Bugün aracınızı değiştirme imkanınız olsa hangi araca geçerdiniz?

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Selam arkadaşlar,

Bugün aracınızı değiştirme imkanınız olsa hangi araca geçerdiniz? Tabi çok uçmamak için şöyle bir kısıt getireyim bu konuya.

Örneğin; sahip olduğunuz aracın şu anki değeri 400 bin TL olsun. Üzerine de maksimum bu kadar ekleyerek yani 800 bin TL'ye kadar bir araç söylemenizi isteyeceğim. Eğer elinizdeki araç 300 bin TL ediyorsa da 300+300 = 600 bin TL'ye kadar bir araç söylemenizi rica edeceğim.

Formatımız da şöyle olsun.

Örnek;

Sahip olduğum araç: Honda Civic 2018
Geçmek istediğim araç: Honda CRV
Neden bu araca geçmek isterim: Aracımı yenilemek ve hacmi artırmak.

Keyifli bir konu olabilir diye düşündüm. Ayrıca bir çok kişiye de rehber olabilir.

İyi forumlar.

Mevcut => 2017 Civic RS
Sonraki => Civic 1.5L VTEC Turbo Benzin Executive+
Sebep => Yeni kasa, yeni model, donanım arttırma.

Üste kalan yaklaşık 150K ile bir kaç yıl benzin, bakım, kasko, sigorta masrafları öderim heralde.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Kullandığım araç (ailenin ortak kullanımda): Honda Civic 2013 FB7

Geçmek istediğim araç: Geçme amaçlı değil de şehiriçi rutin kullanım amacıyla 2. araç olarak elektrikli veya hibrit Japon menşeyli bir araç (Yeni Honda HRV hibrit adaylardan biri)

Neden bu araca geçmek isterim: Günümüzdeki teknolojik gelişimlerle elektriklilerin/hibritlerin şehiriçinde çok daha pratik ve ekonomi anlamında mantıklı olduğunu düşünüyorum. Kullandığımız FB7yi kaza, ihtiyaç veya iyi bir fırsat durumu olmadıkça satmak pek mantıklı gelmiyor, çünkü sonraki nesil araçların FB7 kadar dayanıklı olduğunu düşünmüyorum (Yeni kasa Civiclerde dahil). Niyetimdeki gibi elektrikli veya hibrit bir araç alırsamda FB7yi evin 2. aracı olarak gücüm yettiği kadar tutmayı düşünüyorum.
Bir 10 yıl sonra da belki fiyat olarak çok uygun seviyelere düşerse 2014 3. nesil Mazda 3 Skyactiv manueli heves amaçlı 3. araç olarak almayı aklımın bir köşesinde bekletiyorum, amacım biraz kullanıp hevesimi gidermek diyebilirim :)

Aracınız
Civic FC5 2020
Mevcut - 2020 Eco Executive
Geçmek istediğim - Citroen C5 Aircroos Shine

Civic almadan önce C5 Aircroos düşünüyordum ama bütçe el vermedi. Hala aklımda almak istiyorum. Tavanda boya atma sorunu mevcut ama yine de vazgeçmedim açıkçası.

Turbey

0
Aracınız
Mevcut arac 2013 fb7
Almak istedigim 2022 kia Sportage benzin
Yeni olmasi , genis olmasi,yerden yüksekliği

Aracınız
Civic FC5 2020
Fc5 ten superb Yada Accord geçerdim en ful paketine
Fd6 danda fc5 Eco exeye geçerdim yada 1.4 egea statiton cross ( daha satışa sunulmadı araç )

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri