Bugün Honda'nıza ne yaptınız?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Ynt: Bugun hondanıza ne yaptınız?

Kardeşim imkan varsa aracı sürekli park ettiğin yere güvenlik kamerası bağla, benim kamera çok işe yarıyor, kameradan dolayı çocuklar arabanın yanında oyun bile oynamaya korkuyorlar :)
Çizikler ne durumda tırnak takılıyor mu?

Branda almayı düşünüyorum zarar vericeksede branda zarar versin en azından kendim zarar verdim derim abi , çok derin çizik değil ama tırnakla hissediliyor pasta cila kapatıcak gibi değil çok yakından inceleyince belli oluyor ama sonuçta çizik
Bombayıda burdan patlatıyım jant lastik falan diyordum büyük ihtimalle takmıyıcam klasik bir mercedes bakınıyorum yazın ortalarında alıcam hayırlısıyla civicte orjinal kalsın böyle :)
baktım parayı biriktiremedim abi yazın birşeyler yaparım civice :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Brandayı titizlikle kullanırsan koruma sağlayacaktır, ama branda altına boya koruma şart.
Branda da çizikten ziyade şöyle bir sıkıntı var, sıcak havalarda boyayı yakması, bence bu çok riskli, kaş yapayım derken göz çıkarabilir.
Mercedes güzel olur, civicten daha çok vakit geçirecek bir uğraşın olur, benimde ilerleyen zamanlar da şöyle bir düşüncem var, 93 model bir civic si alıp onu yavaş yavaş toplamak.

Mayısta pasta cila,boya koruma,kil uygulaması yapıcam bunda sorun yok abi :) bende jant lastiğe çok heveslenmiştim yay parasına kadar öğrenci harçlıkları birde çalışarak biriktirdim sonradan babayla konuşunca dedikleri mantıklı geldi uğraşılcak araba istiyosun yapmak istiyosun ama bu arabayı bozmıyalım alalım bitane vur kır parçala diyor :) bende ilk vosvos dedim onay geldi şimdide baba mercedes diyor 70 le 75 model arası klasik tertemiz yapıp sıkılırsam satarım başka birşey alırım en azından parayı döndürerek kullanırım diye düşünüyorum abi jant lastik yay 3000 e gelicek bunları aldığım gibi direk 3000 çöpe gidicek yaza kadar bekleyip 6 7 ye alırsam sattığımda da para kalır en azından belki yanlış düşünüyorum ama şuanki düşüncem bu :)

Branda kullanmis birisi olarak soylim ici pamuklu olanini alin digerileri arabayi ciziyor yani gozle gorulmesede hare denilen kilcal cizikler meydana getiriyorr aman diyim kalitelisini tercih edin :) ayrica arabada toz olmamasi lazim hafif bir toz bile pamuklu olsa dahi cizicektir mumkun mertebe arabayi yikattiktan sonra uzun sure kullanilmiycaksa branda islemine girmek lazim yoksa boyayi korumak yerine siz zarar vermis olucaksiniz

Tapatalk

Ayrica alinti yapip yaziyi uzatmak istmedim modulo body kit icin istenen fiyatlar cidden fazla arkadaslar vermeyin okadar para :) ben 600tl ye 6 parca bodykit yaptirdim boya montaj dahil ve cuk oturdu

Tapatalk

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Düşüncen mantıklı, ama marka olarak bence hondayı tercih et, mercedeste parça ve modifiye sıkıntısı yaşayabilirsin.
Hatta 93 civic si tavsiye ederim hem performansa hem de modifiyeye açık araba ;)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Hocam, sistem sadece son alıntı iletisini alır, yani alıntıyı alıntı içine sokmuyor.
Body kit çin malı mı, bir de plastik mi polyester mi?

Klasiğe taktım bu aralar abi 70 modellerde iyi zaten 2000 motordan başlıyor :)

sk67a

0

Diğer platforma (FDH) çok nadiren bir bakıyorum; kaza haberini okudum Berk kardeşim; geçmiş olsun.
FDH'e yazı yazmadığım için buraya yazdım.

Geri