Bu hasar kaydi olan arac alinir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S

Silinen üye 20336

Guest
Aciklamalariniz için cok teşekkür ederim. İşlem serviste yapılmış, saticinin dedigine göre duran arabanin altina köpek girip bu zararı vermiş, cekici ile servise götürmüşler. Dediginiz gibi hem servis kaydini hem de ekspertiz ile aracin durumunu tespit ettirecegiz. Miktarin fazla cikmasinin nedeninin çekici olduğunu soyledi satici. Tabi hepsi teyide muhtaç. Başka bir kazası yok, 2016 model 25000 km de arac. Airbagi özellikle sormamin sebebi yolda giderken olduysa bu durum airbag acmaya sebep olabilir mi? Gerekirse airbag kontrolü yaptıracağım çünkü.

BLA-L09 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam bir hususu yanlış anlamış olduğunuzu farkettim ve düzeltmek istedim. Yetkili serviste onarılmış bir araç için hasar tutarını çok değil az buldum.

Ayrıca duran arabanın altına giren köpeğin bu şekilde bir hasar vereceğini sanmıyorum. Araç hareket halinde olmalı yada duran aracın altına köpek değil de aslan falan girmiş olmalı:)

Airbag açmasına sebep olabilir tabiki her türlü darbe hocam... Bu aracın marka/modeline ve hasar aldığı yere göre değişir muhtemelen.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Tucson bizde var şu anda babam kullanıyor, hatta elimizden ailecek 4 tane hyundai geldi geçti, Tucson yedek parça fiyatı olarak Civic ile yarışamaz tramerde yazan meblağ çok fazla değil eğer yetkili servis ise bunlar normal rakamlar, zaten bu aracı bu kaza ve zarar sonucunda yetkili servis dışında toplamak pek akıl karı olmazdı.

Yetkili servis tamirli ise alınabilir. Büyük ihtimalle köpeği ezip altına almış kırılan kopan davlumbaz ve alt muhafaza gibi parçalar hidrolik debriyaj parçalarını kırmıştır.

Ön tampona kaputa farlara bakar baktırırsınız onlar değiştirilmedi ise Tucson zaten iri yapılı bir hafif arazi aracı bu kadarlık bir kazada büyük bir zarar görmemiştir.

Airbag değiştirildi ise kontrol ettirmekte fayda var belki tamirlidir o kötü, köpeğe çarpma esnasında birçok airbag açılmaz hyundai nin ki bence hiç açılmaz.

uzun lafın kısası ancak iyi bir ekspertiz sonucunda alınabilir.

Aracınız
Civic FC5 2017
off-road yapam derken aracı parcaladı sonrada yok köpek girdi yok kedi tırmaladı ya bırakın bu işleri devlet su işleri kısacası alınmaz debriyaj ile köpek ne alaka ya ..

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2016
Herkese yorumlari icin teşekkür ederim. Araci takasta alacagiz bu nedenle babam vazgecmiyor. Adamin aciklamasi, aracin icine kedi kacmis, kopekler sagli sollu saldırmış sonuç bu sekildeymis. Servis degistirdigi icin herhangi bir mudehalede bulunamamis. Hala kafam almiyor ama yarın gorecegiz. Yarin tavsiyelerinize uyarak önce servise oradan da ekspere gidecegiz. Otorapor veya d-expert düşünüyorum, 400 tlden asagi ise yarar paket yok bilmiyorum deger mi? Yakin zamanda tecrübe eden var mi buralari?

Aracınız
Civic FC5 2017
Herkese yorumlari icin teşekkür ederim. Araci takasta alacagiz bu nedenle babam vazgecmiyor. Adamin aciklamasi, aracin icine kedi kacmis, kopekler sagli sollu saldırmış sonuç bu sekildeymis. Servis degistirdigi icin herhangi bir mudehalede bulunamamis. Hala kafam almiyor ama yarın gorecegiz. Yarin tavsiyelerinize uyarak önce servise oradan da ekspere gidecegiz. Otorapor veya d-expert düşünüyorum, 400 tlden asagi ise yarar paket yok bilmiyorum deger mi? Yakin zamanda tecrübe eden var mi buralari?

aynen 400 liralık guzel paket oto rapor öneririm

Aracınız
Civic FC5 2020
aynen 400 liralık guzel paket oto rapor öneririm

Düşünün ki , bir aracı expertize sokuyorsunuz, 400 liralık pakette de şasi eğikliği kontrolü yok diyelim. Usta experi yaparken şakkadank o yamuk şasileri gözleriyle görüyor ama 500 liralık gold platinium extreme ultra paketi almadığınız için size bunu söylemiyor :)

YEMİŞİM PAKETLİ EXPERTİZLERİ !!!

Ben hep 50 liralık expertiz yaptırıyorum....

Aracınız
Civic FC5 2016
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar, pazarligimiz olmadi, saticinin sizlerin de imkan vermedigi bir hasar beyani olmasi nedeni ile arsa karsiligi olan takastan vazgectik. Hiç ekspere goturmedik, ugrasmak istemedik, biz hasarsiz diye nakite cevirmekte sorun yasamamak icin alacaktik. Bu arada, Şu an arac fiyatlari bana cok değişken geldi, gercek fiyati kestirmek zorlasmis gibi, sizler de dikkat edin, birden fazla sekilde kontrol etmek gerekiyor fiyatlari. Ilgilenen herkese teşekkür ederim.

Aracınız
Civic FC5 2016
Düşünün ki , bir aracı expertize sokuyorsunuz, 400 liralık pakette de şasi eğikliği kontrolü yok diyelim. Usta experi yaparken şakkadank o yamuk şasileri gözleriyle görüyor ama 500 liralık gold platinium extreme ultra paketi almadığınız için size bunu söylemiyor :)

YEMİŞİM PAKETLİ EXPERTİZLERİ !!!

Ben hep 50 liralık expertiz yaptırıyorum....
Cok haklisiniz, is basa düşünce hele ki böyle cok rastlanmayan bir durum olduğunda, karar vermek iyice zorlasiyor, güven katsayisi da düşüyor. Çevre cok genis degil tanidik usta da yok, bu nedenle el mahkum oluyor Ultimate platinium paketlere :) Yaptirmadik kurtulduk o stresten :)

Aracınız
Civic FC5 2019
Ben önemli değişen bir parça goremedim. Takılan parçalar kaynaksız vida ile oturtulan parçalar. Çok sorun olacağını sanmıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri