Bugün Honda'nıza ne yaptınız?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Resmini çekmeyi unuttum, bugünde FD6nın 170bin km. yağ değişimini yaptırdım :)
Yağı Motul Econergy 5w30, yağ filtresi elimde eskiden kalmış deneme amaçlı aldığım Blueprint ADH22114 kullandım (y)İlk 100 sonrası şimdilik motorun sesi azaldı ve sorunla karşılaşmadım diyebilirim:)
Yanlız son 1 aydır klimayı açınca rolantide motor titreyecekmiş gibi hissettiriyor, subap ayarı vakti gelmiş gibi, müsait bir zamanda Ankara'da subap ayarı da yaptırmam gerekiyor:unsure:

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam aklıma takılan bir soru var. Bu cumartesi günü Ankara bayisinden sıfır exe almayı planlıyorum lakin 2 el al araç platformlarına bakıyorum ve adamlar daha 10.000 km olmadan satışa çıkarmışlar ve azımsancak kadar da az sayıda değil. Neden sıfır aldığı araçları hemen satışa çıkarıyor bu insanlar ?

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam aklıma takılan bir soru var. Bu cumartesi günü Ankara bayisinden sıfır exe almayı planlıyorum lakin 2 el al araç platformlarına bakıyorum ve adamlar daha 10.000 km olmadan satışa çıkarmışlar ve azımsancak kadar da az sayıda değil. Neden sıfır aldığı araçları hemen satışa çıkarıyor bu insanlar ?

Benimde çok aklıma takıldı bu soru kendimde 10 bin km ikinci el aldım. Tahlillerde bir hastalığa rastlanmadı.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Yüksek ihtimal al sat yapılan araçlar olabilir, bazı dönemler piyasaya 40-50 adet 1.000km-10.000km arası honda araç giriyor, niye giriyor niye bu şekilde satılıyor onu çözmeye çalışıyorum, piyasaya kim sokuyor derseniz şöyle cvp vereyim, direk honda aş tarafından olma olasılığı çok yüksek. Bu piyasaya uyguna giren araçlar 2
Elde malum sitelerde üstüne 8-10 bin koyarak satışa çıkarılıyor. Araçlarda bi sıkıntı yok, fakat piyasaya sokma stratejisi garip.

Aracınız
Civic FC5 2018
Yüksek ihtimal al sat yapılan araçlar olabilir, bazı dönemler piyasaya 40-50 adet 1.000km-10.000km arası honda araç giriyor, niye giriyor niye bu şekilde satılıyor onu çözmeye çalışıyorum, piyasaya kim sokuyor derseniz şöyle cvp vereyim, direk honda aş tarafından olma olasılığı çok yüksek. Bu piyasaya uyguna giren araçlar 2
Elde malum sitelerde üstüne 8-10 bin koyarak satışa çıkarılıyor. Araçlarda bi sıkıntı yok, fakat piyasaya sokma stratejisi garip.

Benim çevremdeki bazı tanıdıklar yaza girerken alıp memleketlerine gidip geliyor, çocuklarını oraya bırakıyor kendisi de haftasonları geliyor- gidiyor; kışa doğru satıyorlar. Bunlar genellikle müteahhit, ihaleci, iş takipçileri, emlakçı vs işleri ile meşgul kimseler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Bu araçlar kiradan gelen araçlar. Örn: X firması yada şahıs kiralama için doğrudan fabrikadan araç alımı yapıyor. Bayide 135 bin tl olan araç bi anda 50-60 adet alınca 110-115 bine geliyor. Bu aracı 8-10 bin km kiralıyorlar.Araçları ilk bakıma bile sokmadan 4-5 bin tl kârla satışa çıkarıyor. Sıfırı 135 bin olan aracı 8-10 bin km de 118-120 ye satıyor( kendisi zaten 110-115 e aldı). Satıştan kâr-kiralamadan kâr-bakım maliyeti sıfır. Sonuç piyasada 8-10 bin km de onlarca araç.

06 HONDA 2234

Aracınız
Civic FD6 2010
Bu şekilde alacağınız aracın, geçmişindeki sahip sayısına ve geçmişteki şirket bilgilerine sigortacınızdan mutlaka baktırın. Kiralama şirketlerinden alınıp satılıyor olma olasılığı fazla.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bu araçlar kiradan gelen araçlar. Örn: X firması yada şahıs kiralama için doğrudan fabrikadan araç alımı yapıyor. Bayide 135 bin tl olan araç bi anda 50-60 adet alınca 110-115 bine geliyor. Bu aracı 8-10 bin km kiralıyorlar.Araçları ilk bakıma bile sokmadan 4-5 bin tl kârla satışa çıkarıyor. Sıfırı 135 bin olan aracı 8-10 bin km de 118-120 ye satıyor( kendisi zaten 110-115 e aldı). Satıştan kâr-kiralamadan kâr-bakım maliyeti sıfır. Sonuç piyasada 8-10 bin km de onlarca araç.

06 HONDA 2234
Eğer Honda Aş kendisi kiralama hizmeti yapıyorsa dediğiniz doğru olabilir, fakat honda kiralama hizmeti yapmıyorsa işin içinde başka şey olabilir.

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Eğer Honda Aş kendisi kiralama hizmeti yapıyorsa dediğiniz doğru olabilir, fakat honda kiralama hizmeti yapmıyorsa işin içinde başka şey olabilir.
Honda A.Ş. yapmasa bile yetkili satıcılar filo kiralama yapıyor onlar da ellerinde ki araçları galeriler vasıtasıyla uyguna çıkarıyor olabilir

S

Silinen üye 20336

Guest
Son 3 gündür ben Hondayı korumak için elimden geleni yaptım ama benim dışımda herkes zarar verdi :mad:
Bu aralar FB7yi kullanıyorum, 3 gün önce arabayı güzelce yıkadım, dün çamurumsu bir yağmur yağdı kirletti, sabahta ışıklarda beklerken arka tamponun sağ kenarına yarım akıllının biri sürttü :mad:
İşin garibi aynı yere 2-3 ay önce de çarşıda parkettiğimde sürtüp kaçmışlardı :mad:
Bende inat ettim, o kısmı boyatmayacam, belki keyfimin yerinde olduğu bir gün rötüş yaparım.
Ama ülke olarak trafikte çok dikkatsiziz, sırf bu yüzden çevremin baskısına rağmen uzun süredir inatla araç yenilemiyordum ve yaşadığım olaylar ne kadar haklı olduğumu ortaya koyuyor.

Ekli dosyayı görüntüle 252332
Üstadım geçmiş olsun...
ALLAH her türlü kazadan korusun...

Dikkatsiz, ciddiyetsiz, bencil, acemi kontrolsüz, saygısız v.b. sürücülerin insanın otomobil kullanma zevkini elinden aldığı bir çağda yaşıyoruz maalesef.

İnanın eskiden böyle değildi... Özellikle uzun yolda karşılıklı saygı, hoşgörü ve yardıma sık rastlardım.

Geri