Bugün Honda'nıza ne yaptınız?

Aracınız
Ekli dosyayı görüntüle 260622

Dün otoban bağlantı yolunda sol şeritte ilerlerken camıma gelen taş sonucu camım şekildeki gibi oldu. Bugün cam siparişi verdim 265tl sol arka cam, 190tl film, 150tl de işçilik alınacağı söylendi.
Çok geçmiş olsun.

Sırf bu gibi durumlara önlem olarak camlarımı açmamayı tercih ediyorum seyahat esnasında. Cam olmasa ne olurdu?
SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Çok geçmiş olsun.

Sırf bu gibi durumlara önlem olarak camlarımı açmamayı tercih ediyorum seyahat esnasında. Cam olmasa ne olurdu?
SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Evet hocam, hava kirliğinden ötürü zaten cam açan biri değilim ancak bebek de ters oturuyor koltuğa bakar şekilde. Taş da koltuğa çarpıp sekebilirdi. Allah korusun yoksa aksi durumlarda mermi gibi çok büyük zararlar verebilir insanlara ve sevdiklerimize.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Eyvallah arkadaşlar sağ olun. Karşı şeritten gelen bu tip taşlar daha önceleri de olmuştu. Biri kapıya gelmişti izi hala var ancak bu son olayda yüksek bir seste çıktı, taş da bebek koltuğunun olduğu taraftaki cama geldi bir ödümüz patladı bir korktuk anlatamam. Cam filminden dolayı tahmin ediyorum bir dağılma söz konusu olmadı.
Geçmiş olsun hocam. İlk mesajda bebek olduğunu belirtmemişsiniz. Arka boş gibi anlamıştım. Şimdi olayın daha ciddi olduğunu gördüm. Otomobil camları havalı olmak zorunda. Herhangi bir darbede un ufak olsunki insanlara zarar vermesin diye. Flimde cam parçalarının içeriye girmesine engel olmuş. Bu daha iyi bir haber.
Genelde ön cam nasibini alırda yandan gelmesi az rastlanan bir olay.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2020
Ekli dosyayı görüntüle 260622

Dün otoban bağlantı yolunda sol şeritte ilerlerken camıma gelen taş sonucu camım şekildeki gibi oldu. Bugün cam siparişi verdim 265tl sol arka cam, 190tl film, 150tl de işçilik alınacağı söylendi.

geçmiş olsun öncelikle,
bebeğin olduğu tarafa geldiğini duyunca daha da üzüldüm. Benimde bebeğim var Allah korusun iyiki birşey olmamış.
konuyu uzak olduğum için soruyorum,
belirttiğiniz fiyat servis fiyatı mı dışarda mı yaptırıyorsunuz?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Geçmiş olsun hocam. İlk mesajda bebek olduğunu belirtmemişsiniz. Arka boş gibi anlamıştım. Şimdi olayın daha ciddi olduğunu gördüm. Otomobil camları havalı olmak zorunda. Herhangi bir darbede un ufak olsunki insanlara zarar vermesin diye. Flimde cam parçalarının içeriye girmesine engel olmuş. Bu daha iyi bir haber.
Genelde ön cam nasibini alırda yandan gelmesi az rastlanan bir olay.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...
Sormayın hocam zaten bebekten ötürü ne yapacağımı bilemedim sağa çektim direkt baka kaldım öyle. Film bu noktada oldukça iyi oldu da yoluma devam edebildim. Yoksa hem cam parçaları bebeğe zarar verebilir hem de daha çok korkmasına sebep olabilirdir. Kırık camla da arkada bebek varken yol almak zor olurdu. Sonrasın elbette eşimin kucağında yolculuk etti de...
geçmiş olsun öncelikle,
bebeğin olduğu tarafa geldiğini duyunca daha da üzüldüm. Benimde bebeğim var Allah korusun iyiki birşey olmamış.
konuyu uzak olduğum için soruyorum,
belirttiğiniz fiyat servis fiyatı mı dışarda mı yaptırıyorsunuz?
Yetkili servis fiyatı hocam. Honda Marmara, İstanbul/Haramidere'den aldım fiyatı. Dışarıya sormadım hiç.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracınız
Civic FB7 2015

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
FB7yle yeni iyileşen sağ ayağımdaki rahatsızlıktan ve farklı işlerimden ötürü nerdeyse 2 aydır pek ilgilenememiştim, sabah yeter artık diyip erken kalktım ve biraz temizledim, motoru da soğuk çalıştırmada kontrol amaçlı dinledim ve maalesef gergi kütüğünün hafiften şıkırdamasını farkettim, ısınınca geçiyor gibi (LPG çalışınca LPG enjektörlerinin sesi tamamen bastırıyor zaten), bakalım iyice takırdama yapana kadar dursun ama tahminimce 5-10 bin km sonrasında ciddi takırdamaya başlar diye düşünüyorum :unsure: Her kontrolde de hava filtre borusunu da kontrol ediyorum ama şimdilik gözüme bir sorun çarpmadı, yedeği de zamanın dolar artmadan aldığım için kafam biraz rahat açıkçası :)

Geri