Bugün Honda'nıza ne yaptınız?

m2hamid

FD6 Moderatör/Editör
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Civic yazılı kapı mandal korumalarıda grçen hafta geldi, montajını ancak yaptım. Beyaz olanlarından bir takım fazla var. Onuda siyah arabaya siyahmı beyazmı daha iyi olur dedim, kararsız kalıp ikisinide getirttim. Siyah olanı taktım. Beyaz olanlar elden çıkarılacak. :)
b6eb587177153e863a60a61a6cc247d2.jpg
6d79e0dd2ba344f3ceb8c0dc2ec23f8d.jpg

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beyaz takım duruyormu :)

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Dış kayışı nasıl bir kayış hocam?
Bir de fren hidroliği ne şekilde değiştirildi işlemi gördünüz mü?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Dış kayışı nasıl bir kayış hocam?
Bir de fren hidroliği ne şekilde değiştirildi işlemi gördünüz mü?

Dış kayış ya.
(marş motoru, klima, alternatör. Vs.) bağlı olduğu kayış.) açıp kaputu baktığınızda 1 tane kayış var zaten.
Çatlamış 1-2 yerden. Değiştirdim gitti...

Fren hidroliğine gelince de; tekerlekler söküldü. Diskin oradaki tıpadan 13 anahtar ile açıldı. Arabanın içindeki birisi de 1 sn hızlıca darbeli bir şekilde pedala bastı çekti sürekli.

Zaten ilk önce hortumlardaki hidrolik bitti. Havalı geldi biraz. (oda zaten süt gibi geliyor) Sonra da tekrar hidrolik geldi.(şeffaf'a dönüyor) Biraz daha dreyn ettikten sonra kapattı. Tabi haznedeki yağa sürekli ekliyor bu arada. Böylelikle 4 teker de değiştirildi.

Yağın nemlendiğini düşünüyorum. 3.5 sene oldu. Kaynama noktası baya düşmüştür. Ki bunu da tecrübe ettim. Performanslı kullanımlarda fren baya düşüyor. Uzun süreli frenlemelerde de kayıp oluyordu.

Şimdi deneyimleyecek durum olmadı. Bakacaz :)

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Dış kayış ya.
(marş motoru, klima, alternatör. Vs.) bağlı olduğu kayış.) açıp kaputu baktığınızda 1 tane kayış var zaten.
Çatlamış 1-2 yerden. Değiştirdim gitti...

Fren hidroliğine gelince de; tekerlekler söküldü. Diskin oradaki tıpadan 13 anahtar ile açıldı. Arabanın içindeki birisi de 1 sn hızlıca darbeli bir şekilde pedala bastı çekti sürekli.

Zaten ilk önce hortumlardaki hidrolik bitti. Havalı geldi biraz. (oda zaten süt gibi geliyor) Sonra da tekrar hidrolik geldi.(şeffaf'a dönüyor) Biraz daha dreyn ettikten sonra kapattı. Tabi haznedeki yağa sürekli ekliyor bu arada. Böylelikle 4 teker de değiştirildi.

Yağın nemlendiğini düşünüyorum. 3.5 sene oldu. Kaynama noktası baya düşmüştür. Ki bunu da tecrübe ettim. Performanslı kullanımlarda fren baya düşüyor. Uzun süreli frenlemelerde de kayıp oluyordu.

Şimdi deneyimleyecek durum olmadı. Bakacaz :)

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Teşekkürler cevap için
Hayırlı olsun

Geri