Bugün Honda'nıza ne yaptınız?

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
NGK'nın resmi sitesinden buji bakacaktım iridium buji diye ama dikkatimi çekti laserline diye lpg'li araçlar için buji diye ayrı bir bölüm var. ben kavrayamadım iridium bujileri mi kastediyor yoksa laserline sınıfında ayrı bir buji mi geliştirilmiş. cahilliğime verin :D
2018 Fc5 Eco Elegance için listeyi ve kodları atıyorum...NGK sitesinden alıntı resim.. iyi günler..

Motor kodu (ruhsatta yazar) R16B1
Resimde gördüğünüz bujiler benim aracıma uygundur...Sizinkine de uygunmudur karar sizin saygılar..

Ngk%20Buji%20site.jpg

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Son düzenleme:
Ad Soyad
Aydın K.
Aracınız
Civic FC5 2018
Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Beton yetmez hocam. Teşekkür ediyorum :D
Sanırım ikimizde 2018 Eco Elegance civic kullanıyoruz...Yardımcı olduğuma sevindim ne demek rica ederim hocam....

NGK bujilerin piyasa da çok sahtesi olduğu söyleniyor aman dikkat edin hocam....

Sağlam güvenilir yerlerden yada direk Honda Yetkili servisten almaya bakın....iyi günler diliyorum..

Ad Soyad
Aydın K.
Aracınız
Civic FC5 2018
Sanırım ikimizde 2018 Eco Elegance civic kullanıyoruz...Yardımcı olduğuma sevindim ne demek rica ederim hocam....

NGK bujilerin piyasa da çok sahtesi olduğu söyleniyor aman dikkat edin hocam....

Sağlam güvenilir yerlerden yada direk Honda Yetkili servisten almaya bakın....iyi günler diliyorum..

hocam bende eco exe ama donanımın önemi yok netice olarak eco (lpg) senin gösterdiğin bujiler benim memlekette yok, mecburen ngk sitesinde belirtilen yetkili satıcıların birinden kargo ile sipariş edeceğim

Aracınız
Civic FC5 2019
Bugün değilde bu hafta diyelim; kasko, sigorta, 4 lastik değişim, motor yağ-filtre değişim, CVT şanzıman yağ değişimleri yapıldı. Yetkili, özel ve distribütörlerden temin ettiğim ürünlerle motor ve şanzıman işini bizzat kendim yaptım. Şanzımandan tahmin ettiğim gibi 4lt'den fazla yağ çıktı araç terazideyken. Yağ tam boşalmadan tapayı kapatan ve sonrada 4lt'lik bidonu boşaltan yetkiliye burdan selam olsun :) (araç 1.5T)

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Bu hafta sonu öncelikle jantlarımızı değiştirdik. 18" bbs cc-r jantlardan gene 18" te37 jantlara geçiş yaptım :)

Sonra serviste cvt şanzıman yağı ve dışarıda motor yağı + yağ filtresi + polen filtresi değişti. Motor yağı motul tercih ettim.

WhatsApp Image 2023-09-15 at 19.36.45.jpeg

Ad Soyad
Aydın K.
Aracınız
Civic FC5 2018
Bu hafta sonu öncelikle jantlarımızı değiştirdik. 18" bbs cc-r jantlardan gene 18" te37 jantlara geçiş yaptım :)

Sonra serviste cvt şanzıman yağı ve dışarıda motor yağı + yağ filtresi + polen filtresi değişti. Motor yağı motul tercih ettim.

Ekli dosyayı görüntüle 271437
jantlar güzel olmuş hocam hayırlı olsun. jantı büyütmek ve doğal olarak ağırlığı arttırmak (hareketli ağırlık daha da yüksek olacaktır) performansa ne kadar etki etti? yakıtta fark hissetiniz mi?

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
jantlar güzel olmuş hocam hayırlı olsun. jantı büyütmek ve doğal olarak ağırlığı arttırmak (hareketli ağırlık daha da yüksek olacaktır) performansa ne kadar etki etti? yakıtta fark hissetiniz mi?
orj 17" rs jantları 12 kg a yakın geliyor, OEM jantlar her zaman daha ağır oluyor aftermarket jantlardan. Benim son taktığım 18" ler yaklaşık 11 kg civarında. belki lastikli ağırlığı çok az daha ağır olabilir ama performansa etkisi çok fazla olmaz. zaten benim aracım stok olmadığı için çok hissettirmez :)

Ad Soyad
Aydın K.
Aracınız
Civic FC5 2018
orj 17" rs jantları 12 kg a yakın geliyor, OEM jantlar her zaman daha ağır oluyor aftermarket jantlardan. Benim son taktığım 18" ler yaklaşık 11 kg civarında. belki lastikli ağırlığı çok az daha ağır olabilir ama performansa etkisi çok fazla olmaz. zaten benim aracım stok olmadığı için çok hissettirmez :)
18" jantlar yaklaşık 11 kg ise çok iyiymiş, yakışmışta. güle güle kullan hocam

Geri