servise gidip şamandırayı düşürmek gerekiyordu), ayrıca bu sorun kronikmiş. En son prins şamandırası taktırdım. Açıkçası prins şamandırayı test edecek kadar uzun süre kullanmadım ama yapı olarak farklıydılar. BRC'de dişli sistemi plastik malzemeden yapılmış iken prins metaldi. BRC Honda Kit kullanıcıları böyle kronik problemler yaşayan var mıdır?
4. En önemli soru nerede taktırmalı? , Ankara'da alternatif çok fakat titiz ve iyi işçilik için şehir dışına bile gidilir. İşletme yöneticileri genelde iyi niyetli çünkü müşteri velinimet, ustalar ehh* tamam ama bu işlerin kesme biçme montaj kısımları hep kalfalar tarafından yapılıyor. Aracın başında durmanızı istemiyorlar sabah bırak akşam al diyorlar ki hiç güvenmem bıraksalar yardım ederim yeter ki iş temiz olsun.

*Kimse kusura bakmasın ustaların ehh notu yetiştirdikleri kalfa ve çıraklardan dolayıdır. 12 yaşındaki çırağın yağ değişim kartına mevcut kilometrenin üstüne 5.000 ekleyip yazdığını gördü bu gözler. Bunların değişim periyodu 10.000 değil mi diye soruncu abi sen 10.000 sonra gel dedi haspam, birde insan sarrafı tipe bakıp ona göre ayar veriyor. Sanayi, usta, çırak görmüş adamım ben, o yaştaki çocuk ustasından ne gördüyse onu yapar. Gittiğim yerde forumlarda çok övülen, öyle toyatacı böyle toyotacı diye satılan bir yerdi.

Dertliymişim çok uzun yazdım kimse okumaz bunu :), sözün özü; BRC Honda Kit taktırayım mı tavsiye eder misiniz?

Aracınız
Gecen hafta brc kit taktırdım. Sorulara karısı cevap yazayım hocam. Tabanda bir cm kadar yukseklk yaptı evet. Bunu bagaj havuzu alarak hallettim.. Benzin göstergesi arac lpg ye gecnce lpg göstergesi haline geliyor. Gayet doğru ölcuyor. Ama range bolumunde ggtu tahmini göremedim henuz. 800km ile baslıyor 300km gidince sıfır a iniyor. Performansında en ufak bir azalma hissetmedim henuz. Aklıma gelenler bunlar

F3111 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
2018 Aralık ayında FC5 e BRC sequent 32 montaj yaptırdım, İstanbul (Candan Mühendislik,3600 lira).
Ankara'da mocan(prins) ve mavidenizler(BRC) genelde forumlardan duyduğumuz, okuduğumuz.Dediginiz gibi işlerin büyük kısmını kalfalar, çıraklar hallediyor,Candan ve mavidenizlerde.Usta eli çok önemli montaj noktasında,usta konusunda dört dörtlük bir işçilik söz konusu olmuş ise BRC sizi pişman etmeyecektir.Simit depo belirgin (rahatsız edici) yükseklik oluşturmadı,bagaj havuzu da olduğu icin bagaj zemini gayet düzgün duruyor.Lpg göstergesi baglatmadim o konuyla ilgili yorum yapamam ama fabrikasyon LPG li kullanan iki arkadaşımda bire bir doğruluk aldıklarını söylüyorlar depo fulleme ölçümü ile ekran gösterge ölçümü konusunda.Birebir aynı sistem ve cihaz kullanılacaksa memnun kalabilirsiniz.Nerde taktırmali kısmına dönersek, İstanbul'da Candan Mühendislik veya çevre otogaz; Ankara'da mocan(prins) ve mavidenizler(BRC).Candan fiyat olarak en uygunu aralarında ama işçilik kısmı için diğerleri ile mukayese konusunda fikrim yok iki araca da Candan'da montaj yaptırdım, belirgin bir sorun yaşamadım.Brc yi Ankara'da taktirirsaniz ve mavidenizleri tercih ederseniz kesinlikle Ali ustaya montaj yaptırın derim.Umarim her şey gönlünüzce olur, kazasız, güzel günlerde aracınızı kullanmanız dileğiyle.

Aracınız
Civic FC5 2017
2018 Aralık ayında FC5 e BRC sequent 32 montaj yaptırdım, İstanbul (Candan Mühendislik,3600 lira).
Ankara'da mocan(prins) ve mavidenizler(BRC) genelde forumlardan duyduğumuz, okuduğumuz.Dediginiz gibi işlerin büyük kısmını kalfalar, çıraklar hallediyor,Candan ve mavidenizlerde.Usta eli çok önemli montaj noktasında,usta konusunda dört dörtlük bir işçilik söz konusu olmuş ise BRC sizi pişman etmeyecektir.Simit depo belirgin (rahatsız edici) yükseklik oluşturmadı,bagaj havuzu da olduğu icin bagaj zemini gayet düzgün duruyor.Lpg göstergesi baglatmadim o konuyla ilgili yorum yapamam ama fabrikasyon LPG li kullanan iki arkadaşımda bire bir doğruluk aldıklarını söylüyorlar depo fulleme ölçümü ile ekran gösterge ölçümü konusunda.Birebir aynı sistem ve cihaz kullanılacaksa memnun kalabilirsiniz.Nerde taktırmali kısmına dönersek, İstanbul'da Candan Mühendislik veya çevre otogaz; Ankara'da mocan(prins) ve mavidenizler(BRC).Candan fiyat olarak en uygunu aralarında ama işçilik kısmı için diğerleri ile mukayese konusunda fikrim yok iki araca da Candan'da montaj yaptırdım, belirgin bir sorun yaşamadım.Brc yi Ankara'da taktirirsaniz ve mavidenizleri tercih ederseniz kesinlikle Ali ustaya montaj yaptırın derim.Umarim her şey gönlünüzce olur, kazasız, güzel günlerde aracınızı kullanmanız dileğiyle.
Yorumunuz için çok teşekkür ederim, anladığım kadarıyla sizin BRC sistem Honda Kit diye geçen sistem değil. Açıkçası Honda Kit takmayacaksam BRC değil Prins taktırmak daha mantıklı geliyor.
Bagaj zemininde ciddi bir yükselme yoksa zemini düzeltmek için etrafını doldurmaya da gerek yok o zaman, bu iyi haber, imkanı olan olursa FC5'in simit depolu bagaj fotoğrafını paylaşırsa çok sevinirim.
Önceki arabam focus'tu yukarıda bahsi geçen bir firmada BRC dönüşümünü yaptım, 35.000'den 125.000'de satana kadar kaynağını bir türlü bulamadığımız bir zırıltıyla gezdim dönüşüm sonrası. Montajı yapan firma vakit harcadı bulmak için uğraştı ama onlar da bulamadı. Açıkçası böyle bir şeyle karşılaşmak çok canımı sıkar.
Son olarak birşey sorayım, LPG'li kullanımda benzin göstergesinde düşme yaşıyor musunuz? Önceki kasalarda böyle bir durum söz konusuymuş okuduğum kadarıyla.

Aracınız
Civic FC5 2017
Gecen hafta brc kit taktırdım. Sorulara karısı cevap yazayım hocam. Tabanda bir cm kadar yukseklk yaptı evet. Bunu bagaj havuzu alarak hallettim.. Benzin göstergesi arac lpg ye gecnce lpg göstergesi haline geliyor. Gayet doğru ölcuyor. Ama range bolumunde ggtu tahmini göremedim henuz. 800km ile baslıyor 300km gidince sıfır a iniyor. Performansında en ufak bir azalma hissetmedim henuz. Aklıma gelenler bunlar

Hocam çok teşekkür ederim, sakıncası yoksa montajı yapan yer ve fiyat bilgisi de verirseniz çok sevinirim.

Aracınız
Civic FC5 2018
Yorumunuz için çok teşekkür ederim, anladığım kadarıyla sizin BRC sistem Honda Kit diye geçen sistem değil. Açıkçası Honda Kit takmayacaksam BRC değil Prins taktırmak daha mantıklı geliyor.
Bagaj zemininde ciddi bir yükselme yoksa zemini düzeltmek için etrafını doldurmaya da gerek yok o zaman, bu iyi haber, imkanı olan olursa FC5'in simit depolu bagaj fotoğrafını paylaşırsa çok sevinirim.
Önceki arabam focus'tu yukarıda bahsi geçen bir firmada BRC dönüşümünü yaptım, 35.000'den 125.000'de satana kadar kaynağını bir türlü bulamadığımız bir zırıltıyla gezdim dönüşüm sonrası. Montajı yapan firma vakit harcadı bulmak için uğraştı ama onlar da bulamadı. Açıkçası böyle bir şeyle karşılaşmak çok canımı sıkar.
Son olarak birşey sorayım, LPG'li kullanımda benzin göstergesinde düşme yaşıyor musunuz? Önceki kasalarda böyle bir durum söz konusuymuş okuduğum kadarıyla.
Evet LPG de giderken benzin ibresi düşüyor.
BRC sequent 32 'nin Honda fabrikasyon araçlarda kullanılan kit olduğu söylenmişti, sorduğum tüm yetkili BRC servisleri ve 2A mühendislik tarafından.

Aracınız
Samsunda yaptırdım Şahin mühendislik.. Cok tecrubeller bircok arkadasıma taktırdı sorunsuz.. Fiyat 3800dediler fakat araya arkadaslar gence 3200tl ye yaptılar.. Benzin göstergesi ilk calısrtırrmada benzini göteriyr. Br dk içerisnde lpg göstergesi ne dnusıyor range de aynı sekilde..
Hocam çok teşekkür ederim, sakıncası yoksa montajı yapan yer ve fiyat bilgisi de verirseniz çok sevinirim.

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba,
Honda KİT montajı yapıldığında fabrikada yapılan montajın birebir aynısı mı oluyor . 27-30 civarı özel parçadan bahsediliyor aynı parçalar takılıyor mu? Son olarak güvenlik açısından bir fark var öı?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba,
Honda KİT montajı yapıldığında fabrikada yapılan montajın birebir aynısı mı oluyor . 27-30 civarı özel parçadan bahsediliyor aynı parçalar takılıyor mu? Son olarak güvenlik açısından bir fark var öı?

Birebir aynısı olmuyor, aşağıdaki linkte zamanında fb7 kasa için farklı parçalar açıklanmıştı.
Güvenlik açısından bir fark olacağını düşünmüyorum, sonradan takılan lpg ile yıllardır kullanılan bir çok civic var.

Geri