Bugün Honda'nıza ne yaptınız?

Aracınız manuel mi? Eğer otomatik ise şanzıman yağının değişmesi gerekiyordu. Değişimi siz mi istemediniz? Bakım kılavuzuna göre max. 40.000 km veya 24 ay (hangisi önce dolarsa) yazar.
2019 aralık üretimi ocak 2020 çıkışlı hocam otomatik eco elegance bugün 20 bin km bakımı yaptırdım şanzıman yağı hakkında birşey demediler, dediğiniz gibi 2 yıl şartından dolayı ocak 2022'de değişecek bence.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bugün aracı yıkadım üzerine de hızlı cila yaptım :) Bir de aracın yan camlarında benden önceki sahibinden kalma kalıcı kireç lekeleri vardı canımı sıkıyordu, zaman zaman ne denediysem çıkartamamıştım. Sonrasında bir ürün buldum, bugün uyguladım camları tertemiz yaptı harika oldular..:giggle:

IMG_20210527_155037.jpg

IMG_20210527_131352.jpg

Cam1.jpeg

IMG_20210527_103950.jpg

Bugün aracı yıkadım üzerine de hızlı cila yaptım :) Bir de aracın yan camlarında benden önceki sahibinden kalma kalıcı kireç lekeleri vardı canımı sıkıyordu, zaman zaman ne denediysem çıkartamamıştım. Sonrasında bir ürün buldum, bugün uyguladım camları tertemiz yaptı harika oldular..:giggle:

Ekli dosyayı görüntüle 265277

Ekli dosyayı görüntüle 265278

Ekli dosyayı görüntüle 265279

Ekli dosyayı görüntüle 265280
Maşallah hocam maşallah :)

Temiz araca binmek gibisi yok. Kireç için hangi ürünü kullandınız?

Foto yok ama bugün tam bir bahar temizliği yaptım iç dış ayrıntılı yıkama detayling koltukları gyon deri temizleme ile bayağı bir fırçaladım cilaladım direksiyon içinde aynı işlemi yaptım 2 saat sürdü ama bahar temizliği işte birde yaz sonu yaparım sonra kışı bekler tekrar yaz girişi bir daha bu kadar ayrıntıya uğraşırım ancak

POCOPHONE F1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aynı dertten muzdaribim. Epeydir detaylı yıkamadığım için kireç lekesi çoktu. Yumoş denedim, sirkeli camsil denedim, kil hamuru denedim. %90 temizlendi ama yine hafiften leke var. Siz ne kullandınız?

Sirkeli herhangi bir ürün yerine, sirkenin kendisini su ile seyrelterek kullanırsanız çok daha etkili sonuç alırsınız. Yoğun kireç olan yerlerde boya üzerinde kurumasına müsade etmemek koşulu ile seyreltmeden de kullanabilirsiniz. Önceki evimizde otoparkta bahçe sulama fıskiyelerinin sıçrattığı su yüzünden aşırı kireç oluşumu vardı. Bir fıs fıs şişe içine sirkeli su hazırlayıp aracı bir tur yıkadıktan sonra uygulayıp tekrar yıkıyordum. Böylece kireç falan kalmıyor, bir seferde çıkmasa bile birkaç yıkamada tertemiz oluyor. Fiawax diye bir ürün önerilmiş, bence hem hiç gerek yok hem de camı çizebildiği yorumları yapılmış. Ürünün PH'ı 1, çok ciddi bir asit, sirkenin ise 2,8-3 civarı olur. Sirke zaten gayet iyi iş görüyor ve ucuz. Bir de yağmur suyu da hafif asidiktir, yoğun olmayan kireç lekelerini yağmur suyu dahi çıkarıyor. Mümkün olduğunda aracın yağmurda yıkanmasına müsade etmek de faydalı bu açıdan.
Aynı dertten muzdaribim. Epeydir detaylı yıkamadığım için kireç lekesi çoktu. Yumoş denedim, sirkeli camsil denedim, kil hamuru denedim. %90 temizlendi ama yine hafiften leke var. Siz ne kullandınız?

Son düzenleme:
Sirkeli herhangi bir ürün yerine, sirkenin kendisini su ile seyrelterek kullanırsanız çok daha etkili sonuç alırsınız. Yoğun kireç olan yerlerde boya üzerinde kurumasına müsade etmemek koşulu ile seyreltmeden de kullanabilirsiniz. Önceki evimizde otoparkta bahçe sulama fıskiyelerinin sıçrattığı su yüzünden aşırı kireç oluşumu vardı. Bir fıs fıs şişe içine sirkeli su hazırlayıp aracı bir tur yıkadıktan sonra uygulayıp tekrar yıkıyordum. Böylece kireç falan kalmıyor, bir seferde çıkmasa bile birkaç yıkamada tertemiz oluyor. Fiawax diye bir ürün önerilmiş, bence hem hiç gerek yok hem de camı çizebildiği yorumları yapılmış. Ürünün PH'ı 1, çok ciddi bir asit, sirkenin ise 2,8-3 civarı olur. Sirke zaten gayet iyi iş görüyor ve ucuz. Bir de yağmur suyu da hafif asidiktir, yoğun olmayan kireç lekelerini yağmur suyu dahi çıkarıyor. Mümkün olduğunda aracın yağmurda yıkanmasına müsade etmek de faydalı bu açıdan.

Camsil ile karıştırdığım için olabilir, etkisinin azalacağını düşünmedim hiç. Sizin dediğiniz gibi de denemek lazım.? O markaya ve yorumlara baktım, camı çizen,iyice buğulu hale gelen olmuş. Yanlış kullanım sonucu da olabilir. Bilemem. Ama şunu da fark ettim, kil hamuru krom aksamdaki lekeleri çıkarıyor.hatta camdakileri da epey çıkardı.

Geri